PDA

Zobacz pełną wersję : Zbożowka, której nie ma



artur_kocuba
20-08-2013, 14:31
Witam, niedawno kupiłem sobie malą zbożówkę(w Swietochlowicach). Zyje i w ogole ale ciagle sie chowa!!! to juz4 dzien a ona non stop tylko zwiewa po kątach terrarium. Czy to normalne? Czy jej to przejdzie?

xav_setherial
20-08-2013, 14:36
To normalne, chowa się , bo się boi, musisz dać jej czas na przyzwyczajenie się do nowego srodowiska (ok 3 tygodnie), nie bierz jej teraz na ręce, zbożówy są najbardziej aktywne po zmroku, około godziny 9, 10 chociaż to zależy od osobnika. Jeśli mniej więcej w tych godzinach zaobserwujesz jej zwiększoną aktywność, będzie to oznaczać, że wężyk już się zaaklimatyzował.

pozdrawiam

corno
20-08-2013, 15:18
Widzisz, ja mam gorszy problem. Zrobilem sobie terra juz 3 miesiace temu, ale nie kupowalem weza bo ciagle bylem w rozjazdach. W kocnu skonczylem jezdzic i kupilem 3 miesieczna sliczna heterozygotke zbozowki. Wlozylem do terra
( szczelnego na 100%) wracam i ni ma. Przeszukalem cale terra i nic. Ani kawalka weza. Nie wiem co mam robic teraz, moze znacie jakies sposob na odnajdywanie w mieszkaniu tych stworzen? Moze byc to tyrudne, bo waz nie byl oswojony i na pewno mam teraz strazny stres i moze siedziec gdzies przez 2 tygodnie, a ze jest maly ( 3 miechy) to mogl wlezc wszedzie, choc to dzwine, bo jak go dalem do terra po przyniesieniu, to odrazu sie schowal pod korzen gdzies. Ehhh. Help

Sworthy
20-08-2013, 15:44
Hyhyh jak terra bylo szczelne na 100 % to moze poszukaj w podlozu. One sie zakopuja czesto. A zwlaszcza takie maluchy lubia kopac.

corno
20-08-2013, 15:45
Sprawdzilem z 10 razy, ale nigdzie ani sladu.

xav_setherial
20-08-2013, 23:25
No to musisz postawić dom do góry nogami, jeśli chcesz odzyskać zgubę.
Metody przydatne w łapaniu:
1. Bierzesz duży pojemnik o wysokości większej, niż długość węza.
od wewnątrz ścianki pojemnika muszą być gładkie.
od zewnątrz robisz podest, by wąż mógł tam wejść.
do środka wkładasz tylko mysz. Jeśli wąż skorzysta z Twojego fast fooda to ugrzęźnie w pudełku.
2. Obniż temperaturę w pokoju do dolnej granicy tolerancji gatunku, gdzieś w kącie ustaw lampę, która będzie źródłem ciepła. lampy nie należy ustawiać na otwartej przestrzeni np. na środku pokoju, bo wąż będzie się bał wyjść i ta metoda nic nie da. O ile wąż nie znajdzie innego źródła ciepła, możliwe, że będzie siedział pod lampką.
3. Załaduj świeżo skoszoną trawę do worka lub niskiego pudełka i zostaw na noc.
Nie wiem, jaki jest trick w tej metodzie, ale ktoś tak kiedyś złapał węża, podobno jest skuteczna. A skoro chcesz odnaleźć węża to pewnie przetestujesz wszystko, nawet jakbyś musiał sprowadzić chór węgierski ;-D

narka

corno
21-08-2013, 01:48
Uffff, bardzo wielkie dzieki za wskazowki. Waz sie znalazl, nawet nie wyszedl z terra, schowal sie skubaniec miedzy sciana OSB a kora do niej przyklejona. Pozdrawiam

ozzmozis
22-08-2013, 06:49
postaraj się szukać jak najbliżej terarium i zaglądaj w takie miejsca o których powiedziałbyś że to nie możliwe aby tam wlazł. Mój też uciekł już 2 razy, ale zawsze był blisko terarium.

ser
22-08-2013, 14:34
hehehe ten 2. sposób to mój!!! pierwszy też podobny do mojego drugiegoo:). kiedyś umieściłem posta w nieszczęśliwych wypadkach o tym jak złapać węża. też były tam 3 metody . pozdrawiam wsdzystkich, którym uciekają małe węże!!! znam ten stres!!! :D

xav_setherial
24-08-2013, 08:56
Wiem, ser :-) Właśnie tam dowiedziałem się o metodzie z lampą.

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==