PDA

Zobacz pełną wersję : Parę pytań na początek.. (Mogą być irytujące).



ponczos
25-07-2013, 02:53
Witam!! To mój pierwszy post na tym forum. Otóż zamierzam kupić coś "żabkowatego" i po namyśle zdecydowałem sie na kumaka dalekowschodniego i w związku z tym mam pytanka:

1. Czy w takim akwaterrarium: 30x30x40 (dł., szer., wys.) mogą mieszkać 2 osobniki??

2. Czy u młodych (około 2,5 cm) kumaków można już rozpoznać płeć??

3. Jeżeli trafią się np. 2 samce lub 2 samice to czy może dojść do "nieprzyjemnych incydentów"??

4. Potrzebuję link do jakiejś dobrej stronki o kumakach z dużą ilością zdjęć (na guglach niewiele znalazłem).

5. Macie może jakieś ważne rady dla początkującego które nie są zawarte w opisach?? Np. co do wystroju terrarium.

Z góry dziękuję.

BZYK
25-07-2013, 07:31
Dobry wybór,sam się dziwie że te płazy nie są popularne.W tym terrarium mogą być spokojnie 2 osobniki.Płazy te super się oswajają, jedzą z pincety.Co do wystroju to płytka woda tak z 6cm,dużo korzeni i roślin lubią sobie po nich skakać.

Double
25-07-2013, 11:43
mysle, ze 30X30 to za malo jak na dwa osobniki, zwlaszcza, ze oprocz czesci ziemnej trzeba wyznaczy czesc wodna przynajmniej 1/3 dlugosci calego akwaterrarium. te zaby sa bardzo ruchliwe, lubia "spacerowac", poza tym w wypadku posiadania dwoch samcow dobrze by bylo, zeby kazdy mial wystarczajaco duzo prywatnego terytorium, i zeby nie musialy sobie wlazic na "glowe". u mlodych 2,5cm jest jeszcze niepewnie okreslac plec.
PS Bzyk, jak tam sie czuja moje ex-umaczki ;-) urosly??

ponczos
25-07-2013, 12:10
Właśnie!! Używacie jakichś "odżywek do wody" bo dziś w ZoOlOgU widziałem coś takiego do płazów. Potrzebne?? Czy wystarczy np. przefiltrowana woda (z Brity)? ;))

42d3e78f26a4b20d412==