PDA

Zobacz pełną wersję : waz zbozowy



Pingwin
14-11-2013, 12:50
czy zbozowy waz musi miec kryjówke?

Pingwin
14-11-2013, 13:05
chodzi mi oto czy jest to mu niezbedne do zycia.

goblin
14-11-2013, 13:13
musi bo bez kryjówki będzie sie stresował i czuł niepewnie ... będzie sie też prawdopodobnie zakopywał a tak jak poczuje się zagrozony to se myknie do kryjówki :]

Conqueror
14-11-2013, 13:19
Musi mieć... inaczej może odmówić przyjmowania pokarmu (przez wywołany brakiem kryjóki stres).
Pozatym nie wiem w czym widzisz problem. Robisz kryjówkę np. z glinianej doniczki ze zrobionym wejściem.

mordd
14-11-2013, 14:17
Musi mieć PRZYNAJMNIEJ jedną. Lepiej, żeby miał więcej w miejscach o różnej temperaturze. Idealem są 2 suche kryjówki w ciepłym i chłodniejszym miejscu + trzecia wilgotna na stałe, lub tylko przed wylinką (pojemnik z wilgotnym mchem na przykład). W dodatku kryjówki trzeba wymieniać wraz ze wzrostem węża, nie jest to więc element, na ktorym da się jakoś specjalnie zaoszczędzić...

lipton
14-11-2013, 14:34
nieprzesadzajcie u mie zbozowe ano lampropeltisy na oczy kryjówki niwidziały i najstarszy osobnik ma 4 lata i nigdy z nimi z tego powodu zadnych problemów niemiałem , w przypadku węzy najwazniejszymi czynnikami sa temperatura i wilgotnosc a nie tak jak sie niektórym wydaje wielkośc terrarium i kryjówka czy liczba gałazek

mordd
14-11-2013, 15:08
Lampropeltisy maniacko zagrzebują się w ściółce - kwestię kryjówki załatwiają same. Zbożówki - wystarczy porównać te z kryjówką i te bez - te, które mają korzystają z niej często i jedzą bez problemów, te drugie miewają przerwy.... Sprawdziłem. Obecność kryjówki jest traktowana jako minimum wymagań i sądzę, że nie bez przyczyny. Nawet minimalistyczna szuflandia z gazetą takiej wymaga. Ps. mam i 2 zbożówki od ciebie - uwielbiają swoje kryjówki.......

Marek69
14-11-2013, 15:56
Liton do końca nie masz racji akurat że ty hodujesz węże bez kryjówek i nic im nie jest to ok. Ale to naturalne jest dla węża że ma swoje spokojne miejsce w którym sie chowa.tak temperatura jest najwazniejsza wilgotność ale uważam że światło też i to nie stuczne a naturalne. wiadomo zima odpada ale ciepłe dni latem powinnien byc jak najczęsciej na naturalnym słońcu. A co do gałązek wiekszości przypadków to robi tylko ładny widok dla właściciela gada bo się np. nie nadaja do przebywania węża na nim ale jezeli są odpowiednie to też jest jego komfort.Powiedzmy szczerze duże tera dobrze urządzone np.ułatwia zycie wężowi w tera a my jako hodowcy nie tylko powinniśmy im zapewnić ale mamy obowiazek żeby się czuły jak najlepiej, a cieszać się ze wąż je i rośnie to chyba niewszystko.Sory za wykład ale trzeba dbac jak nalepiej o każde zwierze i dac mu maksimum komfortu.Pozdrawiam Marek

Sm0k3D
16-11-2013, 09:04
Właśnie jak to do knoca jest z tym swiatlem ?? Bo tak sie zastanawialem nad czyms na kształt rack systemu (dobrze napisalem?? :D ) Dla zbozowek :]

Krzychu
16-11-2013, 09:16
dla zobozowek to nie trzeba miec takiej kontroli warunkow jak w rack-systemie zeby je rozmnozyc efektownie :]

Sm0k3D
16-11-2013, 12:55
ale mowie ze cos na ksztalt rack systemu ;] zeby sie nie bawic w terra tylko postawic regalik, ogrzac go jakos i mozna jechac ;]

Karla
17-11-2013, 10:47
Krzychu, rack system nie służy zwiększeniu kontroli warunków. Służy ekonomicznemu umieszczeniu dużej ilości węży na stosunkowo małej przestrzeni. Co nie znaczy, że każdy wąż ma za mało miejsca, oszczędność miejsca następuje nie przez zmniejszenie powierzchni (aczkolwiek stosuje się minimalną wymaganą), tylko przez ustawienie n identycznych, zazwyczaj płaskich pojemników jeden nad drugim w regale. Wąż ma przy tym zapewnione minimum wystroju (oszczędność w kosztach oraz ułatwienie sprzątania przy dużej ilości węży). Żeby rozmnożyć nie ma konieczności ani rack systemu ani terrarium, zbożówki rozmnażają się wszędzie, ale nie w tym rzecz.
Co do światła w rack systemach - dziesiątki tysięcy zbożówek rocznie wykluwa się po rodzicach trzymanych bez wystawiania na naturalne słońce. Zbożówki są aktywne głównie wieczorami i w nocy, więc im nie zaszkodzi.

pozdrawiam, Karla

Sm0k3D
17-11-2013, 12:58
Nooo o to mi chodzilo, dzieki karla ;)

rastons
10-12-2013, 09:22
CZŁOWIEK TEŻ BĘDZIE FIZYCZNIE DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁ I ŻYŁ NA ŚRODKU BETONOWEGO PLACU, PEWNIE UDA MU SIĘ TEŻ TAM ROZMNOŻYĆ, ALE CZY BĘDZIE SZCZĘŚLIWY? NASZE TERRA W DOMACH TO NIE AKWARIA W ZOOLOGIKACH - DAJMY NASZYM WĘŻOM TROCHĘ NATURALNEGO LUKSUSU.

42d3e78f26a4b20d412==