PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Gekonik



saya
20-02-2013, 12:29
Czesc,
własnie stalam sie wlascicielka Gekonika i bardzo prosze o kilka wskazowek, wiem ze jest mn00stwo tego na forum, ale jest tyle roznych wersji na te same pytania ze zwariowalam :)
Otoz... kupilam genkonikowi mate grzewcza wiec mam ja miec wlaczona 24h na dobe ?
Pytanie drugie : co z tym piaskiem ? Moj gekonik od czasu do czasu przejedzie jezyczkiem po piasku, ale boje sie ze cos mu sie stanie :/
No i jeszcze jedno : Jak z oswietleniem i zraszaniem ? Wieczorem zraszac ?
A oswietlenie. .. mam jarzeniowke REPTI SUN 2.0 14 watow i mate grzewcza 16W (27x26cm). Co z tym robic ??? swiatlo to wiem, nasladujac dzien i noc ale mata ? :) heeelp

dzieki wielkie za ewentualna pomoc,
Ula

MareQ
20-02-2013, 12:54
1) mata grzewcza w mojej opinii nie jest najlepszym rozwiązaniem :P ale skoro juz ją masz... W zależności od tego jaka panuje temperatura w nocy w terra to albo ją włączaj albo nie, logiczne.
2)jeżeli gekon śmiga jęzorem po piasku to nie jest dobrze. Gadzinka może sie zapchać i będą jaja jak balony. Lepiej zmień podłoże na coś bezpieczniejszego. Na co? A no np na chips kokosowy.
3)Oświetlenie oznacza również ogrzewanie. Średnio powinno sie w terra świecić jakieś 10h, w zależności od pory roku... Zraszać nie koniecznie codziennie, zależy od ogólnej wilgotności panującej w terrarium. Możesz ewentualnie, tak jak jest napisane w opisie geka lamparciego, delikatnie zraszać terra wieczorem.

saya
20-02-2013, 13:33
dziekuje za tak szybka odpowiedz :)
w takim razie jutro smigam po koks :) (jak to dziwnie brzmi)
rozumiem ze lubi skalki, tam gdzie sie moze schowac, ukryc itp. ?
ale... musiala bym sprawdzic temp maty, bo widze ze piasek sie nagrzewa
jest cieply, jak dla mnie. Jak na plazy. to zostawiac go na noc wlaczonego ?
*mate?* gekonik lezy sobie tak w polowie, czyli nie tam gdzie jest najceplej
ale nie tez tam gdzie najzimniej, czytalam Twoj post o kablach do grzania,
w sumie masz racje ale jak na polskie realia to ja w domu mam teraz 20 stopni
a to za malo, jak wlacze lampe to nie wiem ile... bede musiala sprawdzic.
wilgotnosc od 40 do 50. dobrze?

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki
Ula

worm
20-02-2013, 22:42
najlepiej bedzie jak zalatwisz sobie termometr do terra :)

jak gekon lezy sobie po srodku tzn, polowa na cieplej i polowa na chlodnej czesci terra to jest ok

sam soibie wybral gdzie chce lezec i oto chodz. jak zrobi mu sie zimno to pojddzie w cieplejze miejsce.

a i pamietaj, szybkosc to specjalnosc MarQ'a hehe :P :)

gekon13
21-02-2013, 00:00
A można zrobic do terrarium z masy solnej??

MareQ
21-02-2013, 00:47
hehe, no cóż... ja wiem czy taka szybka odpowiedź :P

No, ale wracajmy do tematu. Otóż jeżeli w nocy temp Ci spada do 20st to w sumie nie ma tragedii. Słyszałem opinie że nawet 19st jest ok. Ale jak sie boisz o gada, a nie chciała byś stosować maty, to zastosuj czerwoną lub niebieską żarówke 15W która podniesie Ci temp o te pare stopni (wszystko zależy jeszcze od wielkości terra)

42d3e78f26a4b20d412==