PDA

Zobacz pełną wersję : Wylinka u Zbożówki



Wajdzik
23-12-2013, 10:04
Mam pytanie ... jak wygląda wylinka u zbożówki proszę o konkretną odpowiedz. Czy skóra węża zmienia wtedy kolor????

aatus
23-12-2013, 11:54
A więc tak przed wylinką kolory węża zmieniaja sie na mętne (będzie ci sie wydawało ze wyblakł) ,oczy węża robia sie także mętne (lepiej wtedy zostawic go w spokoju ponieważ jest prawie całkowicie ślepy i może być agresywny) taki stan trwa od 2-4 dni , póżniej wąż wraca do normalnych kolorków i zachowania po jakis 2 - 4 dni powinien zrzucić w całosci skóre i to wszystko p.s. zadbaj w tym okresie o odpowiednia wilgotnosc oraz o wode w basenie bo wąż napewno bedzie z niego korzystał

xav_setherial
23-12-2013, 11:56
po pierwsze to nie to forum, po drugie taką informację znajdziesz w artykułach i w archiwum, po trzecie: mając węża już dawno powinieneś wiedzieć, czysto teoretycznie jak przebiega wylinka.
Mętnieją mu oczy, robią sie takie mleczne, skóra traci intensywną barwę, staje się szara, to oznaka, abyś zwiększył wilgotnośc w terra, bo ma to wpływ na prawidłowy przebieg wylinki. po kiku dniach oczy wracają do normalnego koloru i w okresie od 3 do 6 dni zrzuci skórę. Podczas wylinki nie podajesz żarcia i nie niepokoisz węża, bo jest rozdrażniony pogorszonym widzeniem.

xav

P.S. A następnym razem najpierw troche poszukaj, bo to są podstawowe informacje i zakładanie takiego tematu to kompromitacja.

PRC
24-12-2013, 07:20
>po pierwsze to nie to forum

Nie to fotum?!? (no chyba ze wiadomosc zostala przeniesiona przez moderatora)

xav_setherial
24-12-2013, 07:25
PRC, została, bo wcześniej była na forum Terrarium ;-D

PRC
24-12-2013, 07:28
OK... dlatego sie pytalem... ;-)

jajko
24-12-2013, 08:50
Mój Python regius miał przed wylinką wyblakła skórę. Następnie po kilku dniach zmętniały oczy. Następnego dnia oczy zrobiły się bardziej przejrzyste a skóra błyszcząca więc pomyślałem że wąż przeszedł wylinkę. Nie mogłem jej jednak znaleźć. Dałem wężowi szczurka. Po kilku dniach przeszedł wylinkę. Nie wiem jak on to zrobił że nie miał mętnych oczu.

Wajdzik
24-12-2013, 08:57
othx za info.... i sorka za błąd !! pozdrawiam

afek
04-02-2014, 13:51
czy pokarm mozna podac wezowi od razu po zrzuuceniu wylinki
czy trzeba jeszcez odczekac jakis czas???

mam mloda zbozowke( 40 cm ) jest u meni od ponad tygodnia, przyjechala i akuurat zaczela przygptpwywac sie do wylinki wiec stracila apetyt
do tej pory byla karmiona 2 razy w tygodniu
a teraz mija juz 9 dzien i nie chce jesc,jutro powinna zrzuucic skuure

ile mam odczekac z podaniem pokarmu???

PRC
08-02-2014, 01:14
Ja np. podaje odrazu... czasem nawet bywa tak ze waz wychodzi cos "upolowac" i "przy okazji" pozbywa sie wylinki ;-)

42d3e78f26a4b20d412==