PDA

Zobacz pełną wersję : ----------JAK TO ZROBIĆ????-----



maja_bzzz
28-01-2013, 00:18
Robie terrarium dla gekona lamparciego z płyt wiórowych ( z takich z jakich są meble) bo tylko takie mam i nie wiem czy mam je posklejać tylko czy może zbić gwoździami albo poskręcać specjalnymi wkrętami ( jeśli wkrętami to jakimi??) a może wszystko naraz????Bardzo prosze o odpowiedzi

jey
28-01-2013, 02:44
treść posta zostala skasowana przez moderatora...

Alek_Perun
28-01-2013, 05:18
Maja możesz spokojnie zrobić terra z płyt wiórowych!!! Nie mam gekona ale posiadam Legwana i zrobiłem mu terra właśnie z takich płyt więc pozwolę sobie na udzielenie ci kilku wskazówek. 1. Użyj do skręcania zwykłych wkrętów lub jeśli checesz możesz kupić w jakimś "MetalMarkecie" specjalne wkęty z zaślepkami pod kolor płyty. 2. Dla pewnoście zanim skręcisz podklej wszystko klejem montażowym "MULTI-FIX" firmy Den Braven - jest nieszkodliwy dla zwierzaków i cholernie mocny. Gekon Lamparci nie potrzebuje wysokiej wilgotności jak Legwan więc niekoniecznie musisz uszczelnić szczeliny sylikonem. Resztę zostawiam twojej inwencji twórczej. Własne terrarium robiłem rok temu, trzyma sie świetnie!!! Jeśli chcesz to zobacz sobie stronkę gdzie są dokładnie pokazane krok po kroku etapy robienia terrarium, które myśle nadało by się dla twojego gekona. http://www.reptilerooms.com/Sections+index-req-viewarticle-artid-34-page-1.html
Pozdrawiam Alek

farmer
28-01-2013, 06:33
ja mam terra wlasnie z takich plyt dla lamparda ale niedlugo bedzie w nim brodka... i trzyma sie ok... niema zadnych problemow.. na scianach mam steropian i na to korek i jak spryskuje terra to woda w sciany nie wnika tylko splywa do podloza w ktore w siaka i po jakim czasie paruje co jest bardzo dobrym rozwiazaniem wiec niewiem czemu odradzasz to rozwiaznaie,... ja mam terra 75x40x42 i wydalem na zrobienie niego wrazx z wystrojem ok 60 zl bo wszystko mialem albo zrobilem sam... terra ocenial gostek ktory robi najlepsze z tego co wiem terra w moim miejscie i powiedzial ze jest ok ze dobrze to wykombinowalem wiec mozesz bezproblmy zrobic,acha zpaomnialby,m na dole mam 3 cm styropian pod niam filie kuchenna rozlozona a nad styropian jest podloze...to powinno zapobiec jakich kolewiek uszkodzen

jey
28-01-2013, 11:59
treść posta została skasowana przez moderatora...

Alek_Perun
28-01-2013, 13:33
srerun? buhahahaha fajne, niestać cię na nic lepszego ??? :D PERUN to prasłowiański bóg ( w zawodówce nie uczyli? ) tępy cierpiący na debilizm prostaku, który w niepojęty sposób dla ludzkości nauczył sie pisać !!! 2 alternatywy hehehe coraz bardziej sie pgrążasz! Alternatywa moze być tylko jedna ( odsyłam do słownika wyrazów obcych ) Dalej jestem przekonany o słuszności mojej pierwszej oceny - jesteś zwykłym cwaniaczkiem siedzącym albo przy kompie albo przed lustrem wyciskając sobie syfy !!! No jak na kogos kto od 4 miesięcy zajmuje się terrarystyką to masz w pełni uzasadnione prawo udzielać porad co do budowy terrariów :D:D:D:D ( sam nie jestem znawcą-no ale bez przesady) Jeśli nie wiedziałeś "że płyty wiórowe są ok" to po co w ogóle wyskrobałeś te kilka zdań (nieszkoda ci bylo kilku godzin na składanie literek? ) Przepraszam bardzo ludzi którzy czują się zniesmaczeni tą....hmm "potyczką słowną", u niektórych na wyjątkowo niskim poziomie :) W jednej kwestii z jeyem jajem czy jak mu tam sie zagdzam, że to forum nie jest od tego by się "obrażać", lub delikatniej "wymieniać poglądy" na temat samych siebie :) Kończąc oświadczam więc, że to ostani z mojej strony taki wywód. AH, OH, O-jej (jey) zapomniałem wszystkich pozdrowić. Pozdrawiam!

maja_bzzz
30-01-2013, 11:27
Serdeczne dzięki wszystkim za rady napewno z nich skorzystam. Troche się przestraszyłam jak zobaczyłam odpowiedz "joeya" - no ale skoro on się nie zna to gucio:)). Pozdrawiam wszystkich

42d3e78f26a4b20d412==