PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY !!!!!!!!



meki
07-11-2013, 15:05
Uciekła mi zbożówka z terrarium i niemamm pojęcia gdzie się schowała????
przeszukałem cały pokuj niema !!! A odkąd mam zbożówke zamykam pokuj !!!
wąż jest jeszcze mały ma dopiero 5 miesięcy . Nigdy nie uciekał!!!

Darius
07-11-2013, 15:22
Czesc wlasnie dzis w nocy mialem taka sama sytuacje. Pierwsza noc i pierwsza ucieczka :) skubana przeslizgnela sie przez szczeline miedzy szybami ale na szczescie zaraz rano ja znalazlem. Weze chowaja sie w ciemne i ciasne miejsca przeszukaj wszystkie szczeliny w poblizu terrarium, moja nie uciekla daleko wlaza pod szafe zaraz obok terra do takich moich szpargałów. A potem w tych dalszych. Mozesz tez sprobowac jakies lampki porozstawic moze wyjdzie do ciepla, sprawdz kolo kaloryfera itd... Zycze powodzenia w poszukiwaniach.

Obcy
07-11-2013, 15:24
mi zawsze jak jakis waz uciekł to był niedalej niz 1 metr od terarrium ;]

RafalJG
07-11-2013, 16:49
Sluchajcie a mi zbozoweczka uciekla w nocy z 21/22 ale byla to juz druga ucieczka mojego wezyka... Ostatnio ja uciekla 10-11 tonie mialem pewnosci czy czasem nie uciekla do kuchni bo mialem otwarte drzwi, ale rozlozylem 2oseski i w 2noc jeden zniknal.. byl to dobry znak bo wezyk byl w pokoju.. teraz zabieralem sie do gruntownego szukania.. niestety zrobilem taki sajgon w pokoju a wezyka i tak nie znalazlem... Ale jak co nocy w moim mieszkaniu oibniza sie temperatura do ok. 20st.. w 6noc ucieczki ok godziny 1 znalazlem wezyka w splocie kabli kolo kompa (terra stoi nad monitorem) siedzial zwiniety miedzy kompem a zasilaczami (ktore emituja cieplo) - teoria ze waz ciagnie do terra sprawdzila sie ;)

Natomiast druga ucieczka... wezyk uciekl z21/22-12 i szczerze mowiac nie szukalem go bo dopiero 23-12 zauwazylem ze wezyk prysnal... (wiem ze uciekl 21/22 bo wtedy nie bylo mnie w pokoju a mial otwarta gorna pokrywe terra). Zauwazylem dopiero 23 bo kupilem oseska i po przetrzepaniu torfu okazalo sie ze tym razem wezyk sie nie zakopal...
Znalazlem go doslownie przed godzina.. siedzial za meblami kolo paneli byl oparty na scianie do wysokosci gdzie biegna rury od centalnego (pod panelami) - czyli tez emituja cieplo - poruszylem go kijem, a ten... agresywnie zaatakowal po czym zaczal uciekac (byl szybki jak nigdy)
Po ok. 30minutach nastapilo pierwsze zblizenie reki,a ten diabelek mnie ugryzl (mowia ze zbozowki nie atakuja ;) ale po chwili zaczalem go ploszyc i zlapalem w polowie dlugosci juz nie mial mozliwosc mnie "ugryzc". Dalem myszke do zjedzenia i poszla od razu :)

A wiec przeszukaj:
- torf (moze sie zagrzebal)
- wszystkie bliskie okolice terrarium (zwroc uwage na przewody od zasilaczy, i inne wyposazenie ktore emituje cieplo)
jesli jej nie znajdziesz w dzien to szukaj w nocy z latarka...
A kiedy juz sie znudzisz to sprobuj postawic pojemnik z myszka na srodku pokoju, wazne aby pojemnik byl dluzszy od wezyla, i w miare wysoki. Zrob jakies schodki do pojemnika aby waz mogl wejsc... jesli poszuje mysz to wejdzie i upoluje ja ;) (nie probowalem tego sposobu ale ponoc polecany...

A wiec na Swieta zycze Wam aby wasze weze sie znalazly :)
Napiszcie relacje jak juz znajdziecie ;)

meki
07-11-2013, 17:29
Malęństwo znalazło sie przed chwilą siedział w torebce foliowej a ja grałem w cs i usłyszałem szelest zapaliłem światło wi zobaczyłem koniec jego ogonka . Teraz siedzi w terrarium :D THX i wesołych świąt !!!!!!

Grażynka
08-11-2013, 03:15
lepiej pomyśl którędy uciekła i zrób coś z tą dziurą ;] bo za kilka dni znowu dasz takiego posta :D

42d3e78f26a4b20d412==