PDA

Zobacz pełną wersję : Bombina Orientalis



BooYaKa
27-09-2013, 10:56
Mam 3 małe kumaki :) czy terrarium 35/31/17 im wystarczy?przynajmniej na razie?Czy część wodna ma zajmować połowę czy więcej terrarium?I czy głębokość wody może być ok.14 cm?

sumik_1
27-09-2013, 11:42
Myślę, że na razie wystarczy dopóki nie podrosną. pamiętaj, że żabki musza miec swobodny dostęp do części lądowej.

ponczos
28-09-2013, 06:18
Też myślę że narazie będzie OK. Tylko czemu taka duża głębokość wody??

Łotysh
28-09-2013, 17:31
taka głebokość raczej nierobi zbyt wielkiej różnicy kumaczkom :) wkońcu prowadzą ziemno-wodny tryb życia

BooYaKa
29-09-2013, 02:55
W sumie to moge nawet troszke płycej zrobić.Wiecej miejsca na kwiaty bedzie :) Bo tak to sie ledwo jeden fikus zmiesci

Łotysh
29-09-2013, 05:37
fikus? hm a jak ty chcesz to terra urządzić? tzn czy woda będzie oddzielona od częsci lądowej szybką? czy może jako ląd dasz kamienie i kore któe bedą wystawać ponad taflę? :)

BooYaKa
29-09-2013, 12:17
Woda będzie oddzielona szybką ukośną w kolorze tła i solidnie uszczelniona tak,za ani kropla sie nie przeciśnie.Mniej więcje pół na pół.Jak sie uda to posadze tam oprócz fikusa coś jeszcze :) a podłoże to bedzie albo chrobotek reniferowy albo porost afrykański,a dla kwiatów włókno kokosowe,a moze lepiej ziemia kwiatowa??

Łotysh
30-09-2013, 11:23
najlepsza to będzie mieszanka ziemi kwiatowej i torfu :) (torf daje dobrą konsystencje podłoża a zwykła ziemia daje niezbędę składniki i ogólnie rośliny lepiej się czują w ziemi, ale torf tez daj, tak pół na pół). Co do fikusa to nie wiem, jeśli chcesz dac fikusa pnącego to ok, ale jakos nie wyobrażam sobie innych gatunków (nie mają wyglądu roslin z moczarów) :) jeśli chcesz stworzyć takie fajne moczary dla kumaczków to posadź w części lądowej
1-paprocie (im bardziej powcinane liście tym lepiej np. adenium, davalia,) oraz 2-2-zrośliche (Syngonium, tylko nie kupuj tej odmiany o jasnozielonych liściach bo jest mało efektowna na roslinke moczarów). posadz na brzegu zbiorniczka to wtedy pędy będą rosnąć w wodzie i wytworzą korzonki (fajnie to wygląda) :)
3-Alokazje wonną (Alocasia odorata) nie myl z Alocasia lovii (gdyz ta jest 2 razy większa), Alocasia odorata ma takie ciemnozielone, strzałkowate liscie. :)
4-Soleirolia (posadz ile chcesz ilu tylko odmian znajdziesz) :) tak fajnie zarośnie ci podłoże jako roslinka płożąca
5-Ardizja (Ardisia) małe ale efektowne drzewko które będzie ci owocować czerwonymi jagódkami (nie jadalne) :)
to tylko częściowa propozycja, powodzenia! :)

UWAGA: to ze są to rośliny moczarowe to nie znaczy ze mogą stać w wodzie, tylko Syngonium wytrzyma zalnie reszta roślin powinna być trzymana w ziemi wilgotnej ale nie mokrej!!!

BooYaKa
30-09-2013, 14:31
Okej,okej...Dzięki :) Już terra prawie gotowe.Mam jakiś kwiatek,jednaki fikusa nie bede dawał.Kupie cos jeszcze :) Ziemia nie bedzie mokra :)

Łotysh
02-10-2013, 17:12
hehe, spox, :) :) :)

42d3e78f26a4b20d412==