PDA

Zobacz pełną wersję : Gekon dziwnie chodzi..



ziu
25-05-2013, 05:05
Witam mam pytanie czy dziwne chodzenie gekona moze byc objawem krzywicy chodzi jak by tak nisko i czasami dziwnie kladzie palce. Pokarm przyjmuje, wit nie bardzo, wapno w plynie pije ale strasznie go wykrzywia i sie rzuca jak mu je podaje.
Zamierzam mu kupic skalke wapienna myslicie ze bedzie sam ja sobie lizal??

Dzieki.

Pozdrawiam.

Kmieciu
25-05-2013, 08:48
ooo stary ty lepiej zrób wszystko żeby gek jadł wapno bo dostanie totalnej krzywicy. kup takie wapno w płynie, słodkie dla dzieci. rozcienczasz w wodzie (oby nie za bardzo) i podajesz przez ztrzykawkę gekonowi. po woli naciskasz tłok a gekon powinien lizać kropelki. jeśli dalej nie będzie chciał tego pić to przytrzymaj go i delikatnie otwórz mu puszczek. wtedy po woli wlej mu witaminy do gardła.

GREJFRUT
25-05-2013, 12:40
Wrzuć 1/4 tabletki calcium do miseczki z woda, posypuj świerszcze wapnem!Kup UVB

Hari
25-05-2013, 15:37
Po co odrazu wpychac na sile krople w gekona. Moze to zaowocowac zupelnym zestresowaniem zwierzaka i brakiem apetytu prowadzącym do oslabienia. Sprobuj podawac mu wapno i witaminy w proszku, na owadach. Witaminy dla gadow (Sera, Tetra, Zoomed itp.) a jako wapno sprobuj dac w miseczce sproszkowaną sepie dla ptakow (wiekszosc gekonow sama je z miseczki taki proszek). Mozesz tez na swierszczach (bo geki raczej same tego nie jedzą) podawac sproszkowane tabletki np. Calcium pantothenicum.

Kmieciu
25-05-2013, 17:11
napisałem że w ostateczności moze na siłę.

GREJFRUT
26-05-2013, 02:37
Ja bym już zastosował UVB bo raczej sie już nieda tego odwrucić a tymbardziej będzie ciężko bez UVB

Kmieciu
26-05-2013, 04:09
twojemu gekowi przyda się pożądna rehabilitacja. jeśli niczego nie zrobisz to moze się nabawić krzywicy a tego raczej już nie odwrócisz :(

Hari
26-05-2013, 07:39
Wczesne stadium krzywicy jest odwracalne.

Kmieciu
26-05-2013, 08:07
wczesne tak, ale z tego co on napisał wynika że już jest to wczesne. wiec piszę żeby lepiej coś z tym zrobić bo potem już tego nie naprawi

ziu
26-05-2013, 15:42
juz dalem calcium w tabletkach mam w plynie, nie jest najgorzej normalnie chodzi na lapkach tez i staje wiec nie wiem czy to wogole jest krzywica, zwlaszcza ze dostalawal wapno w plynie ktore bardzo nie chetnie przyjmowal, a takze witaminy SERA w proszku ktore jeszcze Ciezej przyjmowal.

Dzieki za rady.
Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==