PDA

Zobacz pełną wersję : inkubacja



egzotic
23-03-2013, 13:33
trzymam jajka/ktore zlozyly gekony rzecz jasna ;-)/ w inkubatorium o budowie maly pojemnik wewnatrz duzego wypelnionego woda, i mam obawy ze jak sie cos wykluje to wyjdzie z tego malego pojemnika i wpadnie do wody a przeciez nie moge kontrolowac 24 godz na dobe a jak przykryje ten pojemnik to mozebyc zla wentylacja i zacznie plesniec niewiem teraz co robic i drugie pytanie ze wzgledow materialnych nie mam w inkubatorium termostatu :( specjalnie tez mi nie zalezy na hodowli traktuje to raczej eksperymentalnie /wsumie stwierdzilem ze w naturze sa przeciez duzo wieksze wahania temperatury niz w moim pokoju wiec niepowinno to przeszkadzac/, ale dzis w zoologiku ziomek powiedzial mi ze przy takiej inkubacji moga mi sie wykluc chore zwierzaki co o tym myslicie? pozdrowionka

MareQ
23-03-2013, 13:46
co do tego pierwszego problemu to jest proste rozwiązanie - przykryj to siatką :)
a o tym drugim to nie mam pojęcia więc sie nie wypowiadam.

dark
23-03-2013, 15:41
przy zbyt niskiej temperaturze, moga wykluc si ejakies krzywe gekony, jesli wogole sie wykluja, proponuje zebys kupil termostat i grzalke akwariowa, przykryj wieksze pudelko szyba pod skosem, a do wody wstaw grzalke, ( wieksza wilgotnosc i temperatura bedzie ok, tylko termostat daj w poblize jajek a nie do wody) co dopierwszego pytania albo siatka albo wyzsze mniejsze pudelko

pozdrawiam
Dariusz Woźniak

koleś
24-03-2013, 03:00
inkubatorium?? chyba raczej inkubator

koksik
27-05-2013, 13:09
widzialem kiedys fotke malego gekona, byl bez ogona, wlasciciel powiedzial ze jest to efekt wychlodzenia jaj, wiec to co sluszales w zoologiku jest prawda

42d3e78f26a4b20d412==