PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie



Bziak
28-10-2013, 10:11
mam terra o wymiarach 60dl, 30szer, 35wys czy w takim terra moge trzymac jakiegos weza ktory nie bedzie za duzy i nie bedzie jakis jadowity niewiadomo jak, takiego co da sie oswoic jest wogole jakis waz ktory spelnil by te wymagania ?? bo mi sie widzi ze nie ale pytam sie na w szelki wypadek....

Bziak
28-10-2013, 10:12
i jeszcze jedno chodzi mi o weza ktory bedzie sobie wygodnie zyl juz jako dorosly w takim malym terr...

Kretschmer
28-10-2013, 10:25
A mi się widzi, że nawet nie czytałeś opisów. Może lepiej nie kupuj węża, bo po poście mogę wywnioskować, że jedyne, co wiesz o wężach, to to, że nie mają nóg.
Jak sobie trochę poczytasz, to się dowiesz, że jadowitego węża ciężko dostać. Większość jest zupełnie niegroźna. Jak się podszkolisz, to możesz pewnie do takiego terrarium kupić jakąś małą odmianę pończosznika.

Bziak
28-10-2013, 10:34
czytalem troche / ale ja niechce kupywac bynajmniej narazie tylko zostalo mi terra i tak mysle i sie pytam tak o...
hoduje ptaszniki i owady i jak cos kupuje to czytam o tym duzo czy zdolam mu zapewnic warunki dobre...
przez to zalozylem ten tematy bo przegladalem troche roznych opisow wezy i nie widzialem nic takiego co sie zmiesci w takim terrarium...

sErGiEjOo
29-10-2013, 01:42
terra dość małe jeśli chcesz weża to jakiegoś małego może pończosznik ??

Bziak
29-10-2013, 03:48
nieslyszalem o takim wezu ale juz znalazlem jego opis dzieki wam zobaczymy co z tego wyjdzie... pozdro

SPeCTeR
29-10-2013, 07:30
Ponczosznik Thamnophis Sirtalis Pariethalis, one sa malutkie. Zwykle sirtaliski sa wieksze. No a z jadowitych to trimeresurus albolabris, samce ok 70cm samice przecietnie 80cm. Sliczne, no ale jadowite

Pituophis
29-10-2013, 08:25
Nie wiem co to za pomysł żeby dopasowywać zwierzę do pomieszczenia...... uch...Nie lepiej urządzić porządne terrarium dla wybranego gatunku? i póżniej kupuj.
Specter- nie polecaj hodowli węży JADOWITYCH!!!!
W terrarium tej wielkości może od biedy mieszkać mały gatunek z rodzaju Thamnophis( np. T. marcianus), albo wąż mahoniowy(Lamprophis fulliginosus).
Bziaku- dokładnie upewnij się, czego dokładnie oczekujesz po hodowanym przez siebie wężu, poszukaj informacji(także o biologii w naturze), i po przemyśleniu kupuj.

SPeCTeR
29-10-2013, 08:28
A czy ja polecam ich hodowle ? Po prostu mowie, ze zmieszcza sie do takiego terra :]

Bziak
30-10-2013, 06:18
wiem zawsze przemyslam dobrze :D pozdro i juz nie piszcie nic.... narazie nic nie kupuje !

42d3e78f26a4b20d412==