PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc



grk
13-01-2013, 06:39
Przytrafilo mi sie cos niewyjasnionego. Dzisiaj (okolo 40 minut temu) znalazlem gekona martwego. Jest sztywny, nawet kiedy go podnioslem, nie wykazuje zadnych znakow zycia. Cialo nie jest luzne, tylko cale sztywne, caly czas w takiej samej pozycji. Mam w tym terrarium rowniez samiczke ktora wczoraj zniosla jajka. Nie wiem dlaczego moj gekon nie zyje. Mam go 4 tygodnie. Mial juz przed zakupem gubiony ogon, zrozumialem to w domu po zakupie, ale nie chcialem go juz oddawac. Czy mozliwe jest ze podczas wylinki zapadl po prostu w jakis letarg? Nie mam pojecia co sie stalo. Jezeli ktos moglby mi pomoc lub ma jakies wskazowki, to prosze o pomoc.

grk
13-01-2013, 06:50
Moge jeszcze dodac ze jest "zaschniety".

Desmond
13-01-2013, 06:53
No z cala pewnoscia on juz niezyje mi rowniez sie takie cos zdarzylo codziennie dogladalem i bylo ok rano wstalem i niestety zastalem go martwego.

Przykro mi ...

iguana_12
13-01-2013, 08:35
Na jakim podlozu go chodujesz?

grk
13-01-2013, 08:55
kostka kokosowa

Desmond
13-01-2013, 10:30
Znajmomemu waz zjadl kawalek kostki w brzuchu mu speczniala i zmarl. Ja trzymalem geki na piasku czerwonym a w drugiej czesci terrarium na korze polaczonej z kostka bukowa. No zapewne dowiedzialbys sie co z nim bylo gdyby ktos przeprowadzil sekcje zwlok.

pepre
13-01-2013, 12:44
a czym go karmiles? czy dawales mu witaminy? czy był u ciebie odrobaczany?

Kunoichi
13-01-2013, 13:11
tak wlasciwie to do konca juz niewiem naczym geka trzymac:) pisasek zle bo niektore zjadaja, kostka kokosa zle bo niektore zjadaja ..............chyba jedyne co pozostaje to trzymac kciuki ze akurat twoj gek nie je kostek (albo jezeli masz piasek to ze akurat on nie je piasku)..........................

snakee
13-01-2013, 13:24
możecie jeszcze trzymać na takiej zielonej sztucznej trawce

Desmond
13-01-2013, 13:38
Ja trzymalem geki 8 lat na piasku i bylo wszystko w porzadku to ,ze znajdowalem odchody z delikatna zawartoscia piasku to normalne. Dl manie najlepszy rozwiazaniem jest 70% kostki bukowej+kora a reszta podgrzewany piasek.

W tej chwili trzymam na takim podlozu agamy brodate i maja sie dobrze zawsze sprawdzam czy sa odchody (przy czestym karmieniu) ewentualny brak odchodow to pierwszy sygnal ,ze jest cos nie tak jesli chodzi o przewod pokarmowy.

Wedlug mnie jezeli to mialbybyc wplyw witamin to zauwazlbys jakies wczesniejsze oznaki. Mozliwe ,ze sie czyms zatrul moze jakis preparat do mycia szyb albo poprostu zjadl kawalek kostki i zatkal przewod...

42d3e78f26a4b20d412==