PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż zbozowy ... --> poczatki ....



Psycho
26-02-2014, 11:28
Czesc. Zakupilem weza zbozowego ;) juz nakarmiony , ma z 2 tygodnie. Kupilem go z tego wzgledu ze narazie posiadam 4 pajeczaki [male ;P L4 ] , jednego duzego i skorpika. Weza kupilem dla urozmaicenia swojego hobby ... :) , czytalem o nim troche , no i o karmieniu , jedyne co pominolem to karmienie malych ......
I mam takie pytanko -> wpisywalem w szukaj ale jakies mizerne skutki same topicy typu Zbozowka Vs. Predator i itp :P.

Czym karmic malego weza ? Gosciu od ktorego kupilem polecal myszy ... zeby kroic , sam wczesniej hodowalem myszki ;) [szczurki] i jakos nei ciagnie mnie teraz by tak owa kroic ... mozna kupic jakas "zastepcza" karme ? ktora bedzie dobrze sluzyla wezykom ? Bo widzialem cos takiego dla jaszczurek i chyba dla gadow ... ale nie wiem czy to pod weza bedzie sie nadawalo , ale przez cale zycie go nie bede chemia karmil ;) wiec jak podrosnie to bede wrzucal mu cale myszki .... mniej rzezi ...

Wiec jak mozecie co polecacie na poczatek do karmienia ... jakies sprawdzone metody ... ? Mozna karmic np. normalnym miesem z sklepu ? :P i itp. albo ossekami mysz? [ciezko u mnie w miescie dostepne .... ]


Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Do admina -> prosze o nie usuwanie topica ;) bo to chodzi o zdrowie mojego malca ..

Sword
26-02-2014, 11:41
No comentt...
nie stary poczytaj troszke, w opisie wyraźnie pisze że młode osobniki należy karmić mysimi oseskami.
Najpierw coś poszukaj a po tem pytaj......

Silent_Dragon
26-02-2014, 11:46
Wiatam
hehe zbozowke karmic suszonkami z puszki :)
Ale pomysl. Niestety nie mozesz sie litowac nad biednymi myszkami. Jesli chcesz meic weza musisz sie liczyc z tym ze trzeba go karmic myszami, moga byc mrozone, ale lepsze sa zywe.
Pozdrawiam

Obcy
26-02-2014, 12:01
w czym są lepsze bo nierozumiem?

MIDO
26-02-2014, 12:22
Sluchaj trzeba cos za cos zrobic czasem jak cchesz mieć węza to musisz sie z tym liczyc mozesz podawac mu noworodki mysie.
A jak juz cie to tak bardzo przeraża to wypij sobie przed karmienimem sete czystej o ile to Ci cos pomoze :)

Psycho
26-02-2014, 14:03
A jak juz cie to tak bardzo przeraża to wypij sobie przed karmienimem sete czystej o ile to Ci cos pomoze :) -> gdybymi mial te 18 :D

Czyli tylko noworodkami karmic.... ciekawe skad je wezne :)
-> sa one w zologicznym ? I na jak dlugo starczaja ? :D tzn. mozna zamrozic ? :>

A nie wolno podawac suchej karmy ? :>

xav_setherial
26-02-2014, 14:37
Poszukaj w zoologiku i weź na zapas. Jak mrozisz, to najlepiej zawińw jakąś folię, żeby powietrze miało jak najmnijeszy dostęp. Dzięki temu noworodki dłużej zachowają swoje wartości odżywcze. a jaki jest maxymalny okres trzymania noworodków w lodówie?? Szczerze to nie wiem, słyszałem, że trzymać w folii mozna nawet pół roku. Ale to tylko zasłyszana informacja i głowy bym za nią nie dał.

xav

goblin
26-02-2014, 14:52
Psycho w gre wchodza tylko oseski a to skad sie je będzie brało trzeba przemyślec przed kupnem... jak nieporadzisz sobie proponuje sprzedać węza , bo szkoda go ...



Sam wiel ile osesków pochłaniaja zbozówki moje stadko pochłania tygodniowo ponad 20 osesków + lampropeltis kilka szamie .... gdzies tak 25 (+/- 3) osesków tygodniowo mi schodzi...

miki_metal
26-02-2014, 22:57
Psycho www.biofil.pl (http://www.biofil.pl target=) <-- zamawiasz oseski np raz na 3 miesiace, i masz problem z glowy (mimo przesylki mysle ze i tak wyjdzie Cie taniej niz w innym zoologiku)

miki_metal
26-02-2014, 22:59
Tutaj :) (http://www.biofil.pl)

mnich87
27-02-2014, 05:26
Nie zniechęcaj się. Najlepiej załóż własną hodowlę myszek (jak juz kiedyś miałeś, to pewnie smród samca nie przeszkadza :D) i dawaj jednodniowe. Jeśli nie masz możliwości kupienia noworodków, to masz problem. Zanim kupisz myszyi one ci się rozmnożą, to minie kilka tygodni, więc lepiej już dziś zamów od kogoś kilka osesków i go nakarmisz, a resztę sobie zamrozisz. Podając wężowi oseski raz na 2-3 dni powienieneś zamówić około 10. Powinno starczyć. Możesz też poszukać hodowcymyszek u siebie w mieście lub w Bytomiu. Jednak jesli nie ma takiego, to to oseski zamów już dziś, bo wąż jest mały i musi często jeść.
Pozdrawiam!
Michał

Psycho
27-02-2014, 07:42
O boze ... cene rozumiem tych oseskow .... ale kurrier ? 20 Zl ?! :| tragedia ...
Moze ktos potwierdzic na ile starcza takie zamrozone osoeski ? :P Albo k tos zna tansze ... miejsca gdzie mozna zkupic .... najlepiej na slasku :D ...

Psycho
27-02-2014, 07:46
Sroki ze zas post pod postem ... mozna karmic go miesem ? kurzczakiem , wolowina i itp ? :)

miki_metal
27-02-2014, 09:05
Przeciez mozesz zamawiac np co 3 miechy, wiec jak podsumujesz cene oseskow i kuriera to i tak wyjdzie Cie taniej niz w zoologiku. Tak jak mnich powiedzial mozesz zaczac hodowac, napewno taniej wychodzi i jestes niezalezny od sklepow, ale to dodatkowa robota (i smrod ;)). Wszystko zalezy od Ciebie.
Wezom powinno zapewniac sie warunki zblizone do naturalnych, a w naturze raczej nie dostaja pokrojonych kawalkow kurczaka :]. O takich rzeczach trzeba sie dowiedziec przed kupnem weza (chociazby z opisu zamieszczonego na tej stronce...).

goblin
27-02-2014, 09:13
Psycho NIE NIE NIE !! Mieso odpada i nic innego oprócz osesków niewchodzi w gre ... Tak trudno zrozumieć ?? Trzeba było myśleć przed zakupem ... licz gdzies 3 oseski na tydzień na miesiąc wyjdzie cie jakieś 12 osesków...


JA PROPONUJE SPRZEDAC GADA BO AŻ SIE SERCE KRAJA JAK SIE SŁYSZY O WOŁOWINIE ITP.

Mysli się o zarciu przed kupnem węza , niemasz źródła niekupuj gada , proste...

mnich87
27-02-2014, 13:12
Goblin, nie zniechęcaj go. Lepiej jest mu dać jakąś dobrą radę, niż ochrzaniać i namawiać do sprzedania węża. Każdy z nas popełnia błędy i nie ma osoby wszechwiedzącej. Uczymy się stopniowo...
Psycho, w pierwszym poście piszesz, że wąż jest nakarmiony. Czym go nakarmiłeś? Tak poza tym, to na allegro ogłasza sie gościu, który ma oseski w miarę tanio:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=48094325
gość jest z Rybnika i jeśli się z nim dogadasz, to może od razu po wylicytowaniu wyśle ci je priorytetem za 6 zł. Pojutrze powinieneś je mieć w domu i będziesz mógł juz karmić węża :D. Powodzenia!
Michał

goblin
27-02-2014, 13:15
mnich87 spoko ale ja tylko mówie ze o wszystkim myśli się przed kupnem węza... i mówie ze jezeli niema stałego i pewnego dostepu do osesków niech pozbedzie sie gada , będzie lepiej dla samego zwierza...



P.S:Z tym mięcem to mnie rozbroiłeś...czytałes opis chociaż ??

Cathycash
27-02-2014, 14:10
może czytał....tylko szkoda że nie tego węża ;)

a jak tak chcesz węża karmić miesem - kup pończosznika...

Pituophis
27-02-2014, 14:27
Pończosznika też się mięsem nie karmi. W ogóle żadnych węży się mięsem nie karmi. Kupić zapas osesków i zamrozić.

Psycho
27-02-2014, 23:54
No to mam problem oseskow rozwiazany :) w pobliskim zoologicznym beda za kilka dni prawdopodobnie to sie kupi .... THX ! A co do weza , to sprzedawca go karmil ... :)

Ps.
Czytalem opisy i wiedzialem ze trzeba dawac myszki przy mlodych , a co do miesa to tak z ciekawosci ... , ale troche ciezko mi wziasc na zywca pokroic dorosla mysz :) a z oseskami to maly problem ... byl :) ale rozwiazany.
Pozdrawiam !

Ps 2
A o co chodzi z tym ponczosznikiem ? :P

goblin
28-02-2014, 03:30
Psycho krojona mysza tez jest nieodpowiednim pokarmem... brak chodźby wapnia...

mordd
28-02-2014, 12:21
-> Ps 2 - W większości opisów pończosznika wymienione jest mięso jako alternatywny pokarm, panuje więc powszechne przekonanie, że jest to pokarm świetny i można je karmić tylko mięsem.....oczywiście błędne. Po prostu hasło: "karmić mięsem" od razu kojarzy się z pończosznikami.....

Saurus
28-02-2014, 13:02
Tym bardziej, ze ponczosznikow nie karmi sie zwyklym miesem, ale filetami rybnymi- co i tak jest niewlasciwe.

42d3e78f26a4b20d412==