PDA

Zobacz pełną wersję : obserwacja traszek



dega
11-02-2013, 14:37
bardzo prosze o podpowiedzi, co moglabym zrobic zeby zaobserwowac w naturze traszki. czy jest ktoras pora dnia gdy podpywaja blizej powierzchni, lub blizej brzegu? czy jest w ogole mozliwe zaobserwowanie ich skladanych przeciez pojedynczo jajek? czy mozna traszki spotkac na brzegu - szykujace sie do godów? czy wola one cien czy miejsca sloneczne (przypuszczam ze to drugie)?
pozdrawiam wszystkich
Agata
Marze o spotkaniu traszki.

Wit
16-02-2013, 11:01
Ja widziałem traszke 4 razy. Pod kamieniami znalazłem traszki grzebieniastą i górską (na wakacjach), w Poznanskim ogrodzie Botanicznym widziałem zwyczajne w skalniku. Chyba mam po prostu szczęscie. Radziłbym ci teraz zainteresowac sie kazdym zbiornikiem wodnym, nawet duza kaluza, oczkiem wodnym na dzialce itp. Traszki maga byc blizej niz ci sie wydaje... Powodzenia!!!

Pzdr. Witek

dega
17-02-2013, 04:22
chcialam tylko powiedziec ze marzenia sie spelniaja, jesli sie czlowiek odpowiednio mocno uprze - ostatecznie znalazlam traszki, i rzeczywiscie, w bardzo malym bajorku.
zycze zeby wasze marzenia tez sie spelnily,
Agata

k_u_b_a
05-03-2013, 06:25
u mnie na podlasiu w bajorach roi się od traszek:) szczególnie teraz w porze godowej ładnie wyglądają:) jak byś chciała zobaczyć to zapraczam w okolice Wysokiego mazowiecka ;)

Łotysh
11-06-2013, 15:58
na wakacjach jak bylem na Warmii to znalazłem liczne traszki zwyczajne w tamtejszych strumykach :)

42d3e78f26a4b20d412==