PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY! roztocza



ziomekk83
03-10-2013, 15:11
witam, w terarium zauwarzyłem tak jakby male muszki i sobie pomyslałem odrazu ze to roztocza! Wyjolem z terarium doniczke z kwiatkiem i na lisciach siedzialo duzo strasznie malutkich muszek. I mam pytanko czy jak wezom nic nie grozi???? i jak wykąpie moje wezyki w wodzie i w terarium podniose temperature do 40 stopni (oczywiscie bez wezy) to czy je zlikwiduje????

Pituophis
03-10-2013, 16:21
Czy to muszki czy roztocza?
Czy miały skrzydełka i latały, czy biegały? Jeśli siedziały na kwiatku, to mogły to być np. skoczogonki, przędziorki albo roztocza saprofityczne- niegrożne dla gadów.
Opisz je dokładniej, bo może niepotrzebnie się martwisz. Czy oglądałeś węże?
Jeśli nie- zrób to, szczególną uwagę zwróć na okolice oczu, odbytu, sprawdż pod tarczkami brzusznymi, pod łuskami.

Biber
03-10-2013, 23:42
wydaje mi sie że to skoczogonki ale zawsze lepiej zlikwidować ale nie poprzez podniesienie temp tylko poprzez wymiane podłoża a następne podłoże wypraż w piekarniku :)

Azazel
04-10-2013, 03:00
Polecam płytke na insekty GLOBOL. Płytka jest na 20m2 - wytnij z niej kawalek odpowiedni do wielkośći terrarium i zawieś w środku.
Pomaga w 100%.

_TRIMEK_
04-10-2013, 04:24
a ta płytka niezxaszkodzi wężom?

ziomekk83
04-10-2013, 06:43
WIELKIE DZIEKI DLA "Azazel"- POZDRAWIAM

Azazel
04-10-2013, 07:49
Nie spotkałem się z opinią, iż odpowiednio stosowana płytka szkodzi gadom.

Rhodan2000
04-10-2013, 13:38
Muszki to nie roztocza, ale
wyjmij wszystko co zywe i przemyj octem, na wszelki wypadek

reed
05-10-2013, 00:19
GOBOL nieodpowiednio zastosowany potrafi zabić gada :|
Po co pozbywać się skoczogonków ? przecież są pożyteczne, a jeżeli jest ich tam dużo, to raczej należałoby posprzątać terra i utrzymywać w nim czystość.

Azazel
05-10-2013, 11:04
Wszystko stosowane nie odpowiednio może zabić.
Stosując wycinek Globola odpowiedni do kubatury terrarium zabijemy roztocza i inne insekty - gadzinie nie zaszkodzimy.

Rhodan2000
05-10-2013, 11:25
Podwyzsz temperature, i wloz maly kawalek mucholapki do terra, tam gdzie waz nie dosiegnie tego

Azazel
05-10-2013, 11:47
Podwyższenie temperatury wplywa na zmniejszenie wilgotmośći - przy roztoczach zależy nam nam na jak najwyższej wilgotności powietrza.

reed
05-10-2013, 23:05
Racja, tyle że też nie można z wilgotnością przesadzić, przynajmniej nie na dłuższą metę, inaczej wężyk będzie miał kłopot ze skórą :|
Przynajmniej regius, z boasami nie miałem nigdy roztoczy.

ziomekk83
06-10-2013, 07:09
a mam jeszcze jedno pytanko- roztocza latają???? Z wezykami jest wszystko ok, nie ma na nich nic, ale na wszelki wypadek wyjme z terarioum weze i zastosuje na chwilke ta plyte global. pozdrawiam

reed
06-10-2013, 07:33
Nie, roztocza nie latają.
Łażą po wężykach w postaci takich kuleczek malutich, czerwonawych lub wręcz matowoczarnych.
Gnieżdżą się pod łuskami głównie, jak się napompują krwią to są bardzo widpczne.
Duże ilości łażą też w okolicach oczów.
Odchylająć łuski brzuszne najłatwiej je namierzyć.

Karla
06-10-2013, 10:46
> Podwyzsz temperature, i wloz maly kawalek mucholapki do terra,
> tam gdzie waz nie dosiegnie tego

W terrarium nie ma miejsca, którego wąż nie dosięgnie, chyba, że sufit w terra wysokości 100cm bez konarów. Wsadź lep na muchy, to potem będziesz się modlić o wylinkę, żeby to draństwo zeszło. Chyba, że muchołapka to inaczej łapka (packa) na muchy, to proszę, nawet całą można wsadzić, tylko nie wiem po co.

pozdrawiam, Karla

Pituophis
06-10-2013, 12:30
Jeżeli to na pewno tylko muszki, to wystarczy wymienić podłoże, przy okazji myjąc terrarium.
Często zalęgają się one w terrariach tropikalnych, w których zaniedbano higieny, więc tym bardziej trzeba wszystko wyczyścić. Nie wkładać do pomieszczenia z wężami żadnych lepów, płytek owadobójczych i tym podobnych- nie są konieczne i w tej sytuacji mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Znajomy umieścił w terrarium-właśnie na muszki- jakąś kostkę z substancją owadobójczą, bo " nie chciało mu się psuć wystroju" i po kilku dniach padł mu boa tęczowy. Lepiej nie używać do zwalczania niepożądanej entomo- i akarofauny w terrariach środków, co do których nie ma pewności, że przeznaczone są do tego celu, a jeżeli to możliwe, radzić sobie bez chemii.

Rhodan2000
08-10-2013, 04:26
czyzby?
jak zwykle wiecej wiesz, tyle ze moje terraria maja 120 cm wysokosci, a galaz przebiega od 0- do mniej wiecej 70 cm...
ale to juz inna historia
Hanna

42d3e78f26a4b20d412==