PDA

Zobacz pełną wersję : Kolorek a apetyt.... (u zboza)



josetsu
09-12-2013, 11:06
moze to glupie pyatnie ale uwazam ze powienienem je zadac:
po pierwsze mam zboza (co widac na zdjeciu) i tu pytanko czy zauwazyliscie ze wasze weze (ja mam doswiadczenie tylko na zbozu) przebieraja w kolorach zjadanych myszy-moj waz uwielba biale myszki a za czarna nigdy sie jeszcze nie zabral, plamista ruszyla ale nigdy czarna!! jak wy to widzicie i jak jest u was...
po drugie kilka postow nizej zaczela sie dyskusja czy zbozowki wcinaja szczury... jedni mowi ze tak drudzy ze nie zabardzo-moj jeszcze nie jedal szczura ale z ciekawosci sprobuje, jadl tylko myszy i chomiki... a co wy dajecie swojemu zbozowi....

zephyr
09-12-2013, 11:15
Moja zbozowka wcina wszystko myszy, chomiki, szczury bez wzgledu na umaszczenie. Tylko raz odmowila pokarmu bo chyba byl za duzy, tak mi sie wydawalo bo waz obserwowal szczurka przez 5 minut ale odszedl nie atakujac.

mordd
09-12-2013, 11:33
U mnie w myszach pełna paleta barw - wszyskie znikają bęz problemów. Młode karmię noworodkami mysimi a jak tylko podrosną przechodzę na szczury (już od noworodków), oczywiście większe myszy też się trafiają, ale tylko brakowane z hodowli, specjalnie nie odchowuję. Po prostu hodowla szczurów jest bardziej wydajna i nie ma sensu odchowywać myszy - tak jest łatwiej. Nie miałem problemów z przechodzeniem z jednego pokarmu na drugi. Dodatkowo podaję Mastomys, chomiki, myszoskoczki i pisklęta, ale te po prostu jak akurat mam coś zbywającego i bez żadnej zasady. Poza 2 wężykami grymaszącymi (1 jadł tylko pisklęta, potem mu przeszło, drugi w dalszym ciągu nie jada myszy i jedzie na razie na noworodkach chomików) nie miałem przesadnych problemów.

Conqueror
09-12-2013, 11:51
hehe... identyczny problem miałem... ale z czasem zaczęła jeść także czarne...
Myśle że to było spowodowane podawaniem od początku tylko białych myszek, więc należy urozmaicać barwy pokarmu już od samego początku...:)

Azzurreeuss
09-12-2013, 12:43
u mnie jadły każdy kolor, a jak nie miały ochoty jesc to tylko zabijały;/ dziwny temperament miały...

ironkapela
09-12-2013, 13:11
I dlatego wlasnie od malego powinno karmic sie weze gryzoniami w roznych barwach. Moj wezyk wciana wszystkie kolorki :D

mordd
09-12-2013, 13:15
Od małego to głównie w kolorze różowym :)

Conqueror
09-12-2013, 13:33
To różne odcienie różowego.... :D

Dambala
10-12-2013, 02:41
Hehe była o tym dyskusja już kiedyś, i wiele węzy jest wybrednych wobec kolorowych gryzoni ;) Cóż taka natura ich i lubią pokaprysić ;) Ja narazie swojego LTS karmie oseskami, że nei wiem czy bedzie wybredny czy nie, pożyjemy zobaczymy ;)

ironkapela
10-12-2013, 04:18
Znacie moze jakas farbe do wlosow ktora nie zaszkodzi wezowi?? Zafarbuje myszki we wszystki kolory teczy ;) (joke*)

Grochu
11-12-2013, 09:49
węże nie rozróżniają kolorów, jednak jasnośc owszem - czasem ciemna ofiara to dla nich nie ofiara i ją po rpsotu olewają...

Bazia8
12-12-2013, 04:58
mój zbożowy ładnie je wszystkie myszki, ale smugooki mojego kolegi to straszny rasista - wyłącznie białe je :] Chomika zjadł raz w życiu, ale zwymiotował i więcej chomików nie chciał jeść :l

42d3e78f26a4b20d412==