PDA

Zobacz pełną wersję : konieczne zimowanie węża



chevaliere
13-10-2013, 10:27
witam.
czy aby wąż był zdolny do rozrodu, musi być zimowany? to jest konieczne? chodzi mi konkretniej o gatunek elaphe guttata.
thx

XXKA
13-10-2013, 10:41
Tak musi być zimowany ponieważ to stymuluje działanie układ rozrodczego. Podczas okresu zimowania dojrzewają męskie i żeńskie komórki rozrodcze.

pppppp
13-10-2013, 10:50
bzdury piszecie XXKA i tyle a najlepsze jest zdanie "Podczas okresu zimowania dojrzewają męskie i żeńskie komórki rozrodcze"
Większej bzdury nie przeczytałrm na tym forum nigdy, powinienes dostać nagrodę

aby waz był zdolny do rozrodu musi byc dorosły i tyle, zimowanie ma na celu synchronizację pory godowej samca i samicy ale nie jest konieczne (to taki czynnik wspomagający), czesto weze, zwłaszcza zbozowe kopuluja bez zimowania,

w zeszłym roku miałem małe chińskie od samicy która nigdy nie była zimowana, a mimo to zwierzaki kopulowały i złozyła jaja

Diakoniasty
13-10-2013, 12:13
Wąż zbożowy musi być zimowany. Inaczej nici z rozrodu.

Pituophis
13-10-2013, 12:21
Akurat Pantherophis guttatus zazwyczaj mnoży się doskonale bez zimowania.

pppppp
13-10-2013, 13:19
i nasz "specjalista" powrócił

pamiętacie Abdick-a ??

jak nie to wpiszcie w wyszukiwarkę Abdick

jak widzę ban na jednym i drugim forum niczego nie nauczył


PS Dlaczego dalej bez mojej zgody umieszczasz zdjęcia moich węzy na swojej stronie??

Biber
13-10-2013, 14:12
przy zbożówce, która jest pancernym gatunkiem terrarystycznym nie konieczne jest zimowanie :)

P4w3l
14-10-2013, 00:16
moze samca chinczyka zimowales a jak sie przebudzil to zgwalcil samice ;] a tak serio: to czy teoretycznie nie jest tak ze powinno sie zimowac tylko samca a samicy nie ????

mordd
14-10-2013, 09:21
Teoretycznie powinno się zimować obie płcie dla synchronizacji potrzeb samca z możliwościami samicy. Praktycznie w przypadku wielu zbożówek i potrzeby i możliwości występują cały czas i niczego synchronizować nie trzeba. Czasem faktycznie zimuje się tylko samce, aby były bardziej aktywne przy kopulacji - to jest podawane jako minimum przy niktórych lampropeltisach (tzn zimowanie samców) ale przy zbożówkach często to zbędne ryzyko i rzadko bywa koniecznością.

Kord1991
16-10-2013, 09:07
słuchajcie kupiłem zbożówke miesiąc temu od chodowcy i on muwił ze on nie zimuje zbożówek.

Z gury przepraszam za błedy ortograficzne

TylerPL
16-10-2013, 10:20
JEZU!!! Zbożówka dobrze napisałeś (gratulacje Kord!!!), ale jak widać zasady o której Ci posałem nie zapamiętałeś!!! Przed W piszemy Ó, więc jaki błąd zrobiłeś????!!!

42d3e78f26a4b20d412==