PDA

Zobacz pełną wersję : ogromny problem z gekonem ... prosze każdego o odpowiedz



FiGo
17-11-2012, 00:58
HEJ !!!
Mam ogromny problem z moim gekonem ten post jest troche długi ale prosze kazdego aby dał swój głos swój temat na ta historię a więc ... Niedawno kupiłem gekonowi do terrarium nową skałke do której odrazu musiał wejść i ja pooglądać . Kilka dni później przechodził wylinke więc namoczyłem chusteczki i wsadziłem do tej nowe skałki gdzie cały czas przebywał . Wylinka mu nawet dość łatwo schodziła ale kiedy już wszystko ściagnął zauważyłem ze ma malutkie kawałki wylinki na palcach wtedy zwiększyłem mu wilgotność i jeszcze raz na noc namoczyłem mu chusteczki . Kiedy sie rano obudziłem patrze a u gekona było 12 stopni C (ponieważ wyłączyli prąd) niedosć ze miał taką niska temp. przez całą noc to jeszcze był na tych namoczonych chusteczkach !!! Od tego wydarzenia gekon jest jakiś dziwny , wczoraj wogóle nie wyszedł na łowy (co robił zawsze po godzinie 17.00) cały wieczór spał w tej nowej skałce . Włożyłem mu reke do terrarium bo wygladał jakby martwy dotykam go a on nic jeszcze raz go dotykam i wtedy dopiero "obudził sie" wyglądało to jakby był w śpiączce . Co teraz robić , gekon cały czas jest taki dziwny !!!
Temperature ma w dzień od 25-29 stopni C a w nocy ma 22-25 stopni C . Jako podłoże ma kamienie , daje mu dziennie 2-3 świerszcze posypywane co drugi dzień witaminami . pomóżcie mi bardzo Was prosze !!!

Za o dpowiedz serdecznie dziekuje i pozdrawiam Paweł

Kobra
17-11-2012, 01:14
Moim zdaniem musisz poczekać jeszcze troche i obserwować go jeżeli jest to coś poważnego (według ciebie)to idź do weta moje geki przesypiają pół dnia a drugie pół biegają po terra geki (moje przynajmniej) czasami robią sobie głodówki na góra tydzień więc według mnie narazie poczekaj troche i pisz jak się zachowuje
Narqa 3maj się

vida
17-11-2012, 01:32
Po pierwsze gekony same znajdują sobie miejsca gdy jest im zimno lub gorąco-więc myślę,że kiedy nie było prądu twój gek nie leżał na zimnych mokrych chusteczkach lecz znalazł sobie bardziej odpowiednie miejsce(swoja drogą ja nigdy nie dawałam chusteczek-skad wiadomo,że gek ich nie pozera?-zawsze podczas wylinki spryskuję czę ściej terra i to wszystko.A jeśli po wylince pozostana jakieś resztki to biorę geka i wtedy chusteczką namoczoną w ciepłej wodzie sciagam mu te resztki z palców lub końca ogona).Dziwne zachowanie twojego geka według mnie jest spowodowane nagłym spadkiem temp. co powoduje zapadanie w stan zimowania-ale to jest noramle-zobaczysz po kilku dniach kiedy temp. bedzie taka jak zwykle-znowu będzi taki jak zawsze!-jest o.k. tylko ja jestem przeciwniczką tych namoczonych chusteczek:)

Kobra
17-11-2012, 01:38
P.S.
zgadzam się z vidią masz dziwny sposób kiedy gek przechodzi wylinke dajesz mu mokre chusteczki ???? Kto to widział ???? Zraszasz terra i już moje geki nigdy nie miały problemów z wylinką

FiGo
17-11-2012, 02:40
HEJ !!!
Ja zraszam zawsze terra chyba 10 razy ale to był wyjatek bo nawet zraszanie nie pomogło

Paweł

Jeronimo
17-11-2012, 03:46
jasny gwint.... chusteczki? zraszanie az 10razy? kurde co wy macie za warunki u swoich zwierzakow. Ja kiedys tylko raz mialem problem z wylinka i to dawno temu.
Przeciez zwiekrzenie wilgotnosci nie oznacza kladzenia jakis chusteczek czy robienia mu prawie 100% wilgotnosci (10 razy!, no chyba ze masz naprawde wielkie terrarium)

koksik
17-11-2012, 14:03
Co do chusteczek, to wlasnie jest dobry pomysl, jak bedzie mial problemy ze zdjeciem wylinki, to pierwsze miejsce do ktrego wejdzie bedzie wlasnie taki pojemnik np. po margarynie a w nim nasiakniety recznik papierowy.

vida
18-11-2012, 01:36
koksik skąd wziąłeś ten sposób? Napisz bo coraz częściej ludzie tak robią a według mnie jest to głupota!!!Czy my nie mamy oczu oaby zauwazyć czy wylinka schodzi czy nie? W razie czego zawsze mozemy pomóc a po co zweirzaki mają być może zjadać kawałki motych chusteczek? Juz o tym pisalismy że problemy z wylinką wynikają z braku witamin, odpowiedniej wilgotności - czy w naturalnym srodowisku geki szukają namoczonych chusteczek aby zdjąć wylinkę?:)

koksik
18-11-2012, 10:54
To jest akurat tlumaczone z anglika przez double, z zagranicznej stronki, ale to mi sie wydaje byc wlasnie dobrym sposobem, poniewaz nie pdonosisz wilgotnosci w calym terra tylko w pojemniku, i jak gek bedzie potrzebowal wiecej wilgotnosci to sobie wchodzi do pojemniczka i tam zdejmuje wylinke, mowisz ze zawsze mozemy pomoc gekowi zdjac wylinke, zgadza sie, ale mi sie wydaje ze trzeba mu pomoc w ostatecznosci, ale kazdy robi jak chce

42d3e78f26a4b20d412==