PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko do double



Grzechoo
22-01-2014, 16:16
zwracam sie z pytankiem do double jako do karlikowego guru.
a mianowicie dzis po przyjsciu z uczelni zobaczylem ze jeden z moich karlikow nie zyje :( zabka byla strasznie napompowana i plywawla na powierzchni (wlasciwie to sie unosila bo przeciez nie mogla plywac) dodam ze byla to jedna z 3 nowo zakupionych zabek i byla jeszcze malutka. byla u mnie 3 tydzien i wczesniej wszystko bylo ok. ciekaw jestem co jej zaszkodzilo. nie chce by ten los spotkal ktoras z pozostalych. aha dodam ze w akwa sa 2 stare karliki i z nimi wsio ok.

Saurus
23-01-2014, 02:36
to, ze byla napompowana, to prawdopobodnie efekt rozkladu.

Double
23-01-2014, 05:53
Saurus ma rację z tym rozkładem.
mówisz, że żabka była sosunkowo nowa i malutka... być może stało jej się coś, zanim dotarłą do twojego akwarium - była długotrwale niedokarmiana, uszkodzona przez inne żaby lub ryby w sklepie, zjadła coś trującego (mógł jej zaszkodzić stary, popsuty pokarm i równocześnie to mogło spowodować napuchnięcie ciała) i dopiero teraz się zatruła. mało prawdopodobne, choć też możliwe, że stare karliki ją "pobiły" na śmierć (w moim akwarium też zdarzają się bójki np o pokarm). jeśli masz filtr, być może żabka się o niego zabiła (filtr mi wessał już pare rybek kiedyś), albo po prostu nie było przeznaczeniem tej młodej żabki dostrwać do starości.. o ile nie widzisz żadnych niepokojących objawów u pozostałych karlików, nie widzę żadnych innych wyjaśniej jej śmierci.

Grzechoo
23-01-2014, 11:08
stare karliki na pewno jej nic nie zrobily. w akwa panuje spokoj. jeszcze nie zdarzylo mi sie zobaczyc zeby sie bily. zadnych sladow na jej ciele tez nie widzialem ani po zakupie ani po tym jak ja znalazlem a ogladalem je starannie. filtr tez nie mogl jej wessac bo jest bardzo dobrze zabezpieczony. jesli chodzi o karmienie w sklepie to na pewno byly nie dokarmiane. troche je wczesniej obserwowalem i nie widzialem zeby rosly a u mnie rosna jak na drozdzach i sa juz o polowe wieksze. bede obserwowal pozostale ale jak na razie wydaja sie w pozadku. a tak na marginesie to jak czesto karmisz swoje maluszki? ja swoje raz na 3 dni a dorosle raz na 5-7.

KoReXoN
23-01-2014, 11:59
Jak masz pytanie do konkretnej osoby to pisz na gg albo meaila

Grzechoo
23-01-2014, 15:55
pytanie bylo glownie do double ale liczylem ze inni tez sie wypowiedza dlatego napisalem tu. a poza tym jak by wszyscy pisali na priva to nie bylo by forum

Double
24-01-2014, 08:21
ja swoje karmię dokładnie tak jak ty.
nie mogę wykombinować, co się stało z twoim karliczątkiem - może po prostu było zbyt słabe, aby przeżyć... tak własnie działą dobor naturalny..

Grzechoo
24-01-2014, 10:40
wrrrrr. nie chce doboru naturalnego w moim akwa :( moze rzeczywiscie byl za slaby. byl zdecydowanie mniejszy od 2 pozostalych. szkoda takiego maluszka no ale trudno nic nie poradze. bede trzymal kciuki za pozostale

42d3e78f26a4b20d412==