PDA

Zobacz pełną wersję : od jakiego węża zaczac?



Stygi
02-12-2013, 12:34
Witam.
Chcialbym sobie kupic weża i nie wiem od czego zaczac. Ktory z gatunków najbardziej nadaje sie dla niedoswiadczonego Terrarysty!!

Prosze o porade

daf
02-12-2013, 12:50
Jeśli poczytasz trochę książek to polecam Python regius.

Conqueror
02-12-2013, 13:03
...odwieczny problem i pytanie każdego początkującego terrarysty...
Zbożówka, Chiński, Lampropeltis, Constrictor, Regius, Smógowy może jeszcze i wiele...wiele... innych prostych w hodowli, ale wybierz tego który ci się spodoba i będziesz w stanie zapewnić mu odpowiednio duże terrarium, wyżywienie itp.

Mareksss
02-12-2013, 13:09
według mnie najlepszym wężem dla początkujących jest "zbiożówka" z tym, że nie noworodek, z którym mogą być problemy z karmieniem, ale już taki wąż polujący na małe myszki, lub owłosione nowordki mysie. Nic nie zastąpi satyfakcji, gdy się do pierwszego wężą - samicy dołączy drugiego węża - samca, a po upływie kilku miesięcy osiąga się pierwszy sukces hodowlany - rozmnożenie. Według mnie regius nie jest najlepszym wężem dla kogoś kto chce rozpocząć przygodę z terrarystyką. Fascynacje wężami uzyskuje się stopniowo.

morda
02-12-2013, 13:37
Chińczyka kup... wąż śliczny, bardzo aktywny i żarłoczny. Jedyna "usterka" - często ma ponad 2 metry.

FURUS
02-12-2013, 15:51
a tak serio to polecam cos z dawnych Elaphe... ewentualnie Boa constrictor jesli masz wystarczajaco duzo miejsca....

Biber
03-12-2013, 00:47
ironkapela... nie rozumiem takich postów jak Twój... Stygi się spytał większość ładnie mu poradziła a Ty musisz walnąć coś głupiego :/
Ja na początek nie polecam Ci Regiusa... najlepiej Gutattas ale sam zdecyduj :]



Posty Ironkapela wykasowałem więc powyższy tekst nieco traci sens.... ale faktycznie były nie na miejscu a ten sam dowcip po raz setny przestał być śmieszny. Mordd

ironkapela
03-12-2013, 00:58
Mnie osobiscie jak nurtuje jakies pytanie to najpierw przegladam archiwum. Przeciez taki temat jak ten pojawia sie raz na 2 tygodnie.

PS.
Stygi na poczatek kup sobie zbozowke, ale taka podrosnieta bo takie bardzo male sa lipne :)

Biber
03-12-2013, 03:46
ironkapela - ale trzeba zrozumieć... Stygi prawdopodobnie był tutaj pierwszy raz i nie zna panujących tu zwyczajów :) Bez FAQ węży to forum bedzie tak wyglądało więc trzeba takowy FAQ zrobić tylko kto by sie za to zabrał ...

ironkapela
03-12-2013, 05:53
No racja.

galgan
03-12-2013, 12:28
ja zaczołem od tygrysa i dobrze mi poszło

Conqueror
04-12-2013, 01:55
Od tygrysa? Mam nadzieję że to nie jest rada... Ja napewno nie był bym wstanie zapewnić tygrysowi wyżywienia, terrarium, opłat za prąd... może kiedyś w przyszłości ale narazie myślę o constrictorze.

42d3e78f26a4b20d412==