PDA

Zobacz pełną wersję : czemu karliki nie składają nie jaj??



frosh
25-10-2013, 10:02
Moje karliki szponiaste od dłuższego czsu rechoczą a wieczorem pływają do siebie poprzyczepiane;).Wie ktoś kiedy złożą skrzek i jak się choduje kijanki??




z góry dzięki za odpowiedzi:)

AGAM
25-10-2013, 12:02
skrzek jest bardzo mały i nie jest skąłdany w całości ale po jednym lub kilka jajeczek poprzyczepianych do siebie. Potem to sie rozpływa i przyczepia gdzieś do roślin. Poszukaj dobrze może coś znajdziesz. Jak nie ma to mzoe jeszcze samiczki nie są gotowe albo nie masz samiczek :) Podniecone samce wszystkiego się łąpią :D Kijanki są strasznie małe i jużkiedyś byłą mowa o ich hodowli. Nie pamiętam dokąłdnie jak się to robi. Wiem że i odchów bywa kłopotliwy ze względu na małe wymiary. Woda powinna być napowietrzona i czysta. Żywi sie je podaj tartymi rozwielitkami itp.

Radek. P.
25-10-2013, 16:46
Karliki, aby złożyć jaja, muszą mieć zapewniony podczas godów absolutny spokój. A kijanki strasznie trudno hodować.

AGAM
26-10-2013, 04:20
e tam spokuó... moje skąłdąły non stop a spokoju nie miały jakiegoś wyjątkowego :/ Do tego były razem z kumakami w akwa.

frosh
27-10-2013, 11:34
Moje pływaja poprzyczepiane tylko wieczorem.... a pozatym są młode więc niewiem. Samiec i samica to to są napewno bo sprawdzałem kilkakrotnie:/ a gdzie zazwyczaj można znaleść ten skrzek??

42d3e78f26a4b20d412==