PDA

Zobacz pełną wersję : molurus i boa



redknee
28-08-2013, 08:20
zapewne nie mozna trzymac tych 2 wezy w jednym terrarium ale prosze o potwierdzenie osob obeznanych w temacie

chodzi mi o Boa constrictor z Python molurus bivittatus albino

Serpent
28-08-2013, 08:32
można jak najbardziej trzymać je razem jesli jest odpowiednie terrarium, boa jest typowo drzewny więc przydadzą sie konary a pyton i tak większosc czasu będzie spędzał na ziemi lub na jakiejś półce skalnej osobiście niewidzę żadnych przeciwskazań u mnie były te 2 gat razem i jeden z drugim nie kolidował....

Pozdrawiam
Serpent

Biber
28-08-2013, 08:59
ale ja uważam osobiście że zawsze lepiej aby węże róznych gatunków miał osobne terra..... choćby ze względu karmienia

Pawloosh
28-08-2013, 09:42
Ogolnie weze maja opinie samotnikow, wedlug wielu amerykanskich specjalistow w dziedzinie herpetologii najlepiej trzymac je oddzielnie...

FURUS
28-08-2013, 09:52
no raczej mozna ale jak pyton wyrosnie moze zrobic krzywde boasowy np go zgniesc boa jest stosunkowo malym wezem w porownaniu z ptytonem tygrysim wiec jezeli pyton bedzie duzo wiekszy moze sobie nawet kolacje z boa zrobic ale jesli sie myle prosze mnie poprawic

redknee
28-08-2013, 09:59
ale mi chodzi o to czy np:

mam teraz 2 boaski 75 cm dlugosci i czy moge kupic mlodego moluruska albino (okolo 50-70cm) i trzymac np do wakacji w jednym terrarium.? ?


chodzi mi o to czy python nie zje boaskow itd ??

bo jesli chodzi o karmienie to o to juz umiem zadbac :))

dreex
28-08-2013, 10:16
mogą być razem w tym okresie , choc po tygrysie zauwazysz szybsze tempo wzrostu bo to poprostu wiekszy gad

Azazel
28-08-2013, 11:23
Nie powinno się ich łaczyć. Pyton z czasem osiągnie bliko 4,5-5m i wage koło 100kg. Boa jest dużo delikatniejszy i lżejszy. Natomiast przez okres 6mc-y moga byc razem szczegolnie jak boa i pytonek sa malenkie.

DEXiu
29-08-2013, 11:22
Wy se jaja wszyscy robicie?! Boa jak wiadomo (albo i nie :/) pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej a Pyton jest wężem azjatyckim. Pomijając ten fakt trzeba nadmienić że jeśli faktycznie będziesz trzymał razem boasy po 75 cm każdy i pytonka mniejszego od nich to raczej pytonek może stać się kolacją dla boa, przynajmniej dopóki nie "wyprzedzi" ich wzrostem o kilkadziesiąt cm, a wtedy z kolei to on będzie stanowił dla nich zagrożenie. Nie wiem czy któraś z wypowiadających się tu osób czytała wątek który był na tym forum całkiem niedawno i tam był link do zdjęcia boa który wtrężolił regiusa porównywalnych rozmiarów a potem zwymiotował go. Bardzo nieprzyjemny widok. Absolutnie nie należy łączyć węży:
1) z różnych kontynentów / stref klimatycznych
2) różnych gatunków
3) różnej wielkości
(warunki wymienione według priorytetu)

dreex
29-08-2013, 14:29
Tak sie sklada ze miałem przez okres półtora miesiąca Tygrysa i Boa razem gdyz nastepne terrararium było w budowie - i choć moze nie powinno sie łączyc tych dwóch gatunków nie było najmniejszego problemu - oczywiscie dla pewnosci wszelkiej karmienie odbywało sie osobno i niekarmiony gad trafiał nastepnego dnia z faunaboxu do terrarium . Piszesz o strefie klimatycznej- o jakich strefach mozemy tu mówić skoro większosc z nas ma je w domowych terrariach a poziomem wilgotnosci i temp w zasadzie sie nie różnią ... A na podstawie jednego przypadku wpałaszowania regiusa nie mozna zaraz przypisywac takiego scenariusza wszystkim gadzinom... Sanzinia z madagaskaru- w opisach wąż trudny do oswojenia, kąśliwy - nie znając opisu absolutnie zaprzeczyłbym temu - moja roczna samiczka , powiem nawet ze bardziej spokojna niz tygrysy, zadnego syczenia kąsania itp , Panowie za duzo czytacie .... Pozdrawiam

redknee
29-08-2013, 14:56
i wlasnie sie zgadzam z toba dreex :D

wydaje mi sie dexiu ze ten przypadek zjedzenia regiusa przez boa i na odwrot zabardzo ci uderzyl do glowy

oczywiscie bez obrazy ;]

Serpent
29-08-2013, 15:01
dreex popieram :-) zresztą juz wyzej o tym pisałem że można trzymać, jednak co do wypowiedzi osób teoretyków to pozostawiają sobie one wiele do życzenia....
redknee jak już widzisz wiecej osób pisalo możesz spokojnie te 2 węże trzymać bez żadnych problemów....

Pozdrawiam
Serpent

DEXiu
30-08-2013, 08:37
Dobra. Poddaję się. Może macie rację - za dużo teorii też nie jest dobre. Ale pomyślcie przez chwilę - kto chciałby mieszkać w pokoju z gorylem albo orangutanem :/ Bo w zasadzie to boa ma się do pytona tylko trochę bliżej niż człowiek do małpy człekokształtnej.

Biber
30-08-2013, 11:52
dexiu ma racje :) dlatego ja również uważam że nie powinno sie trzymać razem :)

redknee
30-08-2013, 12:53
dobra, zakonczmy ten temat

dzieki wielkie za wasze opinie na ten temat ale ja i tak nadal uwazam ze nie na lezy ciagle sie trzymac teorii

Grochu
30-08-2013, 14:23
a ja będę bronił Dexia - w 100% się z nim zgadzam. to jakas zupełna głupota. to, że ktoś miał i mu pytonek nie znikł, nie oznacza, ze tak edzie zawsze. b. constrictor na pewno jest w stanie skusić sie na innego gada, na zdjęciach wydiać było wyraźnie, zę zjadł większego od siebie regiusa (wyglądał po tym jak szafa trzydrzwiowa, na dodatek po zrzuceniu z 3 piętra).
druga srpawa - jednak nieco inne warunki klimatyczne, zupełnie inny roczny cykl (no tak, zaraz bedzie, zę w tropikach jest praktycznie taka sama pogoda cały rok, ale jednak).
i jeszcze jedna sprawa - łączenie węza typowo naziemnego z nadrzewnym? jak urządzić terra, by odpowiadało obydwu?

aha - karmienie 3 węży w jednym terra? 2 jakoś jakoś.. ale 3, to już spory problem techniczny.

redknee
30-08-2013, 14:50
heh z karmieniem to zaden problem, karmi sie kazdego z wezy po kolei :))

DEXiu
31-08-2013, 12:05
Dzięki Grochu. Jeden porządny obywatel się za mną wstawił. Thx :)

Biber
14-09-2013, 12:46
jak każdego po koleji? w jednym terra chcesz karmić po koleji 3 węże?

42d3e78f26a4b20d412==