PDA

Zobacz pełną wersję : Zaś odmiany barwne...



goblin
29-11-2013, 15:40
... co wyjdzie z połączenia :


samiec Lampropeltis getulus californiae-desert phase, ringed x samica coastial phase, striped


samiec coastial phase, albino, striped x samica coastial phase, striped



Z gory thx za odpowiedzi...

mordd
30-11-2013, 08:38
1. Mieszany kolor, mieszane wzory - jednym slowem byle co. Nawet jak się trafi coś o przyzwoitym wyglądźie to i tak daleko mu do czystych form. tyle, że to co u nas jest to ani coastial, ani desert - już na wyjściu przeważają mixy.
2. coastial striped het amel.

lipton
30-11-2013, 11:30
niema praktycznie w polsce czystych lampropeltis , zwłaszcza jezeli chodzi o gatunek getulus . nawet po skrzyzowaniu 2 praktecznie identycznie wygladajacych węzy , niema szans na tekie same młode , ale akurat jezeli chodzi o getulusy moim zdaniem wszyskie sa piekne , z tego własniw wzgledu ze kazdy jest iinny . a w drógim przypadku wyjda ci poprostu młode klasycznie ubarwione które bedą heterozygotami na albino , nie tak jak kolega wyzej napisał striped . To wcale niejest reguła i daje gwarancje ze bada i striped i clasic . pozdro

mordd
30-11-2013, 11:35
Owszem, są w Polsce czyste formy, bardzo nieliczne, ale są. Sam mam takie :). Po czystych striped (tzn striped bez domieszek) wyjdą wyłącznie striped. Jeśli uwzględni się to, że są to mixy to w ogóle nie powinno się ich nazywać striped i ringed, ale co najwyżej brać to w cudzysłów. Kwestię urody pomijam, bo mnie się mixy nie podobają (jedynie niektóre wyselekcjonowane formy) - tak więc kwestia gustu.

Pawloosh
01-12-2013, 10:27
coastal, na Boga, coastal, a nie- coastial!

mordd
01-12-2013, 10:43
Jestem wzrokowcem - to jest wdrukowane we mnie przez snakes.pl. ale masz niewątpliwą rację.

mordd
01-12-2013, 11:00
Nawet pomyłka ma swoje dobre strony - Łukasz wlaśnie pozmieniał na stronie :) Będzie z pożytkiem dla wszystkich.

Pawloosh
01-12-2013, 13:29
I to sie nazywa profesjonalizm...:)! Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==