PDA

Zobacz pełną wersję : wymioty u zboza???



josetsu
05-01-2014, 08:14
to ze zboze wymiotuja omawiane bylo wiele razy ale mnie zastanawia cos innego mianowice:
moj zbozu 90cm je zarowno chomiki jak i myszy ale- chomiki zawsze zwraca po 4 dniach-macie jakies logiczne wytlumaczenie tego zjawiska- moze chomiki za duze, albo jakies ciezko strawne lub cos???
z gory dzieki za odpowiedz!

psycho997
05-01-2014, 14:11
mysle ze chomiki maja bardzo geste futerko i moze to powodowac wymioty. Ale moj amur byl jeszcze mniejszy i wpierniczal chomiki i myszki szczurki i naszczescie nie wymiotowal. ps. jak tak sie dzieje po zjedzeniu chomikow to lepiej mu ich nie dawaj bo to tylko podrazni jego uklad pokarmowy i moga byc problemy.

Karla
06-01-2014, 07:11
Może za duże, ale to Ty musisz ocenić. A może Twojemu wężowi akurat nie pasują. Nie dawaj, bo klopoty Ci niepotrzebne

Mareksss
06-01-2014, 11:06
Karla ma rację, jeżeli trawienie wężowi sprawia kłopot to oznacza, że nie może jeść chomików - ja też bym ich nie jadł. A tak poważnie, czy wymioty nie miały nic wspólnego z innymi okolicznościami np. chomik był podawany tydzień, dwa tygodnie przed wylinką, spadkami temperatury, niepokojeniem węża. Albo twój wąż ma alergię na mięso i futro chomicze. Nie każdy pokarm może być trawiony. Bo przypuszczam, że wielkość pokarmu ma najmniejsze znaczenie, bardziej inne wspomnianie przeze mnie okoliczności.

KORSAKOW
06-01-2014, 11:26
jeśli "zawsze zwraca" to po co je podajesz?

42d3e78f26a4b20d412==