PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś hoduje ż.rogate w samej wodzie?



Double
12-02-2013, 04:33
to kolejna tzw hodowla amerykanska, ale podobno jest bardzo dobra (zaba siedzi w wodzie, ma kamienie zeby wypełznąć na suchy lad), jesli zainstaluje się delikatny filtr. to chyba higieniczniejsze od torfu czy ziemi.

Arrow
14-02-2013, 14:35
witam,

widzialem rozne podloza w hodowli tych zab:
torf
woknina
mech torowiec
zwirek akwariowy
no i sama woda

http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/tozgood/detail?.dir=/Horned+Frog+Gallery&.dnm=10.jpg

osoba, od ktorej ja kupowalem swoje zabsko, powiedizala mi ze trzyma swojej zaby na zwirku akwariowym(wartswa o grubosci 1,5 cm) ja gdy bede robil terra dla swojej(nie planowany zakup, ale mam wszytsko pod reka wiec jedna noc w pudelku nic jej nie zrobi, a jutro wyladuje w nowym terra), to chyba z woda, tzn. filtr(aquaszuta - mini, bo jest maly, mozna go polozyc poziomo i wtedy to zaledwie kilka cm., grzaleczk akwariowa podlaczona pod termoregulator, i na to wszystko ruszt, tak ze zabka bedzia miala jakies 0,5 cm wody, mozna wyregulowac poziom :), wydaje mi sie to najlatwiejsze rozwiazanie, ktore oczywiscie nie zwalnia z obowiazku zmiany raz w tygodniu wody, zawsze to wiecej roboty niz raz w miesiacu torf czy wlokno :)

Double
15-02-2013, 05:25
dzieki wielkie, i o taka wlasnie odpowiedz mi chodzilo :) tez chce trzymac zabe (jutro kupuje :P) na samej wodzie, z delikatnym filtrem. zdecydowalam sie na wode, bo to dla mnie mniejsze obciazenie niz babranie sie z zasranym torfem, no i bardziej, mysle, hignieniczne i widzisz, co w tej wodzie plywa ;-)

Arrow
17-02-2013, 08:03
witam,
narazie zabsk ;) jest na papierze toaletowym - dostanie lignine, otoz jest pewien problem ja trzymam ja w faunaboxie 30x20 i ruszt ktory chcialem zastosowac nie pasuje, i trzeba robic u szkarza na wymiar tu skolei problem z ogrzewaniem bo ja mam na tylniej scianie fauna... przyklejona grzalke oblana cementem(sprawdza sie bardzo dobrze) a szklo moze popekac, a czym ogrzac tak male terra, zarowka odpada, kabel tez zostaja drogie maty ... , wiec narazie projektuje ;), pojedyncza kratka rusztu ma wymiary 13x6,5 trzeba kombinowac, wolalbym w fauna boxie jakos to zrobici filtr jakis zew. mozna zastosowac jakas pompke zew. albo sam filtr(tylko ze jakis maly, bo przeplyw az przy litrze wody bedzie za duzy), nic popatrze za jakas tania i odpowiednia pompka i filtr sie zrobi samemu, ja juz cos wykabinuje to napisze :D


jak tam Double masz juz potworka ??:D

Double
17-02-2013, 08:22
mam żabsko, pieknego samca cranwelii :) chwilowo siedzi w pudelku po sajgonkach w pocietej na paseczki ligninie, tak, zeby mogl sie zakopac. co smieszne, nic nie chce jeszcze jesc a tym bardziej srac :> bedzie mial terrarium "kostkę" z wyciągana szklaną półką (zeby latwo bylo czyscic podloze) jeszcze nie wiem jak zrobie odzrewanie, chyba wsadze jakis mikro-halogenik ;-)

Arrow
17-02-2013, 09:34
co do jedzenia to sie nie martw moja zaczela jes na drugi dzien, wciagla w sobote 2 swierszcze a dzisaj jednego i ma dosc ;D zalatwila sie chyba dzisaj :D

opisz to sowje terra z wyciagana poleczka prosze :D

co do halogeniku wysusza powietrze i to jest ten bol, ale nie widze narazie alternatywy chyba tylko mata na tylniej scianie albo grzalak zalana cementem, zeby szyba nie pekla trzeb by bylo zalac ja wew tak jak sie robi u gekonow, mozna to pozniej jakos zamaskowac, grzalka nie wieksza nic 5-10 W, podniesie napewno do 25-30 st. C i grzalka kosztuje jakies 7 zl w sumie za 10 zl mozna mies dobre ogrzewanie trzeba by bylo tylko jakos wyzej grzalke umiescic zeby zaba sie z nia nie stykala nawet przez cement, mozna by cement zabarwic na zielono, i powtykac kawalki korka :D

42d3e78f26a4b20d412==