PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki dusiciel dla początkującuch



jaszczurka
05-06-2014, 16:03
Tak jak w temacie które z dusicieli są łatwe w utrzymaniu prosze też o podanie jakiej wielkości i średnicy rosną maksymalnie ( zastanawiam się nad boa tęczowym lub pytonem królewskim

SPeCTeR
05-06-2014, 17:26
Cenchrie
Regius w zasadzie tez
Constrictor

Viper_Vp
06-06-2014, 00:34
Żaden!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam>>>

Azazel
06-06-2014, 01:41
Poczytaj opisy , przeszukaj forum temat był wałkowany ,
jest też FAQ.

gadziok
06-06-2014, 02:10
Viper...czemu żaden???boaski są całkiem dobre dla początkujących...jeśli dana osoba ma miejsce na terra i forse na szczury i jest troche odpowiedzialna to bym polecił...i to bardzo...mój maluszek boasa jest:malusi,milusi i słodkusi (jak go mama nazwała :D) pozdro

Viper_Vp
06-06-2014, 02:24
Chodzilo mi o to ze gosc nie ma zadnego przygotowania teoretycznego skora zamieszcza takiego posta w stylu ktorego Boa i do jakiej wielkosci dorastaja a w necie jest pelno opisow o tych wezach. Najpierw teoria a potem waz to moje zdanie.
I dlatego napisalem zaden.



Pozdrawiam>>>

Gdanszczanka
06-06-2014, 03:25
Ja jestem byś sobie kupił guttatę:)

Grochu
06-06-2014, 04:27
1) zanim kupisz pierwszego dusiciela (bo sądze, że mimo zamieszczanych tutaj psotów to i tak będzie dusiciel) poczytaj dużo nt. hodowli, troche opisów gatunków róznych węży, faq węzowe zamieszczone na różnych stronach, może jeszce wrzućna ząb "Węże" Jana Marcina Gorazdowskiego, dla początkujących dość przydatna lektura.

2) jeśli to ma być dusiciel, to tak jak ktoś wcześniej pisał:

Epicrates Cenchria sp., tj. E.c.maurus, albo E.c.cenchria (według New England Reptile Distributors maurusy sa łatwiejsze w hodowli o tyle, ze wymagają troche niższej wilgotności, moim zdaniem to jeden pies)

Ew.
Python regius - podstawowy minus jest taki, że jak nie będą miały spokoju, to nie zjedzą, niektóre długi czas po aklimatyzacji dalej jedzą z fochami, osobiście nie mam z tym większych problemów, głodóweczki jeśli się zdarzają (u moich), to są krotkie

Ew.
Boa constrictor - podstawowy minus (choć dla niektorych plus) to spore rozmiary, nawet biorąc pod uwagę, ze mamy w Polsce prkatycznie same mieszanki podgatunków (rzadko przeraczają 2,5 metra, samice góra 3), to i tak jest to wąż dość duży, a co za tym idzie - potrzebuje sporego terrarium, rozważ, czy będziesz miał na nie miejsce, jeśli tak, to są to - moim zdaniem - chyba najfajniejszena początek dusiciele (ładnie się prezentują, jedzą raczej bez problemów).

Morbius
06-06-2014, 13:03
O co chodzi z tymi mieszankami podgatunków Boa Constrictora?
Jestem od niedawna w tym terrarystyce i spotkałem się kilka razy już z tym pojęciem.
Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Grochu
07-06-2014, 07:05
widzisz, cały rodzaj Boa spp. to tylko eden gatunek:
Boa constrictor

ale ma on swoje podgatunki

np.
Boa constrictor constrictor
Boa constrictor imperator
Boa constrictor longicuada
Boa constrictor ordonii
itd.

Węże tych podgatunków są oczywiście zdolne do krzyżowania się między sobą, powstają mieszanki międzypodgatunkowe (b. popularnym kundlem jest wielokrotna mieszanka b. c. c. i b.c.i.) - nazywamy je potocnzie kundelkami, bo nie są czyste podgatunkowo (-: To cały czas ten sam gatunek, ale czystośc poszczególnych podgatunków (i populacji) zanika, osobniki takie są na ogół skarłowaciałe (stąd występujące w naszych terrariach nie przekraczające 250 cm boaski).
to, co masz w sklepach zoologicznych to prawie w 100% mieszańce, czyste podgatunki zdobyć jest u nas cięzko, jeśli już to na zamówi4enie, a ich cena jest kilka (lub kilkanasto) - krotnie wyższa niż cena kundelka.

Grochu
07-06-2014, 07:06
znalzałem cos dla Ciebie
http://www.boa-constrictors.com/com/com.html

Morbius
07-06-2014, 11:59
Dzięki za info.
Wiedziałem, że są różne podgatunki Boa Constrictora, tylko nie wiedziałem o co chodzi z tymi mieszańcami.
Teraz już wiem ;)

Morbius
07-06-2014, 16:07
W związku z tym co napisałeś, że w sklepach są prawie w 100% mieszańce, mam do Ciebie pytanie.
Co myślisz o tym, że facet w „Szreku”, na pytanie czy oni mają mieszańce, odpowiedział mi, że ich Boa to Boa Constrictor Imperator. Możesz w każdej chwili zerknąć na ich ofertę.
Powiedz mi co tym myślisz, będę wdzięczny za odpowiedź ;)

Jeśli ktoś chce się podzielić swoim zdaniem, to bardzo proszę :)

Grochu
08-06-2014, 15:14
to możliwe, szrek to jeden z lepszych sklepów w Polsce.
więc tak, specjalistą od populacji B. constrictor nie jestem, ale jedyny z imperatorów który by tu podchodził to Boa constrictor imperator Belize "Cay Caulker", na tej stornie, którą Ci dawałem chyba on jest...
btw. w ofercie internetowej szreka napisane jest, że aktualnie constrictorów nie ma, więc nie wiem, czy to, co tam jest na zdjęciu, to akurat to, co mają w sklepie (-; ile u nich te constrictorki kosztują?

Marcin .P
08-06-2014, 16:07
żle ci nie powiedział bo wszystkie boa dus tzw. "mieszańce" nazywane są własnie b.c.i :D
"mieszańce " powstają w nieprzemyślany lub celowy sposób rozrodu .a odmiany barwne poprzez dobór odpowiednich osobników z danymi cechami genetycznymi i łaczenia ich.
Grochu troszke żle napisał bo naj popularniejszą mieszanką jest b.c.i x b.c.i rużnych populacji i po krzyżowaniu x pokoleń wychodzą mieszańce kture nie zbyt już przypominają "czystych" b.c.i ale nadal są one b.c.i :( zdażają się ruwnież mieszanki b.c.c x b.c.i ale jak kogoś stac na 1 szt b.c.c to i na druga również, więc wątpie że by komuś się chciało mieszać tak piękne boa:) [ bez powodu ] choć nawet na zachodzie mieszają b.c.i z b.c.c aby uzyskac efekt "redtail" np. u pasteli, potem takie boa noszą nazwe np B.c.c pastel i nic nie jest wspominane o tym ze ktureś z rodziców jest nie b.c.c tylko b.c.i :(
aha nie wszystkie czyste podgatunki boa rosną większe od tak zwanych mieszańców" np są czyste podgatunki kture nawet mogą osiągnąc 1-1,5m dłógości ale to już inna bajka:)

Morbius
08-06-2014, 16:13
Boa te kosztują 200-300zł.
Dzięki za wszelkie informację, trochę mi rozjaśniły w głowie, ale jeszcze nie wszystko ;)
Dla mnie nie jest(póki co) aż tak ważna czystość gatunkowa tego węża, ale warto zawsze się spytać o informacje kogoś kto wie więcej :)

42d3e78f26a4b20d412==