PDA

Zobacz pełną wersję : Jadowita żaba rogata



szaryprorok
14-06-2014, 09:13
hej, znalazłem ciekawy atrykół w którym jakiś tam profesor zrobił wystawe hodowli płazów i ma jadowitą żabę rogtą:


" Na egzotycznej ekspozycji zgromadzono kilkadziesiąt gatunków zwierząt, z którymi nieczęsto mamy do czynienia. Zielony wąż boa, który zawinął się wokół gałęzi i trochę większy, tęczowy, wzbudzały największe zainteresowanie zwiedzających. (...) W akwarium obok, na kamienistym podłożu, rozpłaszczyła się żaba rogata, również bardzo niebezpieczna.
- Trzeba z nią uważać, bo jest jadowita - tłumaczy Waldemar Jastrzębski z Warszawskiego Związku Akwarystów, który zorganizował wystawę..."

przecież te żaby które są chowane w terrariach niesą jadowite-to oco tu chodzi???

-jakby co to tu jest linjk do stronki gdzie to znalazłem:

http://www.tygodnik.fishing.pl/38/aktual.html

Pozdrawiam:)

tokaga
14-06-2014, 09:55
"Zielony wąż boa" hehe nie ma to jak polskie nazwy...
W zasadzie prawie każdy płaz bezogonowy jest do pewnego stopnia jadowita a właściwie trujący, podejrzewam że o to chodziło, a organizator mógł się znać na płazach tak jak przeciętny Amerykanin na geografi Europy...

MIDO
14-06-2014, 11:43
Chcial chyba powiedziec trujacy bo miedzy zwierzakiem jadowitym a trujacym jest roznica.
A co do zielonego węza boa(czyt.Corallus caninus) spytaj sie jaka to populacja to tez pewnie bedzie wiedzial :)

szaryprorok
14-06-2014, 12:25
yyy-to znaczy jak sobie potre oczy po tym jak ją miałem na ręku to mogę mieć np. zapalenie spojuwek-czy może bardziej toksyczna???


dzięki za odp. :)

mrmoon
14-06-2014, 14:00
No ale żaby w skórze wytwarzaja jad z tego co pamietam

AGAM
15-06-2014, 08:14
nie jad tylko trucizne jak już. Zresztą rogacze pod tym względem na pewno nie są niebezpieczne. Najgorsze są ropuchy i oczywiście drzewołazy, tyle że te drugie biorą trucizne z pokarmu, a nie wytwarzają jej same.

42d3e78f26a4b20d412==