PDA

Zobacz pełną wersję : Świetne Dziwactwo



BooYaKa
03-12-2013, 05:39
Zakupilem wczoraj rzekotkę około 3,5 cm ciała.W sklepie powiedzieli wielcy znawcy :| ze to leptopelis jakiś albo hyperolius.Niedługo dam fotki to określicie co to może być,bo mi żaden ani hyperolius ani leptopelis na myśl nie przychodzi.

Problem tkwi w tym,może nie problem a moja obserwacja,że żabol jak go przekładałem to strzelił mi na drugą ręke oddaloną o 50 cm jakimś strumieniem z tyłka :D jakby to był pistolet na wodę :D Ciecz była bezbarwna i bezwonna.Teraz pytanie:
Czy to jakaś forma obronna czy żabol po prostu ze stresu zlał się na mnie?

No i waruneczki ma wg mnie dobre - tropikalne terra 29-30C i wilgotność ok.90%.
Jak tylko dorwe aparat to cykne foto.Swietny żabol :D

Tylko nie wyskakujcie mi tutaj z tekstami żebym najpierw czytał potem kupował bo doświadczenie z płazami mam dość duże i wiem jak te smiszne istotki trzymać :P

Rickson
03-12-2013, 06:08
to nic dziwnego,większość płazów w sytuacjach stresowych wydala z siebie zgromadzone w ciele płyny:nic dziwnego że ciecz była bezwonna i bezbarwna bo to czysta woda...To normalna reakcja na stres!Co do temperatury to uważaj gdyż może łatwo się przegrzac,więc do czasu gdy sie dokladnie nie dowiesz co to za żabka i jakie ma wymagania co do temp. lepiej utrzymuj na poziomie 25 stopni,przynajmniej ja bym tak zrobił.Pozdrawiam

BooYaKa
03-12-2013, 06:24
Tzn w sklepie trzymali ją w 29C przez około 1 miesiąca.Ale zmniejsze temp.troche ;]
JAk sie dowiem to najwyzej dam wieksza i juz.Mozliwe nawet ze dzis dam fotki jak mi kumpel aparat pozyczy :D

Mhm czyli to zwykła woda :D Ale ona siknęła jak z Waterguna :D:D:D

dr Robert
03-12-2013, 07:01
Bardzo mi się podoba ustalanie warunków hodowli bez znajomości gatunku i na podstawie doświadczeń ze sklepu. Rozbrajające...

BooYaKa
03-12-2013, 07:55
No przepraszam ale mówiłem juz że mam doświadczenie w rzekotkach i wiem jakich warunków wymagają leptopelisy i hyperoliusy,i zapewniłem jej takie optymalne warunki.Dowiem się dokładniej co to za żabol to wtedy zobacze jak będzie,bo póki co terra jest typowo tropikalne i pod rzekotki własnie ;]

Rickson
03-12-2013, 07:57
25 stopni z pewnoscia nie zaszkodzi ale 29 to moze sie okazac za duzo,płazy nie są tak ciepłolubne jak gady więc ja bym uważał.co do strumienia-widocznie sporo miala "zmagazynowanej " wody,z pewnoscią to nie żaden jad...:)

hatiras
03-12-2013, 10:31
BooYaKa, Twoje pytania sa naprawdę typowe dla 'osób z doświadczeniem z rzekotkami'... Zresztą z Twojego profilu aż zieje doświadczeniem z żabami... Jak napisał Rickson płazy sa niezwykle wrażliwe na wysokie temperatury, wobec czego w przypadku nieokreślonego gatunku upieranie się przy trzymaniu żaby w tak wysokiej ewidentnie wskazuje na nieznajomośc tematu...
Jezeli w sklepie powiedziano Tobie, że żaba to najprawdopodobniej gatunek z rodzaju Leptopelis lub Hyperolius to z nieukrywaną satysfakcją musze przyznac Tobie brak jakiejkolwiek wiedzy...Poczytaj trochę informacji (nawet z internetu), a dowiesz się, że temperatura 29 st C może przynieść opłakane skutki... Ona straci życie...Ty tylko wydane na nią pieniądze...
bez pozdrowień, hatiras

Drobek
03-12-2013, 11:02
Temperatura za wysoka jak dla "rzekotka sp." zresztą wilgotność też.
Opisz jak wygląda, jakie ma kolory, ile ma cm itd.

BooYaKa
03-12-2013, 11:13
hatiras kiedyś mialem żaby,więc teraz ich w profilu nie ma.Według mnie to leptopelis,ale w necie nie ma jej fotki,przynajmniej w googlach i tyle.Temperature ma już 25C a wilgotność mniejszą :P Mówie że jak najszybciej zrobie foteczki i dam je tu :)

hatiras
03-12-2013, 11:51
Bez najmniejszego problemu znalazłem foty Leptopelis na googlach...

http://images.google.pl/images?q=leptopelis&hl=pl

czy na altaviscie...

http://www.altavista.com/image/results?q=leptopelis&mik=photo&mik=graphic&mip=all&mis=all&miwxh=all

Najprawdpodobniej będzie to Leptopelis vermicularis(jezeli to ten rodzaj), właściwie tylko z tym gatunkiem spotkałem się w Polsce.
Odrobina chęci i znajdziesz informacje dotyczące hodowli tego gatunku.
hatiras

BooYaKa
03-12-2013, 12:33
To to ja też znalazłem ale tam nie ma niczeko podobnego do mojego żabola ;)
Wlaśnie zjadla karaczanka ;)

42d3e78f26a4b20d412==