PDA

Zobacz pełną wersję : zbożówka nie chce mi jesc. pomocy!



dizel
04-09-2013, 13:37
Witam wszystkich. 3 pażdziernika kupiłem 2 młode 40 cm zbożówki. i od tamtego czasu jedna z nich nic nie jeadła i co najgorsze nie chce wogule jesc. Na początku myslałem ze to jakas choroba ale puzniej zobaczyłem ze jej skura robi sie matowa i ze zrzuca wylinke, i zrzuciła. Od zrzucenia wylinki mineło juz tydzien a ona nadal nie jest zainteresowana jedzeniem (podaje jej 2 dniowa osetke mysia). Próbowałem chybawszystkich sposobów zeby jej podac jedzenie. Nic jej nie bedzie ze tak długo nie jadła????????? co jej jest??????

goblin
04-09-2013, 14:00
Hymmm długo to niejest jak narazie długo na węza... poszukaj w starszych postach sposoby zachęcania do jedzenia... ;-) było tego jush mnóstwo ;-)

Kretschmer
05-09-2013, 10:26
Myślę że nie będzie problemu... taki wężyk może głodować o wiele dłużej... to mniej więcej jedno może dwa karmienia od wylinki- to tak jakby nie karmić psa jeden dzień.

boidae
05-09-2013, 12:28
spruboj dac takie z meszkiem lub krotka sierscia jak niechce łysych

najlepiej nie ruszaj weza i wrzuc jej noworodka bo moze sie latwo wystraszyc i niezjesc

tak jest z jedna z moich gutatt

dizel
09-09-2013, 11:23
NARAZIE JEJ PODAJE TYLKO MARTWE OSETKI MYSIE BO NIE MAM NARAZEI ŻYWYCH. CZY MA TO JAKIES ZNACZENIE?????

mordd
10-09-2013, 01:50
Nie każda tak od razu chce jeść trupki. Jeśli konsekwentnie odmawia to podaj żywego i próbuj do skutku. Skoro mają po 40 cm to spokojnie wciągną więcej niż 1 noworodka - daj 1 żywego i zaraz potem martwego. Powinna zjeść. Potem pójdzie z górki....

Czarna Rozpacz
10-09-2013, 06:55
przy jakiej wielkosci Zbozowki mozna zaczac juz podawac myszy.A zaprzestac noworodkow?

mordd
10-09-2013, 10:37
Gdy obwód węża w najgrubszym miejscu jest nieco mniejszy od obwodu myszy. Tyle w teorii. W praktyce jak zjada 2 średnie noworodki to można podać 1 mniejszą myszkę. Najlepiej nie stosować skokowego zwiększania posiłków, ale robić to w miarę płynnie podając coraz większe.....

dizel
11-09-2013, 12:47
dlaczego na cigle mi nie przyjmuje jedzenia, to juz 4 tyg. moze trzeba ja nakarmic za sile???? jak tak to jak to zrobic???

Wisel
11-09-2013, 13:06
Najpierw weź ja do ręki, i podaj pod sam nos, jak nie weźmie to czymś miekkim otwórz jej pysk i delikatnie wsuń mysz do środka(można posmatować masłem lub woda żeby lżej poszło) I delikatnie musisz ją przesunać po ciele węża aż do zołądka żeby czasem jej nie wypluł. Nie jest to doby sposób bo wąż sie bardzo stresuje, stosuje sie tylko w ostatecznośći, jak sam nie zacznie jeść to już raczej jeść nie bedzie a sensu karmienia węża siła przez rok nie widze, za każdym razem wąż by przeżywał taki stres że o młodych od tego węża mógł byś zapomnieć :P A zreszta nie chodzi tu o te młode tylko o samą metode, sam bym tego nie stosował. Daj mu coś o bardziej intensywnym zapachu, zanurz tą mysz w rosole lub czymś o podobnym zapachu.

dizel
12-09-2013, 13:45
chyba tak nie zrobie :p narazie jeszce poczekam, a jak bedzie trzeba to trudno!:[

42d3e78f26a4b20d412==