PDA

Zobacz pełną wersję : co z tą karmą?



frosh
19-09-2013, 08:05
Jak częto podawać karme karliką szponiastym i ją urozmaicać?Moje jedzą raz na 2 dni do syta a rodzaj karmy zmeniam raz na 2 tygodnie.Ile dni po kopulacji żaba składa jajka i gdzie można je znaleść?Można podawać im mięso ryb słonowodnych?

Natkas
19-09-2013, 10:06
mozna podawac mieso ryb slodkowodnych w bardzo malych kawaleczkach, karm je raz na dwa-trzy dni, nie polecam jednak "do syta" bo one nie maja umiaru, ja zawsze mam wrazenie ze pekną. zaby nie kopuluja, czyli nei nastepuje u nich zaplodnienie wewnetrzne, wystepuje u nich tzw. ampleksus kiedy samiec chwyta samice w pachwinach i tak razem plywaja dopoki samica nie zlozy jajek, wtedy samiec szybko oblewa takie swierzo zlozone jajka spermą. jednak to ze zabki plywaja zczepione wcale nei musi znaczyc ze zlozą jajka, czasem im tak po prostu "odbija":) jesli jednak zloza, zauwazysz je-wszedzie na powierzchni wody bedzie unosic sie pelno malutkich czarnych kuleczek. jesli nastapia odpowiednie warunki to czasem juz na drugi-trzeci dzien po zauwazeniu ampleksusu zaczynaja je skladac.

42d3e78f26a4b20d412==