PDA

Zobacz pełną wersję : Zbozówka...



goblin
17-11-2013, 06:38
...co wyjdzie z krzyzówek odmian charcoal i anerythrystic ??

Obcy
17-11-2013, 06:53
normal dbl het na charcoal i anery??

mordd
17-11-2013, 08:41
? nie potrzebne :)

goblin
17-11-2013, 08:45
mordd o co ci chodzi ??:D Tylko sie pytam...


Tu kolejne pytanie :

Mam zamiar zakupić 2 samice i 2 samce zbozówek...

1 x samiec charcoal
1 x samica anerek
1 x samica albino
1 x samiec snow

Co by powstało z różnych zestawień tych parek... ?:]

tzn. co z zestawienia

charcoal + anerek/albino
snow + anerek/albino


Z góry thx za odpowiedzi :]

Obcy
17-11-2013, 08:49
ciesze sie ;]

mordd
17-11-2013, 08:52
O nic :) Potwierdzam, że Obcy ma rację i nie musi stawiać na końcu wypowiedzi znaku zapytania :)
charcoal + anerek/albino - potrójna heterozygota charkoal/amel/anery
a anery/albino to wlasnie jest snow wiec snow + snow da same snow
DODANE:
Jesli tu tez chodzilo o anery lub amel to:
charkoal + anery = dbl het charkoal/anery
charkoal + amel = dbl het charkoal/amel

goblin
17-11-2013, 08:53
chodzi mi o krzyzówke samca snow z samicą albino albo anerkiem :]

mordd
17-11-2013, 09:00
jesli albo to:
snow + anery = anery het amel
snow + amel = amel het anery

goblin
17-11-2013, 09:03
Dziękuje za odpowiedź :]


mordd z jakich odmian barwnych dostepnych na polskim rynku wychodzą ciekawe mieszkani odmian barwnych ?:]

Karla
17-11-2013, 09:06
Natomiast
charcoal + anery = classic dbl het charcoal i anery (bez sensu moim zdaniem, bo nikt nie wie, jak wygląda podwójna homozygota)

charcoal + albino = classic dbl het charcoal i albino (sens jest, bo w drugim pokoleniu po skrzyżowaniu potomstwa między sobą można dostać nie tylko albino i charcoal, ale i blizzard)

pozdrawiam, Karla

mordd
17-11-2013, 09:11
W sumie żeby coś ciekawego "wyszło" to trzeba kupić conajmniej heterozygoty. najciekawsze czym można się teraz zająć jest łączenie odmian barwnych z mutacjami wzoru - niestety w pierwszym pokoleniu za wiele nie osiągniesz (heterozygoty), ale jak dobrze dobierzesz rodziców to są szanse na przyzwoite młode - polecam np łączenie snow z amel motley (lub striped), albo czychanie na pojawiające się czasem w ofertach kilkakrotne heterozygoty (koniecznie kupić minimum parkę).
Mało jest też a ja chętnie bym kupił połączeń charkoal lub anery z mutacjami wzoru - jeśli takimi się pobawisz to ja piszę się na heterozygoty :) Jeśli nie chcesz otrzymywać w F1 samych węży nominalnych (heterozygot) to staraj się, żeby przynajmniej jedna mutacja powtarzała się u obydwojga rodziców w wersji widocznej lub pewnych heterozygot.

42d3e78f26a4b20d412==