PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to gody?



Sworthy
09-02-2014, 10:57
Pytanie.
Trzymam dwa zbozowe w jednym terrarium. Wlasnie w tym momecie zauwazylem ze weze sie zaczely niespokojnie sie zachowywac i jeden drugiego gania. Tak jakby jeden na drugiego wchodzil i na nim jezdzil. Konioszki ogonow czasem im sie splataja. Ale to samica wchodzi na samca i to mnie dziwi. A pozatym weze nie byly zimowane mialem dopiero zamiar przystapic do zimowania ale nawet nie zdazylem jeszcze. Prosze o opinie w tej kwestji bo nie wie czy tak przebiegaja u nich gody czy moze cos zlego sie dzieje?

Karla
09-02-2014, 11:03
A płeć miałeś rozpoznawaną na oko zapewne? ;) Zbożówki i bez zimowania strzelają

Sworthy
09-02-2014, 11:22
Tak wiem ze i bez zimowania potrafia. Ale czesto trzeba im zastymulowac przynajmniej obnizenie lekkie temperatury. Ale to tez nie konieczenie. O plci weza dowiedzialem sie od poprzedniego wlasciciela mowil ze to samiec i samiczka.
Pozatym glowne pytanie bylo "Czy w ten sposob ktory opisalem przebiegaja gody u zbozowych?"

mordd
09-02-2014, 11:31
Tak. Tak właśnie przebiegają. Nie są to razcej ćwiczenia i jeśli to faktycznie para to będą młode niezależnie od kondycji i wielkości samicy. Ile ona waży?

Sworthy
09-02-2014, 11:36
Jesli chodzi o wage to spokojnie oba maja podan 300 gram. W tej chwili wyglada to tak jak bysobie odpuscily i nie ganiaja sie. Ale jesli to gody to wydaje mi sie ze co jakis czas powinny toi powtarzac. O ile sie nie myle.
Dryga sprawa jak zaczely sie ganiac to w pokoju byla 3 dziecie i strasznie byly rozdarte az sie dziwie ze wezykom to nie przeszkadzalo.:P hyh

Sworthy
09-02-2014, 11:38
A no i weze nie byly nawet rozdzielane. Caly czas przebywaja razem. Dopiero we wtorek po swietach mialem je rozdzielic:P A one mi tut taka niespodzianke :P

Karla
09-02-2014, 11:42
Zbożówki się rozmnażają bez żadnych zabiegów zazwyczaj. Szykuj inkubator ;)

Sworthy
09-02-2014, 11:52
No niespodzianke mi zrobily i nie powiem zebym sie nie cieszyl z tego powodu :))
Ale narazie raz je przylapalem na tym i to trwalo moze ze 25 min. Wiec jeszcze poczekam z tym inkubatorem. Hyhy jestem sceptykiem.

mordd
09-02-2014, 11:54
U mnie lampropeltisy dla kontroli kopulują ustawione rządkiem w pudełkach na podłodze, tłumy ludzi łażą i podglądają. Nic ich nie rusza:) U ciebie dojrzała samica, kopulacje......bedziesz wujkiem:) Bez rozdzielania na zimę też sobie świetnie radzą.

Sworthy
09-02-2014, 12:14
A czy moze wystapic taki przypadek ze jeden z wezy bedzie gotowy do godow a drugi nie ? I to wtedy bedzie wygladac tak ze jeden chche a drugi ucieka od niego ?
Czy takie sytuacje nie wystepuja ? Bo ta moja jedna zbozowka to naprawde wygladala jak by chciala uciec, nawet zdazalo jej sie w ucieczce walnac 3 razy o szybe lekko.

Karla
09-02-2014, 12:18
Może się tak zdarzyć, w końcu to nie maszyny :) Rzadziej zdarza się, że dana samica może nie chcieć akurat z tym samcem...

Pituophis
09-02-2014, 12:19
U mnie tak było z P. emoryi. Samica uciekała przez 3 tygodnie. Dzisiaj pozwoliła łaskawie wcelować:). Też na podłodze:).
Nigdy nie myślałem, że będę musiał spermę wycierać:)

mordd
09-02-2014, 12:21
Pewnie. Zwłaszcza że samce wiosną chcą w zasadzie bez przerwy a samice znacznie rzadziej. Nie do końca jednak jest tak, że kopulują dopiero gdy obu się zechce - chwilami mam wrażenie, że patrzę na gwałt - samica wciśnięta w kąt terrarium, po prostu już nie ma gdzie zwiać....... Ale generalnie skoro samiec już zaczął szaleć to najprawdopodobniej samica niebawem będzie gotowa do kopulacji, pewnie zbliża jej się wylinka, po której chętnie weźmie udział w produkcji małych zbożóweczek........

coolary
09-02-2014, 16:05
Sworthy, gratuluje :) Piszesz, że sam nie ingerowałes w warunki węży (zimowanie itp) pamietaj, że czasem wpływ mają warunki takie jak np. długość dnia świetlengo w pokoju(tzn jak długo jest jasno na dworze :)) Jeżeli chodzi o liczbe luxów (jednostka intensywności światła) to czasm wiecej światła jest w Słonecznego niż od żarówki. Troche zamotałem bo późno jest i obżarty jestem ale w skrócie chodzi o to, że weze takie jak zbożówki często same wiedzą kiedy wiosna przychodzi ;)

Sworthy
10-02-2014, 07:16
Ja dzisiaj cos bialego plywajacego usunalem z basenu. heheh moze to to. :P
Jak wasze wezyki kopuluja wieczorami czy za dnia tez. Bo od wczorajszego jednego aktu nic sie nie dzieje u mnie. Wezyki znowu nie sa zainteresowane soba. Moze to bylo tylko takie chwilowe. Jak myslicie beda to powtarzac? W oposie jest napisane ze tydzien potrafia byc soba zainteresowane :P

mordd
10-02-2014, 09:20
A to akurat bywa różnie. Samiec cali u mnie kopuluje kilka razy w ciągu dnia z 2 samicami (i nadal to robi), samiec splendidy kopulował raz i ponowił próbę z tą samą samicą po 3 tygodniach......w międzyczasie nic. Po prostu próbować i obserwować.....

42d3e78f26a4b20d412==