PDA

Zobacz pełną wersję : rana



Drake
23-10-2013, 11:00
Jakis czas temu pisalem ze moja taeniure ugryzla w glowe mysz. Tak jak mi zalecano odkazilem rane slabym srodkiem. Zastanawiam sie czy rana goi sie prawidlowo bo zrobila sie ciemna i sucha, waz zachowuje sie normalnie i ma dobry apetyt.
P.S Od czasu wypadku nie zrzucal jeszcze wylinki.

Krzysztof.W
23-10-2013, 15:47
Z twojego opisu wynika ze wszystko jest porządku. Ale chcę ciebie poinformować że po tym jak waż zdejmie wylinkę rana może się na nowo powierzchownie otworzyć, ale nic nie dramatyzuj tylko ponownie przemywaj ranę, utrzymując to miejsce w czystości.
Mniej więcej po 2, max 4 wylinkach nie będzie śladu skaleczenia.
Miałem kiedyś trochę podobną historię z Lampropeltisem, wciskał on głowę w metalową kratkę wentylacyjną i sobie skaleczył ( zdar odrobinęł) Łepetynę, głuptas jeden.

coolary
24-10-2013, 03:18
kojeny przypadek wypadku przy karmieniu żywym pokarmem.... Ja Ci radze - naucz węża jeść martwy pokarm.

Drake
24-10-2013, 05:21
to nie byl az tak straszny wypadek coolary. mysz byla po prostu troszke za duza jak na niego, i to chyba jednak nie ona go ugryzla tylko sie zadrapal o skalke w trakcie polowania, od teraz przed karmieniem bede wyciagal ta skalke.

Conqueror
30-10-2013, 07:57
Spokojnie.... moja zbożówka została ugryziona przez mysz w głowę... straciła 2 łuski ale już prawie się zregenerowały...
...innym razem uparzyła się o żarówkę... i zeszła jej część łusek, aż do skóry a później wszystko się zregenerowało i jest ok........

42d3e78f26a4b20d412==