PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania o zachowanie węży w nowym miejscu



sopran
18-05-2014, 08:37
W najbliższym czasie planuje zostać posiadaczem Elaphe bimaculata, ale że nie miałem do tej pory styczności z wężami to musiałem dość sporo poczytać o nich, jednak nie wszystkie informacje jestem w stanie uzyskać, stąd moje pytania:

1. Jak przywiozę węża do już urządzonego terrarium to czy przełożyć go tam biorąc do rąk czy lepiej włożyć pudełko w którym on będzie otworzyć je i pozwolić mu samemu wypełznąć?
2. Czy w nowym miejscu węże na ogół odrazu chowają się do kryjówek (z powodu stresy wywołanego przeprowadzką) i jakiś czas z nich nie wychodzą czy raczej ich "pierwsze kroki" to badanie nowej okolicy i zapoznawanie się z nowym mieszkankiem?
3. Jeśli czas na aklimatyzację dla węża to dwa tygodnie to czy w tym czasie mam mu w ogóle nie wymieniać wody w basenie czy jednak robić to i wkalkulować, że w tym okresie wkładanie rąk do terra wiąże się z ryzykiem pokąsania?

Pytam aby wiedzieć czego mam się mniej więcej spodziewać...
Dzięki za pomoc!

daf
18-05-2014, 08:54
1.Wsumie obojętne ale lepiej niech sam wyjdzie z pudełka(ja swojego regiusa wyjmowałem sam z worka).
2.Różnie.
3.Wodę wymieniaj, chyba że dasz tak duży zbiornik, że wody nie ubędzie tak szybko. Jako czas aklimatyzacji można przyjąć czas od wprowadzenia do pierwszego pobranego pokarmu.

kielon
18-05-2014, 19:15
1 właściwie zależy od wieku jeżeli jest to już starszy i poprzedni właściciel brał

go na ręce to licz się z tym ze po takim stresie jak transport może cię ukąsić ale

to rzadkość (zależy czy po niego pojedziesz osobiście czy poczta będzie

przesłany w paczce)


2 nie ma zasady ale jeżeli będzie w dużym szoku jest to możliwe i może

odmawiać posiłku ale ja k to nie było tak tragiczne przeżycie dla niego to nie

będzie problemów


3tak jak wyżej z ryzykiem pokąsania to zawsze się

wiąże każde wkładanie ręki do terra

42d3e78f26a4b20d412==