PDA

Zobacz pełną wersję : To czy To ???? TAK czy NIE ???



Mariusz20
07-02-2013, 13:43
Jeżeli mam mate grzewcza w terarium albo kabel grzewczy albo kamien grzewczy to NIE musze sostawiac zapalonej białej lampki ( na dzień )???

A jezeli NIE posiadam ani maty ani kabla ani kamienia grzewczego to dobrze by było zostawic zapalona białą lapmke która np. nagrzewa kamień, a na noc czerwoną zeby utrzymywała ciepło w terarium.

Czy jednak polecacie zebym sobie zakupił albo mate albo kabel grzewczy
( bo lampka moze nie wystarczyć ) ????


PS. nie bluzgajcie mnie za ten temat, ale już sie zamotałem i sam nie wiem co powinienem miec a co moge mieć w terarium !!!

farmer
07-02-2013, 14:48
wiec tak...

zarowka dzienna musi byc. I jesli ta zarowke utrzyma ci temp w terra odpowiednia to niemusisz sie bawic w zadne kable i maty.. natomiast jesli temp przy samej zarowce bedzie za mala powiedzmy >4*C mozesz uzyc taniej i sprawdzonej metody przezemnie! na grzalke akwarystyczna 5W (mozes zuzyc 10W ale co do 5W jestem pewien ze nie peknie) wylewasz gips z pigmentem piaskiem, kamyczkami jak tam chcesz. I to ci podniesie temp opare stropni lecz jesli chcesz podniejsc temp o mniej wiecej <4*C to zastosuj kabel grzewczy (mozesz tez go zalac gipsem, wtedy bedziesz mial bardzo tania a skuteczna mate grzewcza) jesli ci zarowka dzienna wystarcza zeby tak podniesc temp zeby byla ok. to nieciesz sie bo jeszcze wnocy przeciez musisz miec odpowiednia temp. Ja mialem zwykla czerwona zarokw 15W i temp byla idealna. Lecz jesli w takim przypadku temp bedzie za niska zastosowac wyzej wymienione sposoby. mam nadzeje ze sie rozumiemy

Mariusz20
08-02-2013, 03:54
OK dzięki za wyjaśnienie, hmm to ja lednak chyba nie bede ryzykował narazenia zdrowia geka i zakupie sobie kabelek grzewczy ( przecież zawsze moge go wyłaczyc jak temp. bedzie za wysoka ).

Pozdrawiam

MareQ
08-02-2013, 13:22
ja swoje terra ogrzewam tylko żarówką 40W... Wystarcza w 100%

maja_bzzz
09-02-2013, 03:14
ja też mam tylko żarówke i to wystarcza. Przecież w nocy temperatura ma spaść o pare stopni tak jak w środowisku naturalnym

vida
09-02-2013, 08:32
Uważam, ze sama żarówka nie wystarcza! Zapomnieliście o takim małym drobiazgu jak trawienie. W środowisku naturalnym zwierzęta po obfitym posiłku kładą sie na rozgrzany piasek ponieważ ciepłe podłoże ogrzewając brzuch gada-pomaga mu szybciej i lepiej strawić pokarm. I tak samo zachowują się zwierzęta w terrarium. Kiedy są najedzone wyszukują cieplejszego podłoża i wyciągając do tyłu łapki ogrzewają brzuch. Dlatego sama żarówka-myslę,że musi być malutkie terra skoro ogrzewa do właściwej temperatury według mnie to zdecydowanie za mało! Moje terra jest ogrzewane 2 płytami grzewczymi oddzielonymi od siebie i ma czasowy regulator temperatury.

42d3e78f26a4b20d412==