PDA

Zobacz pełną wersję : Zaczynam sie obawiać :/



furu
02-04-2013, 11:31
Cześc.
Generalnie jest tak:
Mój maluch miał ostatnio wylinkę ( trzy dni temu zdjął), już sporo przed wylinką przestał jeść.
I mam wrażenie, że nie je nadal...
W terra grasują trzy dyżurne świerszcze, nie wiem czy nie może ich uplować, czy nie chce...
Swoją drogą ja ich też złapać nie mogę...
I nie wiem co teraz zrobić, czy wrzucać następne?
Może czekać aż wszamie te które są?
Boje sie, że sie nie doczekam i coś mu sie stanie...
Pozdrawiam.

furu
02-04-2013, 11:32
Dodam jeszcze, że wydala normalnie. Tylko po wylince zrobił sie jakby bardziej wystraszony... Chowa się i chowa...

Kisiel
02-04-2013, 12:21
Moze poprostu podczas zrzucania wylinki cos go przestraszylo i teraz jest troche zdenerwowany!! Jak duze dajesz mu te swierszcze , bo piszesz ze jest to maluch to dawaj mu mniejsze swierszcze!! Co do tych swierszczy co sa w terra to lepiej jak bys je wyciagnol bo moga zaczac obgryzac ci malca!!
Aha Sprobuj mu podac swierszcza z pensety jak zje to wszystko wporzadku bedzie!!
Nie martw sie bedzie oki !!

furu
02-04-2013, 12:52
To jest "maluch" ;) Myśle że ma teraz około 18cm.
No własnie ze świerszczami jest kłopot i nie moge ich wyłapać, są za szybkie:/
A co do ich wielkości to są to takie standardowe duże( dorosłe) Świerszcze.
Pozdrawiam.

furu
03-04-2013, 06:17
A może jest tak, że małemu nie przypadły do gustu nowe świerszcze?
Własnie kiedy zmieniłem z domowych na czerwonogłowe zauważyłem zmiany w jego apetycie...
Fakt, że zbiegło się to z wylinką wiec sam już nie wiem;/
Przed chwilą podsunąłem mu świerszcza pod nos i nic :(
Pozdrawiam.

Kuba17
03-04-2013, 07:42
Jak to nie mozesz zlapac swierszczy ?? Proponuje zastosowac metode zakrycia swierszcza jakims malym pojemnikiem,lub ograniczyc mu w jakis inny sposob wolna przestrzen :) ja mam terrarium dla swierszczy i jest ich tam ok 150 i nie mam problemu z ich zlapaniem :)

Kisiel
03-04-2013, 08:39
A jak nie dasz rady ich zlapac to moe lepszym wyjsciem bedzie je zabic zeby nic nie zrobily maluchowi!!
A co do zmiany swierszczy to tez jest mozliwe ze nie zasmakowaly gekusiowi!!
Jak mozesz to dawaj mu te co zwykle!!

yupik
03-04-2013, 08:47
Mam podobny problem:
Moj gekon nie je juz ponad dwa tygodnie, kupki tez nie robi. Wiec juz zaczynam sie martwic :(

Gdy podsuwam mu swierszcze to odwraca glowe i nie chce ich jesc. Z drugiej strony widzialem jak biega po terrarium i ostatnio czatowal na sciance w gornym rogu terrarium w poblizu miejsca gdzie stalo pudelko ze swierszczami (postawilem je na terrarium). Niedawno tez probowal upolowac znaczek na mojej koszuli (siedzielem obok terrarium i czytalem ksiazke) - skradal sie i tak fajnie wywijal ogonem :)

Jako podloze mam torf z kora a na to gruba kostke kokosowa i duze kamienie, wiec podejrzewam, ze to raczej nie chodzi o zapchanie.
Wczesniej mialem swierszcze domowe, a teraz mam kubanskie. I zaczynam podejzewac, ze brak apetytu zacza sie wraz ze zmiana swierszczy. Tylko, ze w tym czasie sasiedzi robili remont, wiec myslalem ze go halas zestresowal i dlatego nie jadl w tym czasie.

Wiec przylaczam sie do tego pytania: czy mozliwe jest by gekon jadl jeden rodzaj swierszczy a inny rodzaj nie?
Jutro sprobuje kupic mu swierszcze domowe i dam znac czy to cos pomoglo.

Pozdrawiam,
Piotrek

furu
03-04-2013, 11:06
Nie moge ich złapać bo gnojki siedzą pochowane gdzieś w chipsie kokosowym;/




Yupik: napisz koniecznie czy pomogło.
Pozdrawiam.

AndyRodick
03-04-2013, 13:02
Ale jest też ewentualność, jeżeli nie używasz świetlówki UV i twoj gek malo wogle sie porusza po terarium to mogą to być początki krzywicy:( Ale jeżeli używasz UV i dodajesz witaminki to wg mnie nie musisz sie martwić:)

furu
03-04-2013, 13:38
używam swietlówki

furu
03-04-2013, 13:44
Przed chwilą podałem mu dwa świerszcze domowe, z witaminami i bez.
Zauważył zainteresował sie, szybko podszedł, powąchał i olał...

ziomalka_puma
04-04-2013, 09:15
Może mu sie znudzily świerszczyki :P Mój też nie wykazywal zainteresowania świerszczami a jak mu dalam ćmy to zjadl 3 za jednym razem chociaż to jeszcze bobasek :D ( 5,5 cm.) ... Daj mu coś innego żeby mial urozmaicenie :D

klo85
18-04-2013, 02:21
człowieku ty w karzdym przypadku piszesz o krzywicy i o uv kture niejest niezbędne ...............co post to wyskakujesz z tym uv ..........

42d3e78f26a4b20d412==