PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest z moja Teczowka??



jareck_i
26-02-2014, 08:56
Mam pytanie . Moja teczowka sie dziwnie zachowuje . Niechce jesc Ostatni raz jadla okolo konca lutego (2 szczurki srednie ) wczesniej jadla na poczatku listopada (rowniez 2 szczurki srednie) . 2 karmoienia w sumie 4 szczurki . Pochodzenie teczowki jest nieznane , . Z tego co widac teczowka jest strasznia gruba w porownaniu do mojej 2 teczowki , ktora je srednio 1 szczur sredni na tydzien/2 tygodnie . lekka glodowka na niecale 4 tygodnie . Dzis karmie znowu i ta co zawsze zjada , je i dzis a tamta znowu nie :/ czego to moze byc winna . Zazncze ze sa dlugosci kolo 1,4 m .

jareck_i
26-02-2014, 08:57
PS glodowka byla w marcu na 4 tygodnie ..

Obywatel_Snejk
26-02-2014, 09:22
moze w dalszym ciagu ma spoczynkowa aktywnosc zimowa, albo jezeli mowisz ze jest bardzo gruba i z nieznanego zrodla...mozliwe ze jest zarobaczona i nie chce przyjmowac przez to papu.nie zaszkodzi pojechac ja ivermektyna w odpowiednim rozcienczeniu.tak raz na tydzien, przez 3 tygodnie(3 serie),jak to nic nie da to po prostu czekaj.

boidae
26-02-2014, 11:48
jesli masz dorosla samice i samca to moze ta grubosc wynika z ciazy wtedy potem juz niechca jesc.
Spruboj dac mniejszego szczurka niz zwykle

Obywatel_Snejk
27-02-2014, 02:34
czy on wspomnial ze ma druga teczowke?:))) bez sensu piszesz:)))

jareck_i
27-02-2014, 02:51
Mam 2 teczowki . Zarobaczona nie jest na pewno ... a szczurki mniejsze tez jesc niecchce ...

Dambala
27-02-2014, 03:06
Obywatel tam było pisane że ma drugą tęczówke, TY piszesz bezsensu;) czytaj uważniej;)

Obywatel_Snejk
27-02-2014, 05:34
aha to moj blad- SORRY BOIDAE:)

Czemu uwazasz ze nie jest zarobaczona?
Patrzyles ostatnio na odchody?

Obywatel_Snejk
27-02-2014, 05:35
sorry,rzeczywiscie tak jest napisane, juz przepraszam:)

jareck_i
27-02-2014, 09:01
Czysciutka cala :) jest . Zauwazylem dziwna rzecz . Moja 2 teczowka przy ogonie / narzadach jest bardzo mala , natomiast ona jest rzekl bym bardzo duza . ogonek maly ale dalej gruba ... ciaza ?? to kiedy moga byc mlode .

Mareksss
27-02-2014, 10:00
Masz dojście do weterynarza który ma USG, to porozmawiaj może Ci ją "prześwietli ultrasonografem" i wtedy upewnisz się co do jej stanu, może faktycznie jest zapylona. Według opisu objawów pasuje do samicy, która mogła być połaczona z samcem, również okres godów tych węzy przypada na grudzień. A tym samym zamiast jednej będziesz na przełomie półrocza miał kilka węży więcej.
Acha czy oprócz dugości 1,4 metra nie napisałeś nic na temat jej wieku orjętacyjne, to też da pewne wskazówki.

Mareksss
27-02-2014, 10:06
W uzupełnieniu. Według ogólnego opisu masz parę. A czy twój samczyk w pewnym okresie zrobił sobie głodówkę. Bo jeżeli tak, to w tym okresie węze mogły kopulować. Choć trudno nie zauważyć kopulacji gdy w domu masz terrarium.

jareck_i
27-02-2014, 11:41
Moje zwierzaki zawsze leza na sobie albo kolo siebie . Najgorsze jest to ze one nie sa sondowane .... Domyslam sie ze sa to obie samice ale .... mudze pogadac w robocie mo usg zwierzaka mi zrobia ;) Wiek to mojej 1 teczowki to jus ponad 2 lata , 2 niestety niewiem ale mam jus ja prawie rok .

Obywatel_Snejk
28-02-2014, 00:28
twoj opis sugeruje ze ta teczowka ktora ma krotki cienki ogon i dalej jest gruba od kloaki w kierunku glowy, to po prostu samica,ale sprobuj sie przyjzec czy miejscu zgrubienia ciala czy nie widzisz wybrzuszen takich jak jajka, albo sprawdz delikatnie paluchem.

Mareksss
28-02-2014, 08:52
Jak będziesz sprawdzał to pamiętaj, że są to węże jajożyworodne.

42d3e78f26a4b20d412==