PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie weze moge trzymac razem ??



dejwidos
09-06-2014, 05:52
Witam! MAm pytanie jakie weze moge trzymac raze m(chodzi mi tylk oi wylacznie o dusicieli ) czy moge np regiusa trzymac z tygrysim ? albo boa z tygrysiem ?? A co do regiusow to czy moge caly czas trzymac regiusy samiece i samca razem ?? dziekuje z gory za pomioc

Dambala
09-06-2014, 06:05
NIe miesza się węży między gatunkami!!!! Taka mieszaka może sie tragicznie skończyć.
Regiusa samca z samicą możesz trzymać ale czy to konieczne?? Nie zaleca sie trzymania wogóle węży raqzem w terra, najlepiej każdego osobnika trymac oddzielnie wtedy nie ma żadnego ryzyka "(pogryzienia się, zjedzenia, przedwczesnej ciąży itd).

wh6fxe
09-06-2014, 08:07
no nie zaleca sie ale jak komus zalerzy to mozna.
z dusicieli mozna laczyc razem e.c i b.c.
regius z tygrysem- wykluczone.
1. rozne rozmiary
2. inne warunki
boa z tygrysem- to samo co powyzej

Azazel
09-06-2014, 08:32
Jak chcesz trzymać regiusa z tygrysim ? - jeden mierzy kolo 100cm i waży kolo 1 kg a drugi dorasta do 4-6m i waży 60-120 kg - co Cie inspiruje do zadawania takich mądrych pytań - wystarczy ruszyć głową i pomyśleć a odpowiedź przyjdzie sama.
Bez urazy ale pytanie idiotyczne.

Co do lączenia gatunków to było wiele na ten temat i dużo - nie szukałeś to po pierwsze.

By trzymać różne gatunki razem muszą one mieć identyczne warunki środowiskowe, rozmiary, jak podobny tryb życia.

Panuję od lat pogłąd, z którym to się wszystcy tu zgadzamy iż nie należy trzymać różnych gatunków razem, nawet węże tego samego gatunku lepiej jesli to mozliwe trzymac osobno.

dejwidos
10-06-2014, 05:33
Dziekue za odpowiedzi pytanie po czesci faktycznie bezmysle ale dzieki za pomoc i wyrozumialosc ( dopioero zaczyn m przygode z terrarystyka)

Azazel
10-06-2014, 06:01
Dużo czytaj , pytaj i szukaj - nie zapomnij przy tym myśleć -

Pozdrawiam dejwidos.

wujek
10-06-2014, 08:57
wszystko zostało już wytłumaczone. mam tylko jedno ale co do odpowiedzi Dambali..
wytłumacz mi skąd wziąłeś to pogryzienie? (!!!!) hodujesz 1 węża i na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski? ja osobiście nigdy nie miałem z tym doczynienia i nigdy o tym nie słyszałem. może się myle.. :) trzeba poprawnie odpowiadać, a w szczególności początkującym terrarystom.

pozdrawiam

Dambala
10-06-2014, 09:46
Po przez pogryzienie miałem namyśli, że sie zaatakują, przy tym mogą się poddusić i jeden może złapać drugiegi pyskiem przy czym mogą powstać rany "pogryzienia" ;) Są znane przypadki, że węże sie atakują. Przykład zobacz u Fryzjera w profilu u niego akórat jest tylko opisane, że sie poddusiły.
Wujek fakt, ze hoduje jednego węża nic do tego nie wnosi :]

kudłaty
10-06-2014, 14:13
NIe i tyle

42d3e78f26a4b20d412==