PDA

Zobacz pełną wersję : Początkujący i Mleczny



gumbas
04-08-2013, 14:47
Witam!!
W październiku wreszcie bede miec siano i chciałbym sobie kupic weza mlecznego:D
I mam pare pytań(opis weza przeczytałem;):
1. Jakiej wielkosci terra na poczatek
2. Czy poza mysimi oseskami on cos wpiernicza??
3. Mozna im dawac jajka przepiórcze??
4. Jakiej mocy zarowke(grzewczą) trza kupic do tego terra o ktorego wymiary prosze w pyt. 1:D??
5. Czytałem ze węże nie muszą miec swietlówek UVB, ale co by ładnie wyglądało to mozna jakąkolwiek swietlówke zamontowac??
Pozdro i thx za odpowiedzi

spoun_rzeszów
04-08-2013, 17:24
Witam, miałem tego weza i jakos nie mam milych wspomnien (ucieka itp...)
1. 80x45x40
2. owszem, szczurze oseski tęz lubi ;-)
3. NIE
4. 60W
5. nie muszą, ale mogą, lecz swietlowek tych nie polecam ( obecne na rynku emituja nie ten zakres UVb co zalecany), proponuje zwykłego "grzybka" PHILIPSA z racji tej, że daje skupione swiatlo i jest wydajniejszy od innych, tańszych

PS. Na początek proponuje Ci zbożówkę, jest mniej płochliwa i nie bedize Ci sie calymi dniami po terra chowac, przynajmniej bedziesz mogl sie na nią popatrzec i nie ucieka tak czesto.


POZDRAWIAM, papa

maka
05-08-2013, 03:23
czyli jednym slowem trudny do oswojenia???
pytam bo tez mysle o mlecznym......a moze to zalezy od podgatunku???

gumbas
05-08-2013, 05:57
a jeszcze cos:
czy węże reagują na głośną muzykę?? wpływa to jakos na nie??
Czy na dobry poczatek moze byc ten pojemnik z biofila z całym wyposazeniem dla weża?

Azzurreeuss
05-08-2013, 06:06
Podobne samce bywają agresywne i cięzko je oswoić. Mój znajomy miał metrowego samca trzymał go od małego i nie dał rady go wziąść na rece bo gryzł;/
wiec raczej wybierz samice:))

maka
05-08-2013, 06:40
na poczatek dla malego weza moze byc ten zestaw z Biofila......jest calkiem calkiem

goblin
05-08-2013, 07:06
"a jeszcze cos:
czy węże reagują na głośną muzykę?? wpływa to jakos na nie??
Czy na dobry poczatek moze byc ten pojemnik z biofila z całym wyposazeniem dla weża?"


Hehehe możesz im nawet puścić na maxa muze :] im to nieprzeszkadza :] a czemu bo węze sa głuche jak pień :]

DEXiu
05-08-2013, 09:58
Goblin nie zebym chciał krytykować twoją wypowiedź czy dokuczyć ci ale szkoda klawiatury na takie rady :/ Głośna muzyka (nawet nie musi być głośna) zwłaszcza ta w której jest dużo basów może mieć niekorzystny wpływ na węża. Prawda - są głuche i nie słyszą, ale za to potrafią poprzez bardzo czułe kości szczęki i czaszki wyczuć drgania podłoża znacznie słabsze niż te które my wyczuwamy. Co dopiero mówić o muzyce która niejednego człowieka przyprawia o wstrząsy wszystkich wnętrzności. Wężyk będzie się płoszyć i może się stresować przez to że terra będzie "podskakiwać" (nie mówiąc już o silnych drganiach szyb i działaniu "skrzynki" terra podobnego do działania pudła rezonansowego gitary). Ogólnie rzecz ujmując odradzam takie eksperymenty. Lepiej podłączyć sobie słuchawki i słuchać głośnej muzy aż ogłuchniesz (upodobnisz się do węża :)). Będzie lepiej dla ciebie a na pewno lepiej dla twojego podopiecznego.

Gerald
06-08-2013, 04:09
2. Uwielbiają jednodniowe pisklęta przepiórek, lub jednodniowe kury :

Azzerrreus teoria na temat agresywoności (samców) jest BZDURNA. Bo "podobno", większość samców nie jest agresywna. Wszystko zależy od węża (niezależnie jakiej płci) - jednak większość hodowców pseudokoralówek (w tym ja) uważa że są łagodne, i rzadko zdarzają się przypadki ukąszeń (choć wcale nie twierdze że nie gryzą). W przeciwieństwie do zbożówek, są bardziej wrażliwe na w branie na ręce, po zjedzeniu pokarmu.

A co do oswojenia - cały czas twierdze że żadnego węża sie nie da OSWOIĆ :)

Azzurreeuss
06-08-2013, 04:33
To nie jest moja teoria, tylko w swojej krotkiej terrarystycznej karierze spotkałem sie z 2 samcami mlecznego, i nie dalo sie ich wziąśc na ręcę.
Po prostu miałem pecha:P

gumbas
07-08-2013, 02:36
thx wszystkim za wypowiedzi.
Chyba sie skusze na zbożówke.....
Ale mam jeszcze pytanka:
Jakiej grubosci osb musze uzyc do budowy terra(150/75/60cm)??
czy jak zrobie w "suficie" tak po prawej stronie wentylacje 50/50cm i na prawym boku 50/10cm to bedzie git??
Zarówki chciałbym zapodac z lewej strony w "suficie" ale nie wiem ile i jakiej mocy....chciałbym tez tam zamontowac tą czerwoną zarówke ale tez nie mam pojecia czy jedna styknie ??
Pozdro

42d3e78f26a4b20d412==