PDA

Zobacz pełną wersję : osb, styropian + atlas



iguana_12
02-11-2013, 11:50
Witam
Robie terrarium dla brodaczy i ścianki mam zamiar pokryć atlasem z pigmentem. Terrarium jest z osb, a półki i inne pierdoły ze styropianu. I tu pytanie czy trzeba cos nałożyc lub przykleić na styrobian i osb zeby sie nie obsuwał atlas przy nakładaniu??

Simon84
02-11-2013, 16:46
Generalnie najlepiej jest to wszystko obłożyć taką białą siatką, którą kupuje się w sklepach z materiałami budowlnymi.
Do OSB najlepiej ją przyczepic pinezkami lub zszywaczem tapicerskim.

Miłej pracy i powodzneia!! :D

Robert_R
03-11-2013, 00:11
Wg. mnie ważniejsze jest aby daną ścianke modelować wtedy, kiedy terra jest położone właśnie na nią. Kładziesz terra na tylną ścianke, modelujes, zasycha - kładziesz na boczną, modeluszej itd.

Pozdr.

R.

ROCES
03-11-2013, 01:43
wiekszosc z tych siatek o ktorych mowi Simon84 jest powleczonych z jednej strony klejem i do osb da sie ja przylepic, no ale pinezki tez jak najbardziej moga byc bedzie wtedy wieksza wytrzymalosc.

irasos
04-11-2013, 05:34
Ja nie używałem żadnej siatki. Przykleiłem piaskowiec do OSB i jakoś trzyma.
Załączam obrazek.

Simon84
04-11-2013, 10:22
irasos ale siatka ne ma na celu tylko i wyłącznie "trzymania" atlasu. Zwiękasz ona także poniekąd jego wytrzymałość na pękanie, podobnie jak siatka stalowa w szybach zbrojonych.
W terrarium może okazać się przydatna szczególnie w narożnikach, gdyż podczas przenoszenia czy przesuwania płyty mimalnie pracują i atlas może popękać.

irasos
04-11-2013, 13:23
Moje terra jest w ogóle mało udane, prócz tego, że nie dałem siatki to jeszcze nic w nim nie mieszka. No cóż zrobiłem je dla zabicia czasu a zwierzątka terraryjne sobie w zoo tylko oglądam :(

42d3e78f26a4b20d412==