PDA

Zobacz pełną wersję : węże dla szpanu



lizard13
23-12-2013, 01:13
Spotkałem się z przypadkiem kiedy rodzice, jak przypuszczam 10 letniego dzieciaka, kupowali mu pytona na prezęt urodzinowy. Sprzedawca usilnie prubował wytłumaczyć im że bardziej odpowiednim wężem była by zbożówka. lecz oni upierali się przy pytonie.
Według mnie człowiek który myśli że wąż będzie jadł sałate lub zielony groszek nie powinien zbliżać się do terrarium.

ps. Sory jak są jakieś błędy ortograficzne

daf
23-12-2013, 01:16
Nie wiem jaki sens ma ten post :/ Przecież o takich sytuacjach to każdy wiedział...

lizard13
23-12-2013, 01:30
może racja nie ma sęsu poruszać tak znanego i bez sęsownego tematu. według mnie ktoś powinien sprawdzać kto kupuje takie zwieżęta.

Shinigami
23-12-2013, 01:31
no ja naprzyklad nie wiedzialem::) slyszalem o nieodpowiedzialnych sprzedawcach itd, ale zeby rodzic?? przewaznie rodzice sa raczej niechetni do trzymania, wezy, pajkow w domu. Tymbardziej ze jak lizard13 napisal, ze to 10 letnie.

lizard13
23-12-2013, 01:36
są rodzice ($) którzy wszystko zrobią by dziecko przestało marudzić. Dla nich to jak chomik. Zabaweczka

tokaga
23-12-2013, 02:56
Samochod to zaden szpan a pyton w terrarium zaraz przy drzwiach żeby wszyscy goście go widzieli to juz cos a jak podrosnie i znudzi sie wlascicielowi to sie go pozbedzie i tyle, nic na takich "hodowców" sie nie poradzi. A to ze sprawdzaniem kto kupuje to ja tez to popieram ale to przeciez utopia

SPeCTeR
23-12-2013, 05:43
Tokaga, zalezy jeszcze, jaki samochod ;>

lizard13
23-12-2013, 06:40
ma kto sprawdzać czy płacimy abonamęt radiowo telewizyjny. Więc na sprawdzanie kto i jak choduje węża też sposub by się znalazł

Arem
23-12-2013, 07:19
A chcialbys zeby Ci ludzie do domu wchodzili i sprawdzali jak hodujesz gada??Odgornie bylo by ustalone ze boa ma miec np.27 stopni i 70% wilgoci a jak bys tego nie spelnil to kara pieniezna.Wydaje mi sie ze to nie jest dobry pomysli skad by na to sie znalazly pieniadze??Z reszta to jest kraj demokratyczny i nie mozna zakazac czlowiekowi kupoiwania gadow...Szkoda zwierzat ale tego nie zmienisz
p.s. popracuj nad ortografia lizard13;D

lizard13
23-12-2013, 07:45
niezbyt miła perspektywa. Gościu włażący do domu i sprawdzający czy terrarium jest w odpowiedniej odległości od okna, i czy jest w nim odpowiednia temperatura. Szkoda mi tylko węży i innych zwieżąt.



ps. Sorka za błędy

minok
23-12-2013, 09:52
No tacy też są, co zapraszają do domu kologów i siadają na kanapie przed terrarium z popcornem aby zobaczyc jak waż je mysz i nawet nie zrwacaja u wagi, że np. w terrarium nie ma ogrzewania:(

lizard13
23-12-2013, 10:08
Naszczęście oprucz takich de**** są prawdziwi terraryści. jak ktoś już powiedział. to kraj demokratyczny i nikomu nie można zabronić chodowli gada

bolex
23-12-2013, 11:04
Łatwo wam oceniać ludzi..co?Osobiście znam gościa ,który sam kupił sobie węża jak miał 11lat i ma go do dziś.Poza tym, niektórzy z Was są niewiele starsi i sami błagają rodziców o kasę na "pupile". Być może ten python ma najlepsze warunki na świecie,a wy jedziecie po niewinnym gościu.Nieładnie.......

minok
23-12-2013, 11:10
Bolex nie w tym rzecz. Nie mam nic do wieku ( sam kupiłem gady jak mialem 12 lat czyli 2 lata temu:P:D) tylko o sposób w jaki się z nimi ludzie obchodzą.

SPeCTeR
23-12-2013, 11:48
Ja bedac w 3 podstawowki, prawie codziennie chodzilem do zoologika i kleilem sie do szyby za ktora byl molurus :> Max na co wtedy zgodzili sie rodzice, to byla traszka chinska. Ech, jakie mile wspomnienia :>

lizard13
23-12-2013, 12:59
bolex. przeczytaj uważnie. Babka kupująca tego pytona nie miała pojęcia co on je. nie czepiam się wieku bo sam mam 14 lat. Czepiam się tego że tego węża kupiono bez jakiegokolwiek przygotowania. Ona na serio myślała że wąż je sałate.

bolex
24-12-2013, 08:19
>Według mnie człowiek który myśli że wąż będzie jadł sałate lub zielony groszek nie >powinien zbliżać się do terrarium.

A gdzie tu pisze,że ona o to pytała?Skąd wiesz co myślała:>
A po za tym głównym opiekunem mógł być np.syn lub ojciec łepka,którzy być może mieli wiecej wiadomości na temat pytona.Nie wiem...wnioskuje z tego co napisałeś.Też denerwują mnie ludzie ,którzy kupują zwierzaka pod wpływem impulsu lub dla szpanu,bez kompletnego przygotowania,ale na podstawie obserwacji kilku minut w sklepie ich nie oceniam.

micgekon
24-12-2013, 11:53
Może kupowali dla siebie??? O sałacie nic nie napisałeś w pierwszym poście. Wiesz co ja też żonie powiedziałem ,że córce kupię na "roczek" viridiska no i kto się nim będzie zajmował. Moja roczna córka?

lizard13
25-12-2013, 01:50
o sałacie napisałem. cytat "Według mnie człowiek który myśli że wąż będzie jadł sałate lub zielony groszek nie powinien zbliżać się do terrarium." ale racją jest to że kilku minutowa obserwacja mało daje. Co nie zmienia faktu iż dużo jest takich ludzi co kupują na chwile i oddają, lub nawet wyżucają.

reed
05-01-2014, 04:04
Twój wątek uhroni zwierzaki rzed takimi zakupami ?
Może i porusza ważną kwestię, ale co poza tym ? Co on zmieni ? Zastanowiłeś się ? Może więc to wyjaśnisz ?

42d3e78f26a4b20d412==