PDA

Zobacz pełną wersję : Parka młoda razem? prosze o pomoc



Sword
28-01-2014, 05:14
Witam, mam pytanko,bo mam węża zborzowego ma 46cm,za tydzień kupuje samice tesz coś koło 40-48. Moge je trzymać razem? i kiedy dorosnął razem będą kopulowć??i czy będą wiedziły kiedy mogą kiedy nie?

POzdrooo i thx za odp

mordd
28-01-2014, 05:36
Tochę mogą pobyć razem, rozdzielane oczywiście na czas karmienia. Problemem jest to, że kopulować to one mogą ZA wcześnie a do tego nie wolno dopuscić. Jeśli to para to nie powinny być razem gdy będą dorastały. W przeciwnym wypadku możesz stracić samicę po pierwszym miocie. Tak więc lepiej przeprowadzać segregację płciową do czasu osiągnięcia przez samice strosownych rozmiarów.

Pituophis
28-01-2014, 09:30
Znajomemu jaja złożyła zbożówka 55 cm. Ledwo to przeżyła. Najlepiej od początku trzymaj osobno, dopóki samica nie przekroczy metra.

mordd
28-01-2014, 10:51
...metra lub 200 gram. 200 to DOLNA granica a więc waga minimalna, lepiej poczekać do 250.....

APOSTA
29-01-2014, 05:11
A co zrobic jak doszlo juz do kopulacji. Miałam je rozdzielic , zamówiłam drugie terra ale... Nic nie wskazywało że zamierzaja sie rozmnazac . Nie łaziły zbytnio , ciagle się grzały nie zimowały . Samica przygotowywała sie do wylinki . Wczoraj świeża wylinka w terra a węze "zczepione " Czy zawsze dochodzi do zapłodnienia ? CZy jest sens je teraz oddzielać ? Nie interesuja sie soba . węże sa z v-vi04 ?Wlinka 96 cm . Sam wąz nie wiem .
Uwazajcie na maluchy. Lepiej wcześniej rozdzielać od razu niz potem sie martwić . Oczywiście sa to moje pierwsze węże.

mordd
30-01-2014, 02:43
Rozdziel, choć zapewne jest za póżno. Kup natychmiast duży zapas noworodków szczurzych i szprycuj samicę ile wlezie tzn podawaj po jednym, ale choćby codziennie - jak często tylko będzie w stanie zjeść. Ona nie ma wystarczających zapasów energii, żeby bez ryzyka wytworzyć jaja a po zapłodnieniu będzie to robiła. Jeśli jest zapłodniona to nie ma najmniejszego ryzyka zatuczenia, jeśli minie stosowny czas a ona nie zniesie jaj to ogranicz jej dietę do minimalnego poziomu na pewnien czas aby pozbyła się nadmiaru tłuszczyku. Poza tym trzymaj kciuki i szykuj inkubator :)

42d3e78f26a4b20d412==