PDA

Zobacz pełną wersję : Anakonda Żółta ---> wasze opienie



TylerPL
15-06-2014, 02:24
Otóż pod koniec wakacji kupuje sobie właśnie anakonde żółtą i chciał bym znać wasze opinie, spostrzeżenia i sugestkie na temat tego pięknego węża i terrarium dla niej. Kupuje młodą.

(czytałem archiwum, więc mnie nie odsyłajcie)

tokaga
15-06-2014, 03:03
Większość osobników agresywna, nieufna, oddaje kał do wody (czyli będzie smrut) lepiej kupić samca (osiąga mniejsze rozmiary)

KORSAKOW
15-06-2014, 06:03
duże i wredne. potrafi użreć z zaskakujących pozycji...

Beliar
15-06-2014, 07:20
Jaka duża rośnie?

tokaga
15-06-2014, 08:02
Samice 2,5 m, samce sporo mniejsze.
KORSAKOW fakt nie można "wyczuć" kiedy się bestia szykuje do ataku ;)

wezyki
15-06-2014, 08:39
a co myslicie o tzrymaniu anakondy razem z constrictorem?? oczywiscie w duzym terra

Pituophis
15-06-2014, 10:21
W łódzkim zoo mieli samicę ponad 3,5 m:). Tam też z konieczności łączą mniejszą sztukę z dwoma pytonami tygrysimi i jednym siatkowym.

xav_setherial
15-06-2014, 10:57
Jest bardziej tolerancyjna na chłodniejsze temperatury niż większość dusicieli, najczęściej aktywna nocą, powszechna jest opinia, że są to agresywne węże, chociaż umiejętne obchodzenie się z osobnikiem urodzonym w niewoli moze zaowocować obłaskawieniem potwora. Tak jak tu już KORSAKOW i tokaga wspomnieli, nie sposób przewidzieć ataku, ich metoda jest dość osobliwa; zamiast gwałtownego ruchu głowy do przodu, preferują atak z boku, przez gwałtowne odwrócenie pyska, bez jakichkolwiek oznak. Co ciekawe, wybitnie nienawidzą być wsadzane do worków i pojemników transportowych, nawet łagodne osobniki po takim doświadczniu będą cholernie rozdrażnione. W niewoli żyją od 10 do 30 lat.

xav

TylerPL
15-06-2014, 11:30
A terrarium? Wiem że musi być duży basen tak na 1/2 terra, ale co jeszcze? jakieś korzenie żeby miała się gdzie wspinać?

tokaga
15-06-2014, 11:54
Można dać jakiś większy korzeń, żeby miała gdzie się schować (jeśli nie w wodzie), z gałęzi raczej nie będzie korzystać.

xav_setherial
15-06-2014, 12:50
dla młodych anakond lepiej zapewnić terra odpowiadające ich wielkości, bo w zbyt dużym terra podrostek będzie się czuł zestresowany i przytłoczony. Lepiej także, żeby było szersze i dłuższe niż wyższe, anakondy uwielbiają też, jeśli maja w basenie jakieś rośliny, możesz Twojej utworzyć jakiś sztuczny gąśżcz, w którym sobie będzie siedział.... no i srał (to jest ten minus)

Vivien
15-06-2014, 13:49
Hmmm a kapibarami też ją będziesz karmił?

tokaga
16-06-2014, 01:17
Hmmm a czemu anakonda żółta miała by być karmiona kapibarami ???

OlekL
16-06-2014, 01:24
Vivien, chyba pomyliłaś Anakonde Zieloną z Zółtą :) Żółte nie jedzą kapibar :P

Vivien
16-06-2014, 12:09
Nie, nie pomyliłam ich .Dobrze wiem, że anakonda żółta nie żywi się kapibarami. Miał to być pewien element groteski, bowiem jestem przeciwna hodowli tego gatunku, ale prosze nie rozwijajcie tysiąca postów o zaletach E. notaeus bo moderatorzy forum na pewno mają pełne ręce roboty. Każdy może mieć własne zdanie.

TylerPL
16-06-2014, 12:18
Ja się nie będe kłócił, tylko chce poznać Twoją opinie. Czemu miał bym jej nie hodować? Uzasadnij swoją wypowiedz!

tokaga
16-06-2014, 12:29
Dlatego że większość okazów wykazuje dużą agresję ??
Jeżeli niedoszły hodowca zdaje sobie z tego sprawe i odpowiednio się do takiej prawdopodobnej możliwości przygotuje to nie widze problemu w ich utrzymaniu. Nie są trudne w chowie, odżywiają się tym co każdy dusiciel podobnej wielkości. Ale oczywiści każdy może mieć swoje zdanie :)

TylerPL
16-06-2014, 13:00
Miałem ją dziś na rękach i wiem jaka jest agresywna i jak śmierdzi. Mimo to chce ją nadal kupić... :)

Pituophis
16-06-2014, 13:48
Ja jestem tu moderatorem, i jakoś nie widzę postów o zaletach:). Zresztą o gustach się nie dyskutuje:).Ktoś może lubić łagodne i kolorowe boa, ktoś inny agresywne anakondy. Nie wiem też czemu być przeciwnym jej hodowli? Co najwyżej protestować mogę przeciwko hodowli przez początkujacych, trzymaniu w nieodpowiednich warunkach i niekontrolowanemu rozmnażaniu tego węża( zaczyna ich być za dużo). Dla doświadczonego hodowcy, który dysponuje dużym pomieszczeniem i nie szuka zwierzaka do pieszczenia- czemu nie?

Azazel
18-06-2014, 06:29
Jeśli masz środki , duże terrarium , chęci i świadomy jesteś jej paskudnego z natury temperamentu to czemu nie... - samce są małe i szczupłe przeciętnie 180-220cm , samice znacznie cięższe i potężniejszej budowy osiągające przeciętnie od 260-320 cm.
Wymagają dużego zbiornika z podgrzewaną wodą do temp około 25-26 stopni w którym spędzają wiekszość czasu i w którym się załatwiają. - przyjmują każdy podany pokarm , jedzą chętnie i dużo. Nie lubią intensywnego światła. Łatwo się stresują i bywają bardzo nerwowe, wyciąga się je w ostateczności.

KORSAKOW
18-06-2014, 12:44
w sumie Śląska Grupa Terrarystyczna walczyła o wykreślenie tego gatunku z proponowanej przez MOŚ listy zwierząt niebezpiecznych, to jest duży, agresywny i wredny wąż, ale przy rozważnym hodowcy i odpowiednich środkach ostrożności nie jest to jakiś super niebezpieczny zwierz, jeśli chodzi o niebezpieczeństwo to imho to taki super agresywny i zwinny dorosły constrictor, no troszke silnejszy...

Morbius
19-06-2014, 08:33
Moim zdaniem całkiem ładny wąż, ale nie spotkałem się ze zbyt przychylnymi opiniami o nim ;)
Jednak w przyszłości może sobie takiego zwierzaka sprawię, kto wie :)
Na pewno jest to dusiciel dla osoby odpowiedzialnej, doświadczonej i silnej ;)
Jak już ją zakupisz podziel się wrażeniami z jej chowu.

tokaga
19-06-2014, 08:58
Morbius jeżeli chcesz się cieszyć z jej posiadania to kup ją jak najszybciej, bo o ile mi wiadomo zostanie wprowadzony zakaz hodowli min. anakondy żółtej i tylko ci co już ją mają będą mogli ją hodować (ale nie rozmnażać)

Morbius
20-06-2014, 12:27
Tokaga dzięki za info ;)
Chciałbym już to zrobić, ale póki co jestem za mało doświadczony by zakupić tego węża.
No cóż, pożyjemy zobaczymy.
A nie wiesz może jakie jeszcze zwierzaki(chodzi mi głównie o węże) mogą się znaleźć na tej liście?

tokaga
21-06-2014, 05:08
Dokładnie nie wiem jakie ale napewno:
Python sebae
Python reticulatus
Eunectes beniensis
Eunectes deschauenseei
Eunectes murinus
Eunectes notaeus
Słyszałem że jeszcze Python curtus ale aż mi się nie chce wierzyć ;/

Morbius
22-06-2014, 12:40
Spodziewałem się, że właśnie takie gatunki mogą się znaleźć na tej liście.
Jestem ciekawy czy nie znajdzie się na niej jeszcze pyton tygrysi, w końcu to duży wąż przejawiający agresję(z tego co słyszałem).
A nie wiadomo kiedy ten projekt będzie wprowadzony w życie?
Dobrze by było to wiedzieć wcześniej i podjąć odpowiednie kroki ;)

Grochu
22-06-2014, 17:25
curtusy chyba nie, natomiast nie wiem jak sprawa p. molurus spp się skończyła?

Azazel
22-06-2014, 23:28
Z tego co słyszałem - ze względu na mnogość molurus bivittatus w Polsce został wykreślony z listy - większość podniotów opiniodawczych co do tego gatunku była zgodna - natomiast :

Python sebae
Python reticulatus
Eunectes beniensis
Eunectes deschauenseei
Eunectes murinus
Eunectes notaeus

zostały bez zmian.

42d3e78f26a4b20d412==