PDA

Zobacz pełną wersję : JAk szybko rosna boa ?



dejwidos
13-06-2014, 00:31
Witam! Jak sztybko rosna boa?? Czy zmienaiaj ubarwienie bo jak sie rodza to sa jasne a pozniej jakby zlotkna i ciemnieja! Chodzi mi o imperatoty

MIDO
13-06-2014, 02:35
Tak dosc czesto zmieniaja ubarwienie wraz z wiekiem.Zobacz sobie fotki doroslych i mlodych b.c.i a zobacztsz różnice.CO do wzrostu węży to sprawa niejest taka łatwa wzrost zalezy od takich czynnikow jak zywienie,warunki hodowli,kazdy osobnik moze w rozym tepie rosnac a pozatym od takich czynnikow jakimi są geny danego boa.Takrze płeć ma znaczenie ale mniejsze.ZObacz sobie np boasy od adsnake te ktore urodzily sie w lutym 2004 widac u nich jak z wiekiem doroslym zmieniaja kolory.To samo można zauważyc u Albino ktore wraz z wiekiem traca troche jaskrawosć koloru.

dejwidos
13-06-2014, 03:48
rozumiem Dzieki MIDO za pomoc ! bo an poczatku sateki jaby bardzo jasne a pozniej juz bardziej przypominaja regiusa tak??

dejwidos
13-06-2014, 04:07
MA Ktos z WAs foty mlodych i doroslych boasow imperatorow stanadardowo ubarwionych ?? Bo chce kupic w Szreku w Warszawie i chodzi mi o to jak beda wygladaly jak beda mialy np rok . O wlasnie moe ktos z WAs wie jakie to imprezatroy?

MIDO
13-06-2014, 04:33
Masz kilka populacji B.c.imperator i kazda z nich troszke inaczej wygląda.Najlepiej poszuak sobie na róznych stronach fotek bo jest naprawde bardzo wiele zdjeć tam.

Morbius
13-06-2014, 11:16
Ja właśnie w środę kupiłem w „Szreku” małego Imperatora.
Nie wiem jak będzie dokładnie wyglądał za rok, to zależy od wielu czynników.
Wiem jednak, że z wiekiem zjaśnieje.
Wydaje mi się, że jak będzie dorosły, to będzie podobny do tych Boa ze zdjęć w opisie tego gatunku na terrarium.com.pl
Tak mi się wydaje ;)

Stein
14-06-2014, 06:30
własnie co do tych Szrekowskich imperatorów , ktoś wie dlaczego takie tanie ? Zkundlone troche czy coś ? swoją drogą zastanawiam sie dlaczego na stronie shreka nie pisze ze imperator tylko boa constrictor

Grochu
14-06-2014, 09:05
imperatory są tanie, poza tym te nasze "czyste" są na ogół oceniane wizualnie, bez udokumentowanej linii, pochodzenia itd., nie wiem, jak to jest w szreku.

MIDO
14-06-2014, 11:46
Inaczej zapytaj sie jaka to jest populacja imperatora.Albo jak niewie sprzedawca jaka to populacja moze to określic na podstawie wyglądu boa .

Stein
14-06-2014, 15:46
Czyste imperatory z papierami kosztuja najbidniej 500-600 zł

Marcin .P
14-06-2014, 15:58
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=12&i=34754&t=34754 po czytajcie w tym wątku było pisane , ja też tam wyjaśniłem co i z czym :)ale skoro się nie chce szukać i czytać ze zrozumieniem :[
a co do B.c.i to czyste stoją ok 1 tys PLN młode :)

Stein
14-06-2014, 16:35
w gekonie młode czyste z papierami były po 600 zł

SZREK
15-06-2014, 12:19
Witam wszystkich

odpowiadam na pytanie "STEIN"-a dlatego sa tanie- bo je sam rozmnażam.Jak sprzedaje po 200zł to są dla was za tanie, jak bym je musiał kupić i coś na tym zarobić pewnie były by dużo droższe (ok 500zł),ale wtedy byłyby za drogie i byście zadawali pytanie "dlaczego takie drogie". A jeżeli chodzi oto jaki to rodzaj to niewiem, niema na nie dokumentów" lokalizacyjnych" (myśle ze nikt ich nieposiada).praktycznie wszystkie imperatory sa do siebie podobne wiedz nierozumiem problemu wystarczy poszperać w necie i odszukać sobie zdjęcia dorosłych

42d3e78f26a4b20d412==