PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o świetlówkę akwarystyczną



Piotrek A.
13-12-2013, 14:35
Mam pytanko... Do mojej belik oświetleniowej dodane były w zestawie dwie świetlówki. Jedną z nich wyjąłem, żeby zainstalować UVB. Z drugą natomiast mam dylemat - jedna z nich oznaczona WATERPLANT daje białe światło, ale mam prywatne podejrzenia, że może ona być przyczyną powstawania glonów, które mnie stale nękają. Dziś zamieniłem ją na tą drugą, oznaczoną WATER AQUARIUM LAMP, ale okazało się, że daje ona takie "fioletowawe" światło. Czy takie światło nie będzie szkodliwe dla żółwia? Czy nie będzie męczyć jego oczu? No i pytanie do forumowiczów z doświadczeniem akwarystycznym - czy takie światło może zapobiec powstawaniu glonów? (teraz mam pokaźną kolekcję, bo do okrzemek dołączyły te zielone)

Pozdrawiam serdecznie,
Piotrek A.

AdamEx
15-12-2013, 14:57
Im więcej światła tym więcej glonów, o ile sie nie myle. Świetlówka nie powinna źle wpływać na żółwia, ja mam żarówke UVA i też ma taką dziwną poświate.

Piotrek A.
15-12-2013, 16:01
Dzięki za odpowiedź. Co do ilości światła to i tak źle i tak źle :) Chodziło mi bardziej o to, czy oczy żółwika nie ucierpią od takiego rodzaju światła... Bo szczerze mówiąc mi się nieco wzrok męczy jak patrzę dłuższy czas na tą świetlówkę. No ale z drugiej strony, co jak co, ale gadem to ja nie jestem ;)

Pozdrawiam,
Piotrek A.

42d3e78f26a4b20d412==