PDA

Zobacz pełną wersję : Problem... i to nie maly



Mantis
01-07-2014, 14:52
Mam pewien problem z wężem Boa mam 3 węże wyjechałem na miesiąc na wakacje nakarmiłem je oczywiście przed wyjazdem woda w tym czasie była zmieniana 3-4 razy kiedy wróciłem wymieniłem wode podłoże nakarmiłem wszytskie 3 po jakichś 4-5 dniach jeden z węży zwymiotował w pół strawionego szczura nieznałem przyczyny (nigdy wcześniej nie wymiotował) ale pomyślałem że może zestresował sie albo cos po nastepnym tygodniu karmiłem je znowu i ten który wymiotował nie chce jeść a w basenie znalazłem taką jakby małą pinke (pinki mogła złożyć mucha w odchodach :/) Czy węże moga mieć w żołądku pinki :O Co moge z tym zrobić iść do weta czy jakoś odrobaczyć węże Prosze o szybką POMOC

Obcy
01-07-2014, 14:58
najlepiej daj kupe do badaniia zielarzu.

Pituophis
01-07-2014, 15:30
Warto by było zgłosić się do weterynarza , choćby celem przebadania kału. Ten robaczek, to mógł być pasożyt. Nie tylko z tym jednym wężem, ale z pozostałymi też, zwłaszcza jeśli są razem w terrarium.
Skąd larwy much w terrarium? Czyżby były tam zwały niesprzątanych odchodów? Poza tym w odchodach węża nie ma niczego jadalnego dla larw much, już prędzej dla moli.

zygfryd
01-07-2014, 23:16
RE:
Czy węże moga mieć w żołądku pinki :O

Nie ma takiej mozliwośći. Larwy muchy nie beda odzywiały sie zdrową tkanką.
Jezeli to larwa muchy na 100% to tylko z tego powodu, ze przez szczeline wleciala zaplodniona mucha i zlozyla jajka na owych odchodach.
Podczas II wojny swiatowej larwy much byly uzywane do oczyszczania gnijacych ran na żołnierzach, co mogło by swiadczyc, ze nie ma raczej obaw o atakowanie przez larwe swiezego "mięcha" ;-)
Nie przechodzily wgłąb organizmu.
Jesli masz pewność, ze to pinka na 100% nie masz sie czym przejmować.

Sojkas
02-07-2014, 02:22
Dwa slowa :
Cochliomyia hominivorax

PS> To zart. Nie przypuszczam, by weza Mantis zaatakowalo to "cos"

Mantis
02-07-2014, 02:33
Oto fotka robaka upolowanego dzisiaj rano (chodzil sobie po terra) Moim zdaniem to raczej pinka

Mantis
02-07-2014, 02:35
Aha jescze jedno miał on ok. 0.5 cm

Pituophis
02-07-2014, 03:13
Tak. Jak mogłeś dopuścić, by w terrarium zalęgły się larwy much! Takie niehigieniczne warunki są niebezpieczne dla zdrowia zwierząt.

Obcy
02-07-2014, 05:13
mantisie jak długo lezał ten zwymiotowany szczur w terra?

Obywatel_Snejk
02-07-2014, 06:36
abstrahujac od tego co zostalo napisane.
Ja podejrzewam,ze waz ktory wymiotuje dostal jakiegos zatrucia,poniewaz z tego co mowisz i pokazujesz to w terra miales syf jak beret,czy to przez to,ze byles na wakacjach czy przez ciebie;niewazne.
W kazdym razie ja bym przeszedl sie z tym do weterynarza-dostaniesz jakies dziadostwo na odrobaczanie.
Naomiast wazne jest to,zebys odseparowal od siebie wszystkie trzy weze-pudelka,papier,miska z woda i wentylacja.I czekac,pozaostale(te dwa zachowujace sie normalnie karm jak zazwyczaj i obserwuj czy nie zaczynaja robic podobnych akcji,a tamtego chorego pakuj w worek i do wtenerynarza.Aha a glowne terrarium wyczysc,tak zebys mogl z niego drugie danie papusiac.

zygfryd
02-07-2014, 12:29
Rofl ludzie nie siejcie paniki z wezem nic nie mam.
To, ze na syfie pozostawionym przez weza zauwazyc mozna larwe muchy to jeszcze nie powod zeby wezowi robic kwarantane i wozic po wetach ech...
btw. To nie pinka tylko dorosła larwa muchy.
Pinki sa znacznie mniejsze (wczesniejsze stadium).

zygfryd
02-07-2014, 12:35
Chce dodac tylko, ze waz nie szamie swoich odchodow ;o i tych robakow na bank nie ma w swoim organizmie...
Ale zreszta mozesz ich posluchac.
Najlepjej kup butle z Cieklym azotem..Bedziesz mial pewnosc, ze wszystko zabijesz co sie rusza ;O

Mantis
02-07-2014, 13:31
Zrobiliscie ze mnie jakiegos laika i leszcza ludzie w terra była 1 mała kupa która leżała GÓRA 2 dni w 2 dzień była sprzątnieta a wy myślicie chyba że ja zamiast podłoża w terra mam gów... ehhh

Mantis
02-07-2014, 13:43
Wąż zachowuje sie normalnie jest tak samo żywotny ma tyle samo siły Problem zaczyna sie tylko wtedy gdy daje szczura daje mu go prosto pod nos a on odwraca sie i idzie sobie w druga strone ( 0 zainteresowania jedzeniem) Moim zdaniem jest to normalny odruch po wymiotowaniu ( wąż po wymiotowaniu nie je jakies 2 tyg) Ale powiedzcie co wy o tym sadzicie
P.S.
Problem robaków rozstrzygnięty teraz zostaje tylko czy z wężem jest OK

zygfryd
02-07-2014, 14:35
nie boj nic. odczekaj tydzien moze 2 i daj mu mu mysz zamiast szczura.

Azazel
03-07-2014, 05:52
Moim zdaniem powinieneś odseparować węże - każdego do osobnego pojemnika na ręcznikach papierowych z miska wody - po wypróżnieniu każdego z nich dać do zbadania kał - środki chemiczne na odrobaczenie podać tylko w przypadku złych wyników badań - dzięki temu będziesz miał pewność ze wszystkie są zdrowe.
Oczywiscie sterylizacja terrarium obowiązkowa.
Wiele przy ty zabiegu sie nie napracujesz zyskach pewność co do zdrowia węży.

DEXiu
04-07-2014, 12:37
Nawet jakby jakimś cudem to robactwo dostało się do żołądka węża to nie przeżyłoby tam godziny ;) No chyba że to jakieś stadium jakiegoś endopasożyta to wtedy mogło by przeżyć i zaszkodzić :/

OlekL
04-07-2014, 12:46
DEXiu , właśnie w tym problem że pinka ( robak którego znalazł Mantis w terrarium) jest przystosowany do oddychania beztlenowego i jeśli w jakiś sposób znalazł by się w układzie pokarmowym węża mógł by narządzic wielu szkód .

42d3e78f26a4b20d412==