PDA

Zobacz pełną wersję : płazy, a futrzak



Vincenzo
19-03-2013, 06:45
Rozważam założenie terrarium z płazami. I tylko mam pytanie na początek: czy obecność w domu kota kłóci się z terrarium? Bo z akwariami pielęgnicowatymi kot mi się nie kłóci w ogóle...
Pozdrawiam

ZakkWYLDE
19-03-2013, 08:46
eeee,ja mam psa który kiedyś nawet lookał na terra,a teraz mu ono zwisa kompletnie:PJeśli jest szczelne to nic się nei stanie,choć koty bardziej mobilne od psów są-dobrze zabezpiecz i tyle:]

Natkas
19-03-2013, 09:25
no na kota uwazaj, ael jak bedzie pozamykane to nie powienien nic zrobic, z doswiadzcenia wiem ze koty u mnie lubily polowac na zaby przy oczku wodnym na dzialce. ale np. moj pies w domu nie zwraca zadnej uwagi na takie zwierzaki ktore nie maja futra.

Vincenzo
19-03-2013, 09:49
Dzięki, zwłaszcza, że jest i element doświadczeń własnych... ;-)

Vincenzo
19-03-2013, 09:51
No, tak, ale czy żabki nie będą zestresowane, gdy w pobliżu będzie się przechadzał sierściuch? Bo miejsce, gdzie on nie zagląda - trudno mi byłoby znaleźć..

Natkas
19-03-2013, 12:03
hmm, moje karliki stoja na stole kuchennym, są swiadkami wszelkich posilkow, klotni rodzinnych, itd. i musze powiedziec ze nie wiele sobie z tego robią i w ogole takie malo kumate sie wydaja jesli chodzi o reakcje na swiat zewnetrzny:) aksolotle za to jak tylko mnie widza podplywaja do szyby i czekaja w nadziei na żarełko, ale pies sie nimi nei interesuje w ogole. wiec to tez zalezy jakie plazy chcesz hodowac. pozdrawiam:)

Vincenzo
19-03-2013, 12:20
Dzięki raz jeszcze. Dopiero rozważam te płazy, ale chodzą mi dość mocno po głowie, więc... Ale na pewno nie jutro, bo chcę się przygotować... :-)

Joki
25-03-2013, 06:28
Cześć !
Co do futrzaków ...Mam niestety złe przeżycia z moim kotem . Mam czarnego kota, który podobno boi się wody no i niestety w pierwszych dniach pożarł mi kiryska, po tym zdarzeniu położyłam na akwarium szybę ,ale kiedy zobaczyłam, że w szparę pomiędzy szkło a akwarium (2cm.) wpycha łapy, kupiłam siatkę ocynkowaną o oczkach 1,5 na 1,5cm i zadowolona sądziłam, że już mam spokój. No i co myślicie, że miałam spokój?! A figa... Wykradła mi kocica z akwarium kosiarkę.Robię w tej chwili nowe zabezpieczenie, ale dochodzę do wniosku, że na koty najlepsza była by chyba oryginalna pokrywa. Taką, jaką można kupić na duże akwarium.Z czarnego plastiku.A mam jeszcze w tym akwarium żabkę, Karlika szponiastego ona nie jest tak szybka jak rybki.Nie reaguje na ruch.To prawda, że najlepiej posługuje się węchem.Radzę, więc postarać się o dobre zabezpieczenie na akwarium z żabkami, albo nie wpuszczać kota do pomieszczenia, w którym masz płazy.Wiem, że jest to bardzo uciążliwe.Siedzi ( kocica) pod drzwiami i drze mordę żeby ją tam wpuścić i już zdarzyło mi się przez przypadek zamknąć w pokoju z,, śniadankiem". Joki

xol
25-03-2013, 12:33
Widać wszystko zależy od charakteru futrzaka, mój spokojnie siedzi i patrzy na rybki, nawert nie próbuje się do nich dostać. Dwa razy musiałam wyciągac go z akwarium z krabami, no ale nie byłoprzykryte więc trudno się dziwić. W końcu tez mu się znudziło. I mam spokój. A na terrarium nie reaguje w ogóle.

Vincenzo
26-03-2013, 13:42
:-) No, ja na moich akwariach mam pokrywy oryginalne, więc polecam to rozwiązanie. Zresztą, jeśli postawić akwarium na szafce o wymiarach z akwarium identycznym (ale to raczej zarezerwowane dla dużych akwariów), to nie ma problemu z miejscem do wskoczenia. Coś podobnego będzie trzeba wymyślić dla terrarium...

SMITI
27-03-2013, 00:10
mój kot całymi dniami gapi się na pływajacego aksolotla i żabe szponiastą....na pająki na przedniej szybie terra reaguje jak wariatka...rzuca się na szybe...boshe...

42d3e78f26a4b20d412==