PDA

Zobacz pełną wersję : Przesadziłam z oswajaniem:)



vida
12-10-2012, 11:44
Jeże li niektórzy maja kłopoty z oswojeniem swojego geka-to ja chyba przesadziłam! Nie moge spokojnie wejsć do pokoju i zblizyć sie do terra bo ten wariat (samica nie) jesli tylko mnie zauwazy zaraz zaczyna przeraźliwie drapać w szybę i jak tylko uchylę drzwiczki pędzi mi na rekę potem na ramie i tak chce ze mną łazić po mieszkaniu (najchętniej toby chyba jeszcze spał ze mną w łożku). Szkoda mi go jak tak sie domaga abym go nosiła-ale on chyba trochę przesadza! Co dziwne nie ważne czy jest to dzień czy noc!-co wy na to?
vida w której zakochał sie lampart:D

FRED17
12-10-2012, 11:49
Mam tak samo z samiczką:D (samiec nie) :D jak zbliże się do terra ta odrazu podchodzi do drzwiczek jak otwieram terra jeden skok i na reke!!

Double
12-10-2012, 12:15
mam to samo z agamkiem, ale on chyba po prostu oczekuje ze dostanie zarcie, pojdzie sobie polazic po dywaniku albo pod lampe itd. gadziki nie kochaja nas, ale to, co moga od nas dostac ;-)

RAF_AL
12-10-2012, 12:55
A ja bym chcial aby moj Gordon chcial mi wejsc na reke :(

jey
12-10-2012, 16:34
a skad ty to mozesz wiedziec double ze nas nie kochaja moze nie masz racji zreszta co to jest milosc?? :)

Jeronimo
13-10-2012, 03:03
a lyzka na to nie mozliwe :D

http://www.terragaleria.pwii.pl/temp/jeronimo1.avi

vida
13-10-2012, 06:28
Wejdzie.wejdzie-tylko dużo cierpliwości i rób tak jak ci kiedyś radziłam.Ale jak sam widzisz terza muszę go ciągle brać a nie wszystko mozna zrobić z gekiem na ramieniu :DDD

vida
13-10-2012, 06:30
Miłość to najpierw zauroczenie a potem przyzwyczajenie. U naszych gadzików to to drugie:)

vida
13-10-2012, 06:31
Łyżka-niedowiarek???:)

jey
17-10-2012, 07:46
jesli chodzi o oswajanie to mam gekona od miesiaca i od niedawna wchodzi mi na reke i wychodzi po niej poza terrarium zastanawiam sie czy to dobre dla niego nigdy go nie lapie to jego decyzja czy wyjsc czy nie ale boje sie zeby mi nie uciekl i nie spadl z duzej wysokosci czy moze sie zdazyc ze nagle sie zerwie i ucieknie?? jest dosc niespokojny ciagle wedruje czasami dosc szybko i czuje ze ma zamiar uciec :D

vida
17-10-2012, 12:59
Wyciagaj go jeśli tylko zechce-on i ty:) ale choć w zasadzie oswojone juz geki nie są takie dzikie(mój siedzi mi na ramieniu spokojnie a ja z nim chodzę)to maja czasem różne zagrania,np. zdarza im sie skoczyć ni sdąd ni zowąd-takze zawsze trzeba mieć taką swiadonmość że coś mu "odbije":)Mojemu w/w samcowi od roku nie odbiło!

jey
17-10-2012, 13:15
a co bedzie jak mu odbije i skoczy z duzej wysokoci np z pol metra czy spadaj jak kot na cztery lapy?;)

geckonum
19-10-2012, 11:15
moja gekonica spadla juz 3 razy, raz z pol metra, raz z ponad metra a ostatni to bylo 16-17-cm... niezle sie balenm ale okazalo sie ze nic nie jest (poza tym ze z tym drugim upadkiem stracila ogon :'< ) gekony sa wytrzymale ale bez przesady, wlasnie ostatnio jak mi spadla to sama mi weszla na reke i po prostu jej odbilo i skoczyla...
(po chwili ganialem ja po dywanie :>) jednak nie nalezy gekonow przeceniac a i kazdy z nich ma inny charakter, jedne lubia byc brane na rece a inne nie!
(kiedy lamaprt raz poczuje wolnosci juz zawsze bedzie chcial uciekac...)

koksik
19-10-2012, 11:22
(kiedy lamaprt raz poczuje wolnosci juz zawsze bedzie chcial uciekac...) - z tym musze sie zgodzic, moj samiec jak raz mu sie udalo uciec jak zostawilem otwarte drzwiczki to w ciagu tygonia zwial jeszcze 3 razy, wiec chyba mu sie to spodobalo, ale za kazdym razem byl w tym samym miejscu:) wiec wiedzialem gdzie go szukac

rysiosz
21-10-2012, 02:17
Mój nie wiem czymu tak robi bo jak go wtedy wypuszczałem to nie lizał kaca i go gryzł, a teraz daje go na koc patrze liże go po chcili otwiera paszcze i go chce zjeść i nie wiem czemu tak jest, ale wczoraj sie przekonałem że lamparty mają znakomity i to bardzo dobry wzrok wziołem go narmalnie na ręce a on mi zeszedł na koleno i się usiadł i chyba z 1 meter miałem w pajemnikach tam świerszcze on tak popatrzał co się tam rusza i poszedł w podbuj za świerszczami :D jak mój raz wyszedł to później chciał ciągle wychodzić mój gekona przenjmnie raz na 1 dzień potrzebuje 1 godzine spaceru po domku :D bo inaczej kopie w kamieniach wciska się przez szyby ale mu sie czesto nie udaje itd. wyprawia żebym go wzioł :D

apper
21-10-2012, 09:56
Sugeruje jakies znaki przestankowe. Niezle sie zmeczylem czytajac ta opowiesc... :)))

Guma
16-11-2012, 12:50
ale sie rozgadaliscie niektorzy nie na temat:)

42d3e78f26a4b20d412==