PDA

Zobacz pełną wersję : Chwytnica kolorowa - terrarium.



jery
26-12-2013, 04:43
Mam pytanie : mam plany zakupić chwytnicę kolorową, no i teraz robię terrarium dla niej. Chciałbym zdjęcia całych Waszych terrari dla tych żabek oraz jeszcze jakie mogę dać roślinki dla niej ?

A więc w tej chwili mój plan na wnetrze :
-basenik 10x10x5-6(dłxszer.xgłebokośc)
-kabel grzewczy pod terrarium
-roślinki(nie wiem jakie)
-bambus

Co jeszcze polecacie ?

Co do wilgoci dam radę :) wiec foggera ani nie chce.

Myster_x
26-12-2013, 06:15
ziemia :P

Silent_Dragon
26-12-2013, 07:27
Witam
N apewno nei kabel grzewczy (moim zdaniem), lepiej mata grzewcza.
Pozdrawiam

jery
26-12-2013, 08:59
W opisie pisze że może być kabel grzewczy , jakie są przeciwwskazania?

KoReXoN
26-12-2013, 14:07
Nie wiem o co ci chodzi Dragon? co za różnica? Przecież to jest to samo, kwestia tylko dobrego położenia kabla. Zresztą napisał, że pod terra.

Silent_Dragon
26-12-2013, 14:44
Witam
Kabel musi by doskonale ,,opakowany" bo chwytnice sie inaczej poparza. Ja stosuje mate bo uwazam ze grzeja w sam raz, a z kablami nigdy nic nie wiadomo :/
Kable bardzo czesto wywoluja duze poparzenia.
Pozdrawiam

adamos
27-12-2013, 03:40
Silent przecie Jery bedzie trzymal chwytnice w terrarium a nie pod
Jery dobierz tylko dobrze moc bo podłoże może stanowić doskonały izolator i zamiast podniesc temperature i 6 stopni podniesiesz ja o 1

Uważaj na bambus bo lubi pleśnieć - głównie na styku podloza i powierza
A polecam kore z dembu korkowego (możesz kupic jako płaską lub tuby - nie pleśnieje)

KoReXoN
27-12-2013, 07:09
No właśnie się dziwie bo przecież napisał chłopak, że chce pod terra. Lubie jak ktoś puszcza takie teksty w eter, że u chwytnic kabel często wywołuje poparzenia. Jaką masz wiedzę na ten temat? Prowadziłeś statystyki ile chwytnic cierpi z powodu kabli?
Większości moja wypowiedz sprawi wrażenie bez celowej i kąśliwej. Ale wkurza mnie jak ktoś odpowiada takim tekstem, zaznaczającym jego pozycję i wskazującym na niby dużą wiedzę. Ale nie możanatego sprawdzić bo stwierdzenie jest banalne i tak naprawdę nikt nie zna odopowiedzi (z autorem stwierdzenia włącznie). Np. ktoś się pytał o biczogona i zapytał czy powodem choroby mogą być przeciągi. I ktoś tam odpowiada, że stawia na przeciągi bo biczogny są na to wrażliwe. O i co tu powiedzieć? Nigdzie nikt o takich dolegliwościach nie pisze. A ten kto napisał posta, że biczogony są wrażliwe na przeciągi, się cieszy, że w dyskusji jest autorytetem, bo wymyślił bzdurę której nikt nie może zaprzeczyć bo ów bzdura jest względna.


Poproszę o linki do postów w których ktoś się żali, że jego chwytnica poparzyłą się kablem grzewczym (forum:przykre doświadczenia) jeśli dostanę co najmniej 7 linków przyznam rację dragownowi. Dlaczego 7? bo moim zdaniem 7 postów wystarczy (to też jest względne) aby stwierdzić że chwytnice często zostają poparzone przez kable grzewcze.

Silent_Dragon
27-12-2013, 08:27
Witam
Wcale nie twierdze ze mam wieksza wiedze, ale jak chcesz to tlumacz to sobie tak. Mam kabel grzewczy i kladlem go u chwytnic i wiem jak to jest. Nie bede Ci dawal zadnych linkoch bo i tak malo osob hoduje te zaby. A ja mowie co wiem. Jak chcesz to montuj sobie kabel. Co mnie to obchodzi. To Twoje zwierzeta i rob z nimi co chcesz.
Wiekszosc osob powie ze nie powinno sie stosowac kabli grzewczych w przypadku plazow ale jak chcesz to kupuj. To jego wybor i niech robic co chce.
Pozdrawiam

Silent_Dragon
27-12-2013, 14:11
Witam
Tam mialobyc linków :]]]
Pozdrawiam

mrmoon
28-12-2013, 04:52
Czy musicie się o wszytsko kłócić?
Kabel pod terrarium nie poparzy - ale może słabo ogrzać. Mata grzewcza faktycznie jest dobrym pomysłem. A z kablem faktycznie trzeba uważać, płazy są wrażliwe na wysoką temperature. Płazy zakopują się też w podłożu, prawda? Więc "właściwe umiejscowienie" kabla Ci gwarancji nie da. Zagrożenia lepiej eliminować, niż je stwarzać. Jak da mate grzewczą będzie mógł spać spokojnie. Tyle z mojej strony.

jery
28-12-2013, 04:53
ok, dzieki, chyba jednak urzyję maty :)

Silent_Dragon
28-12-2013, 06:16
Witam
Mrmoon ma racje chociaz chwytnice nie zakopuja sie w podlozu i prawie nigdy nie schodza na ziemie :]]
Jery jakiej wielkosci bedziesz mial dla nich terrarium??

Ps. Ja korzystam z maty i jest bbbaaaaaarrrrdzo zadowlony :]]
Pozdrawiam

jery
28-12-2013, 06:40
myślę że coś około 65/40/40. No i nie wiem czy będę trzymał jednego czy dwa osobniki.

Drobek
28-12-2013, 14:46
Kabel można dać pod terrarium, (słabą) matę można dać na ściankę, przed włożeniem żabek należy sprawdzić temperaturę szyby. Chwytnice nie zakopują się, więc nie ma obawy że się popażą od kabla.

Nie wiem co jest, ale każdy chce trzymać chwytnice w malutkim terra... Moda na minimalizm??

uroplatus
29-12-2013, 09:43
Oj nie przesedzaj 65x40x40 to nie takie małe. Z drugiej strony chwytnice dobrze trzymac w wiekszych grupach (wtedy wieksze terrarium).

wrbirds
08-01-2014, 17:09
Wiekszosc osob powie ci ze to wlasnie kable grzewcze sa wlasciwe dla plazow!! Sa znacznie lepsze od zarowek, promiennikow itp(powtarzam dla plazow)
Nie wiem skad wzioles informacje, ze wiekszosc hodowcow plazow powie ze kable grzewcze sie nienadaja dla plazow???!!
pzdr

42d3e78f26a4b20d412==