PDA

Zobacz pełną wersję : biedne paluszki po wylince



geckonum
04-12-2012, 11:57
moja samiczka lamparta ma problem z wylinka na palcach, jeden juz sie ze tak powiem "zrodzynkowal"... zdjalem juz za pomoca pensety kilka skórek ale z niektorych palcow nie moge, i boje sie o ten palec! CO ROBIC!!!!!!! mam usunac tego palca?????czy co??????nie mam za barzdo funduszy i wiary na weterynarzy, chyba ze polecicie dobrego i taniego w lodzi...... pozdrawiam

Hari
04-12-2012, 12:27
Łapiesz gekona, moczysz tą wylinke i delikatnie "głaszcząc" sciągasz. Nie zrywać!!

koksik
04-12-2012, 13:17
gekonoum co ty piszesz usunac palca:(((( jezeli bylaby taka potrzeba to i tak nie ty to powinienes robic, tylko wet, a co do wylinki to Hari dobrze napisal, wrzucaj geka do miski z woda na 10 - 15 min i potem wylinka prawie ze sama zejdzie, powodzenia

PaWeL^
04-12-2012, 13:48
czesc

Koksik - "wrzucaj geka do miski z woda na 10 - 15 min i potem wylinka prawie ze sama zejdzie, powodzenia" - uwarzaj, zeby nie bylo za dużo wody :)) i zeby nie byla za zimna ani za ciepla :P

geckonum
05-12-2012, 08:26
KURDEMOL!!!!!!
co wy mnie macie za jakiegos wsiura z ulicy co nagle zobaczyl w sklepie gekona i od razu kupil bez wiedzy??????
powtarzalem manewr z woda juz klika razy, zchodfzi wiekszosc skóry a nawet musze powiedziec ze gekowi sie chyba kontakt z woda podoba:>.... nadal jednak prosze o porady...moze ludzi co dluzej siedza w terrarystyce, hm?

xoen
05-12-2012, 10:21
ja mialem na pcozatku ten sam problemm niestety woda szybko nie pomoze... bledem jest to ze nie dawales witamin przed wylinka dlatego na palcach zostlao.... mojeg gekonce tez tak na poczatku bylo za pozne zareagowalem i stracila troszke paluszka... ale jest mlodziutka i jeszcze chyba odrosnie :P. Rada moja: idz to weta, albo jak chesz sam cos zrobic to woda... i musisz zmarszczac skore... delikatnie!!! a potem zrywac delikatnie pensetom.

PaWeL^
05-12-2012, 12:11
czesc

Geckonum - "co wy mnie macie za jakiegos wsiura z ulicy co nagle zobaczyl w sklepie gekona i od razu kupil bez wiedzy??????" nikt Cie nie ma za "wsiura" tylko tłumaczą Ci bo z takimi textami "mam usunac tego palca?????" to raczej nie wyglądasz na doświadczonego terrarystę :))

Xoen - musze Cie zasmucic ale z tego co wiem (wlasne doświadczenie - qpilem gekona u którego źle zchodzila wylinka [oczywisie nie umnie zchodziła źle ta wylinka tylko w sklepie :P u mnie jest wszystko git] ) i paluszki raczej nie odrosna :((((

42d3e78f26a4b20d412==